Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem które masz na myśli twierdząc, że to praktycznie to samo. Uniden 520 nie jest tym samym ani dla tych radii które wymieniłeś ani dla Johnnego II (mają prawie identyczne obudowy ale bebechy różne).

 

Radiem mocno podobnym do Johnnego II jest któreś Stabo i mTech Legend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Starzeje się taka parafinka czy coś podobnego, którym zalane jest VFO.

To może warto usunąć tą parafinkę póki jeszcze działa,żeby w przyszłości nie było z nią problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nie przyniosło rezultatu. Nie stresuj się tym. Jak padnie wtedy się będziesz zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcę niedrogo kupić radyjko i mam pytanie do was, możecie napisać coś o radyjku Cobra 19 DX IV lub radiach firmy Manta? Lub jeszcze Alan 109. Radio ma mi służyć czasami na wyjazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych ktore podales to najlepszy jest alan 109.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możecie napisać coś o radyjku Cobra 19 DX IV lub radiach firmy Manta? Lub jeszcze Alan 109
no jak na mnie to wujek google się kłania albo pierwsze lepsze forum o CB i uzyskasz dużo info o tych radiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się wypowiedzieć na temat TTI 881 ?? Nie szukam drogiego sprzętu CB bo nie będzie użytkowane codziennie więc potrzebuje czegoś w miarę jakość=cena... Myślałem nad Unidenem 520 XL ale po pierwsze ta homologacja, a po drugie brak chętnych co do sprzedaży, więc szukam zamiennika.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TTi to szajs, co z tego że uniden nie ma homologacji? czy ktoś to sprawdza? możesz wydrukować deklaracje i wtedy mówisz że kupiłeś radio przez 2005 rokiem (wtedy było dopuszczone), ewentualnie johnny I made in phillipines, yosan pro 120, president valery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem nad Unidenem 520 XL ale po pierwsze ta homologacja, a po drugie brak chętnych co do sprzedaży

 

po trzecie kolego straszny szumofon, przepraszam za wyrażenie ale dupy nie urywa.

Szukaj starej cobry 29, albo nieco starszego unidena np. pc68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Alana 109 i jest to radio które niema takich szumów własnych jak ITT czy jakiś taki wynalazek jedyną wadą tego radia jest jego selektywność ale do normalnej pracy w aucie nie jest to problemem, miłej zabawy Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majac antene 150cm i radio bez rfgaina zwariujesz. Kup lepiej yosana 120, president wilson, valery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam dwa zestawy w dwóch samochodach. Jednej zestaw President Herbert bardzo polecane radyjko do tego ancenka presidenta jakaś zwykła nie bardzo droga zestaw sprawuje się ok ale ostatnio kupiłem i obecenie siedzi w Passku Midland Alan 109 + antena cewkowa ok 90 cm działa rewelacyjnie, chociaż teraz coś stało się z radiem. Podejrzewam końcówkę mocy bo nie stroiłem anteny w każdym razie zasięg miało rewelacyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli Alan 109 działa rewelacyjnie a Herbert działa tylko ok... to ja nie wiem.

Dla mnie to nie Alan "zjada" Herbatnika na śniadanie tylko odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was Sirio Triflex ?, ponieważ kupiłem passka z taką anteną ale CB ma zasięg 100m. Zastanawiam się czy ktoś poprzedniemu właścicielowi nie buchnął bata a on wkręcił zwykłą antene, i tu prośba do posiadaczy odkręćcie bat i zarobaczcie czy ma jakieś znaki szczególne a może logo gdzieś na bacie jest. Bo nie mam pojecią czy to jest org. bat czy zwykła antenka.

 

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego wrzuć zdjęcie to się zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, już wiem że to oryginalny bat, bo ma regulowaną końcówkę ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po trzecie kolego straszny szumofon, przepraszam za wyrażenie ale dupy nie urywa.

Szukaj starej cobry 29, albo nieco starszego unidena np. pc68

Popieram kolego Twoje słowa... Przed zakupem pożyczyłem go w trase, i wcale taki ah i oh to on nie jest... Był zestrojony z tak bardzo polecaną Sirio ML-145 i non stop regulacja...

Wybór padł jedank na TTi-TCB881 (czyli jak to Gracek określił szajs) iiiiii... Jest zaje....sty!

Pisałem w innym temacie że przy strojeniu okazało sie że mam za krótką antene, ale powędrowała na środek dachu i ponowne strojenie super. Tak więc w zestawie z Midlandem LC-59 jak dla mnie działa porównywalnie do tego całego waszego unidena 520 jak i nie lepiej...

Fakt ma duże wymiary i sporo zbędnych funkcji,ale też sporo przydatnych. W instrukcji np jest napisane że DSS nie działa na modulacji AM, praktyka jednak pokazuje że działa i to bardzo dobrze. Mic gain sprawia że nie musze sie wydzierać do mikrofonu przy głośniej nastawionym radiu by ktoś mnie usłyszał... Zasięg też wystarczający jak na moje potrzeby i bez wożenia 1,5m masztu na dachu...

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy standardowy mikrofonie MicGain na full. Inaczej nie ma sensu. Jak podłączysz mikrofon ze wzmocnieniem, to dopiero wtedy należy bawić się tym pokrętłem (oczywiście jeśli idzie za dużo modulacji).

 

Może i to TTI działa porównywalnie do Unidena, ale jakimś zaje...stym radiem wcale nie jest. Jeśli Tobie podpasowało, to ok. Najważniejsze, żeby użytkownik był zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popieram kolego Twoje słowa... Przed zakupem pożyczyłem go w trase, i wcale taki ah i oh to on nie jest... Był zestrojony z tak bardzo polecaną Sirio ML-145 i non stop regulacja...

Wybór padł jedank na TTi-TCB881 (czyli jak to Gracek określił szajs) iiiiii... Jest zaje....sty!

Pisałem w innym temacie że przy strojeniu okazało sie że mam za krótką antene, ale powędrowała na środek dachu i ponowne strojenie super. Tak więc w zestawie z Midlandem LC-59 jak dla mnie działa porównywalnie do tego całego waszego unidena 520 jak i nie lepiej...

Fakt ma duże wymiary i sporo zbędnych funkcji,ale też sporo przydatnych. W instrukcji np jest napisane że DSS nie działa na modulacji AM, praktyka jednak pokazuje że działa i to bardzo dobrze. Mic gain sprawia że nie musze sie wydzierać do mikrofonu przy głośniej nastawionym radiu by ktoś mnie usłyszał... Zasięg też wystarczający jak na moje potrzeby i bez wożenia 1,5m masztu na dachu...

POZDRAWIAM

 

 

To jak chwalisz chinskiw tti to chyba dobrego radia nie uzywales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności