Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Berta

Witam

 

Nowy prosi o radę )))

Wiem sorka co dziennie jest ich chyba 100 i za każdym razem odpowiadać to samo to aż sie nie chce.

 

Wybrałem antenę

CB ANTENA PRESIDENT TEXAS 208CM 6dB 7/8

 

Teraz szukam radia .

 

Proszę o pomoc w dobraniu czegoś dobrego - cena zestawu max 1 tys ( antena + cb Radio ).

 

Prawdę mówiąc chciał bym radio dobre i małe - ilość funkcji - jak najmniej .

 

Ps odnośnie anteny wyczytałem ze to dobra antena lecz przeraża mnie jej długość ))).

 

Liczę na sympatyczne odpowiedzi .

 

Pozdrawiam:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę zobaczyć to B6 z TEXASEM ;-) Jeżeli chodzi o radyjko to minimum UNIDEN 520 XL, a najlepiej stary PRESIDENT HERBERT lub WILSON ewentualnie stary HARRY, może być jeszcze ALAN 48 Classic lub ALAN 87 i wiele wiele innych. Ogólnie do tej anteny nadaje się każde radio z RF-Gain, im starsze tym lepsze (taka jest prawda, nowe radia z filtrami na SMD nie bardzo sobie radzą z tak dużą ilością zakłóceń, a w Warszawie jest ich naprawdę BARDZO dużo). Ode mnie tyle, jak chcesz wiedzieć coś więcej lub masz jakieś typy odnośnie radyjek to pisz, postaram się pomóc ;-)

 

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Berta

Witam

Dzięki za odpowiedz.

CB RADIO PRESIDENT JOHNSON II ASC

To jest sprzęt który mnie interesuje.

Antenę zmieniłem z Texas na Colorado 197 cm ( nie ma na środku łączenia i jest krótsza o 10 cm )

Zamontuje ja na pokrywie bagażnika - całkowita wysokość 3,07m

Czyli nieznacznie przekroczę wysokość 3 m.

Sposób mocowania to chyba oryginalny zaczep

PRESIDENT Uchwyt bagażnikowy do anten CB KF150

Sprzęt prawdę mówiąc to nie wiem gdzie zamontować (((.

Porostu kokpit jest tak zrobiony ze nigdzie nie ma miejsca a miedzy fotelami to można gazetę wcisnąć ale nie CB - wg mnie jest za mało miejsca - palce ledwo wchodzą a gdzie CB.

Pozdrawiam i czekam na dalsze wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał radia do B5 to polecam Lafayette Zeus - małe, zgrabne, dobrze wykonane - idealnie mieści się na półkę pod kierownicą. I ma niebieskie podświetlenie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CB RADIO PRESIDENT JOHNSON II ASC

 

To jest sprzęt który mnie interesuje.

 

A mówiłeś że chcesz małe i proste radyjko :-D Za te pieniądze to wolałbym Herberta II ASC, niestety radyjko już nieprodukowane ale ma dużo lepszy odbiornik od Johnsona, gałki zamiast przycisków do najważniejszych funkcji i lepszy głośnik. Jedynym minusem jest jego wielkość. Jak chcesz to możemy się zgadać gdzieś w wawie ja mam starego Herberta który wielkością jest taki sam to zobaczysz czy uda Ci się go gdzieś zamontować ;-)

 

Jeżeli natomiast chodzi o antenę to możesz na takim uchwycie ale przy tej długości nie zdziw się jak po jakimś czasie będziesz miał odkształconą blachę i tak może się stać przy każdym uchwycie. Zastanów się jeszcze nad TAKIM uchwytem, jest on mocowany na 4 śrubki a nie na 2, więc jest stabilniejszy i teoretycznie narobi mniej szkód.

I najważniejsza rzecz: przed montażem KONIECZNIE spiłować ostre zakończenia śrubek imbusowych żeby nie uszkodziły zbytnio karoserii oraz zdrapać lakier w miejscu kontaktu śrubek mocujących w celu lepszego kontaktu elektrycznego uchwytu z masą nadwozia. Na koniec zestroić antenę z samochodem, ponieważ przy montażu na klapie napewno będzie wymagało to strojenia.

 

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniden 520 xl , proste tanie i bardzo dobre do mobila.Robione na gratach Presidenta, albo President na gratach Unidena.Polecam Allegro lub sklepy specjalistyczne.

 

herbert stary jak i nowy to klasyka sama w sobie (widać po cenach starego) , ale do mobila nieco duże. Nie ma potrzeby łądować kasy w presidenta bo to jedna i ta sama firma.Kwestia znaku firmowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam radyjko Lafayette Zeus. U mnie gra z anteną SIRIO ML-145. Jak dla mnie ideał :D Co prawda to moje 1 radyjko ale jestem mile zadowolony :D.

 

Szczerze mówiąc to nie myślałem nad tą firmą, bo jej nie znałem. Szukałem czegoś na allegro ale albo drogie albo nic ciekawego, aż w końcu u mnie w mieście znalazłem tego ZEUSa. Małe przyjemne radyjko z niebieskim podświetleniem (idealnie pasuje do Passata :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprosze o pomoc przy wyborze cb. Mam w passacie Johnego II i jestem zadowolony ale potrzebuje kupic drugie radyjko do dostawczego merca. Wybrałem Unidenena 520XL i taki przedział cenowy mnie interesuje (ok 250-300zł brutto). Niestety tata przestraszył sie ze na unidenka nie ma papierów no i najwazniejsze nie kupie go na fakutre VAT (-22%)

Dajcie jakies propozycje co do radii CB a nie szumofonów proszę.

 

Pomozecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety tata przestraszył sie ze na unidenka nie ma papierów no i najwazniejsze nie kupie go na fakutre VAT (-22%)

 

Jeżeli miałbyś kupować "na użytek prywatny" to brakiem papierów się nie przejmuj, napisano już o tym prawie książkę w internecie i wystarczy trochę poczytać.

Co do tego że nie dostaniesz faktury VAT to niestety prawda :-( I tutaj też jest sprawa dyskusyjna bo różne instytucje różnie wypowiadają się na temat tego, czy można zaliczyć zakup CB-radia do kosztów uzyskania przychodu, zapytaj się najpierw swojej księgowej jak ona tą sprawę widzi i dopiero wtedy będziesz wiedział czy zależy Ci na fakturce.

 

Radyjka (z nowych i na FV) do wyboru które polecam to:

- ONWA MK3 (niby brat Alana, ale moim zdaniem lepiej wykonana, brak RF-Gain)

- TTi 770 (tutaj mamy już wszystko co potrzeba i dobre filtry, lepsze niż w 880)

- Alan 78 i 48 (tego ciężko dorwać za 300 PLN ale się zdarzają)

- niezłe opinie zbiera też Omega, ale nie miałem okazji potestować tego radyjka więc nie wiem jak dokładnie sprawa wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yy przepraszam ale ja dostałem fakturke na cb:d unidena:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ja tez się przymierzam do radia i anteny antenę wybrałem bedzie to ML-145 Sirio a radio albo ONWA MK3 cos kolo 220 zl + 120 zl antena albo ALAN 48+ z antena za cene 425 zl albo PRESIDENT JOHNNY II ASC za540 zl z antena. i teraz moje pytanie czy jako zwykły człowiek któremu radio potrzebne jest radio w trasę zobaczy różnice miedzy tymi radiami bo różnica ceny miedzy nimi jest spora? kolega u siebie w aucie miał ta antenę i radio cobre 19 podobno słabe radio dało się jakoś jechać na tym ale szumiało itp ale da się przeżyć. czy te radia które podałem są lepsze?

 

a wracając do anteny to do jakich prędkościach można z nią jeździć? czy można w razie co w jakiś sposób wzmocnić magnes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ALAN 48+ z antena za cene 425 zl

 

I to będzie chyba najlepszy wybór, na Presidenta szkoda wydawać kasy, płaci się za markę a nia za faktyczną jakość sprzętu. Jak chcesz coś tańszego to TTi 770 (bardziej pasuje wizualnie do B5 niż Alan), antena :ok: i tego wyboru nie zmieniaj ;-)

 

a wracajac do anteny to do jakich predkosciach mozna z nia jezdzic? czy mozna wrazie co w jakis sposob wzmocnic magnes?

 

Było już o tym na forum, ja osobiście jechałem z ML'ką 180 km/h ale niektórzy wypowiadali się że ponad 200 też wytrzymuje. Magnesu nie ma potrzeby wzmacniać, ale nie wolno go też osłabiać różnego rodzaju podkładkami czy foliami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok kolega voyagerem tez cos kolo 180 jechal tak bylem ciekawy ile wytrzymuja radio i tak bedzie przekladane miedzy passatem a fordem a pozniej pewnie do innych aut tez :) a roznica miedzy alanem i tym presidentem nie jest duza? roznia sie jedynie systemem ASC? uciazliwe jest reczne ustawianie squelch? chodzi mi zeby radio bylo wygodne :) a ta roznica 100 zl miedzy tymi radiami juz nie bedzie robic az tak duzej roznicy tzn bedzie ale jakos przezyje bo chcialbym kupic raz a dobrze i na dlugo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś miał możliwość potestowania jednego i drugiego, każdemu co innego podchodzi. Z moich doświadczeń powiem tylko tyle: ręczne ustawienie SQ w Johnnym jest dosyć kłopotliwe (Johnny ma bardzo "twardą" ch-kę SQ), ASC radzi sobie bardzo słabo (jak dla mnie porażka) natomiast z ustawieniem SQ w Alanie nie powinieneś mieć żadnych problemów za to Alan ma płytszą i bardziej basową modulację (nie każdy to lubi). Dodatkowo w Alanie masz jeszcze kilka dodatkowych bajerków które czasem się przydają natomiast Johnny to jedno z najprostszych radyjek, nawet FM nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto chce ze samochodowego sprzętu osiągnąć:?:

Miałem w domu na stacji Jacka, Jacksona, Alana 87, nawet Onwę Turbo:D

W aucie miałem kiedyś Onwy, Alany, i parę modeli Presidenta oraz Unideny.

Nigdy nie powiem które jest najlepsze:!:

Wszystko zależy od tego czego oczekuje użytkownik! Ja oprostu miałem możliwość korzystać z tylu radii ponieważ mój szwagier prowadził serwis CB-Radio. I miałem dostęp do wszystkiego. Teraz mam w Passacie Unidena 510 PRO XL, i antenę tti (magnesówka).

Daję rady i nigdy nie mam żadnych problemów z komunikacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje jeszcze poczytać

http://www.cb-radio.pl/

http://www.cbradio.pl

 

Na tanie radia presidenta naprawde szkoda kasy. Warto zastanowić się nad Walkerem. Co do anteny to w zasadzie kerować się trzeba jakością wykonania i nieważne jaka marka byle miała ok 150cm, ML 145 Sirio to dobry wybór. osobiście mam Alana 9 plus i sprawdza się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację katoWalker + długa antena:cool:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast Walkera, Unidena PC 68 , to samo radio za mniejsze pieniądze.

używam Unidena PC68 Elite i uważam że rewela, wlaker oczywiście też bardzo dobry sprzęt i też polecam , ale na Unidenie można zaoszczędzić ok 200-300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności