Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Tu niestety działają prawa fizyki , i metalowa karoseria pojazdu działa jak klatka Faradaya , czyli tłumi sygnały odbierane i wysyłane . Można to porównać do osoby która jest w szczelnie zamkniętej piwnicy , 10-cio piętrowego budynku i głośno krzyczy aby ktoś go usłyszał na ostatnim piętrze . Jest wiele filmów na youtube , gdzie pokazano jak piorun uderza w samochód a kierowca wychodzi cało z pojazdu , lub nawet tego nie zauważył .

 

https://www.youtube.com/watch?v=Wd5Y8fFTg5s

 

Czyli prawa fizyki działają , i klatka Faradaya również . Jeśli chcemy mieć zasięg naszego radyjka większy niż 200-300 m. to trzeba niestety używać anteny wystawionej na zewnątrz pojazdu , a najlepiej na dachu .

Edytowane przez Zbysze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długi temat i w sumie pogubiłem się już, może ktoś napisać po prostu 2 marki w jakie warto inwestować? Ponoć ten prezydent, czy jak mu tam, ale coś jeszcze godnego uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie radyjko raczej używane polecacie w cenie do 240zł? Opłaca się zawinąć Unidena 520XL z Pirat Sirio za 220zł?

Edytowane przez passacik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy skąd ten Uniden. Najlepszy filipińczyk, potem chińczyk i na końcu wietnamczyk.

Ja akurat mam wietnamczyka i porównując do ojca Presidenta z lat 99/2000 to jest przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam filipińczyka i jak dla mnie to bezobsługowe radio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym troche odswiezyc temat. Mysle o jakims zestwie w cenie 350-400. Na antene jestem zdecydowany mianowicie Sirio Ml 145 badz AS 100. Wiekszy dylemat mam z samym radiem czy warto doplacac do Presidenta Jimmy badz Teddy czy nie ma sensu i lepiej Alan Midland badz Yosan. Zaznaczam, ze zawodowo nie jezdze. Czasami robie jakas trase, ale glownie to miasto. No i wiadomo, ze nie licze na Mercedesa w tej cenie ale po prostu zeby radio bylo ok, latwe w obsludze i zeby czysto odbieralo i nadawalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj harry 3 badz johnny 3, na Twoje potrzeby wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tyle.Nie kupuj nowych,drogich zabawek w sklepie.W erze ekologicznej cyny i gów........ch podzespołów po prostu nie warto.Szukaj starej Onwy,Yosana lub Inteka.Alan to porażka jakich mało,szczególnie wszystkie te z niższych półek.

 

Cb radio Yosan JC 2204

Cb radio ONWA

CB Radio Intek M-790 Plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko Harry czy Jonny za duzo drozsze.. A uzywke nie wiem gdzie kupic, zeby bubla mi nie wcisnieto.

Poza tym chce na firme, wiec fakturke potrzebuje.. uzywki tak pewnie nie kupie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dołóż do nówki 100zł i będziesz zadowolony, niż kupić za 300zł badziewie i się denerwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam president harry II. Jest dużo mniejsze od harry III tylko ciężko będzie znaleźć nowy model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialbym troche odswiezyc temat. Mysle o jakims zestwie w cenie 350-400. Na antene jestem zdecydowany mianowicie Sirio Ml 145 badz AS 100. Wiekszy dylemat mam z samym radiem czy warto doplacac do Presidenta Jimmy badz Teddy czy nie ma sensu i lepiej Alan Midland badz Yosan. Zaznaczam, ze zawodowo nie jezdze. Czasami robie jakas trase, ale glownie to miasto. No i wiadomo, ze nie licze na Mercedesa w tej cenie ale po prostu zeby radio bylo ok, latwe w obsludze i zeby czysto odbieralo i nadawalo.

 

To zależy co chcesz z tym radiem robić,czy interesują Ciebie stricte łączności jako anty radar "koledzy jak tam dróżka" itd,itp. czy raczej do jakiś pogaduszek z domem "wstawiaj ziemiaki na gaz, zaraz będę w domu",a może coś więcej?mianowicie, jakieś dalekie łączności ? 100km,a przy warunkach propagacyjnych 1000-2000km w modulacji FM i tylko 4W mocy,musisz najpierw sobie odpowiedzieć na to pytanie a potem pytać

Edytowane przez Robson1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sporo jedźę po Polsce i zamierzam kupić sobie CB radio. Będzie to mój pierwszy zakup tego typu. Czy ten model President Teddy http://kup-najtaniej.pl/prod-cb-radia/president-teddy-asc.html nadaje się do kontaktowania się z kierowcami na drodze w promieniu 100 km? Zależy mi, aby wiedzieć jak tam dróżka i gdzie "miśki suszą" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w promieniu 100 km

 

Tak. I jednocześnie nie ... Samo radio ma najmniejsze znaczenie jeśli chodzi o zasięg. Antena, ukształtowanie terenu, propagacja - te czynniki są najważniejsze. Osiągnąć powtarzalne 100 km na zestawie samochodowym jest raczej niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja sporo jedźę po Polsce i zamierzam kupić sobie CB radio, z kierowcami na drodze w promieniu 100 km? Zależy mi, aby wiedzieć jak tam dróżka i gdzie "miśki suszą" ;)

 

Chyba raczej 10km w normalnym ukształtowaniu terenu,a gdzie "miśki"to w zupełności Ci wystarczy takie radio jak dla początkującego.A jeżeli chciałbyś zrobić łączność 100km m/m to musiałbyś wjechać na jakieś dobre wzniesienie w terenie otwartym,no i oczywiście dobra antena to podstawa, nadmienię tylko,że im dłuższa tym lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeżeli chciałbyś zrobić łączność 100km m/m to musiałbyś wjechać na jakieś dobre wzniesienie w terenie otwartym,no i oczywiście dobra antena to podstawa, nadmienię tylko,że im dłuższa tym lepsza.

+ czekoladka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
+ czekoladka ;)

 

 

 

Czekoladka w AM lub w FM-ie mija się z celem,ale w SSB to już jest coś, :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Prezesa Teddy i antene montazowa lema 165cm i wszystko grało super :) więc polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również midland nie jest zły antena mass turbo 27pl 180cm dobry wybór jedyna wada to czasem zaczepia , się o drzewa ale 25/30km daje rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności