Skocz do zawartości
Gość browaarr

Jakie CB / Trudny wybór CB (dyskusje)

Rekomendowane odpowiedzi

Gzheg Witaj z tego co wiem zawsze trzeba zestroić cb z antena w każdym aucie, bo tak jak napisałeś masz jeden wielkim szum. Udaj się do fachowca w tej dziedzinie i nie zestroi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gzheg Witaj z tego co wiem zawsze trzeba zestroić cb z antena w każdym aucie, bo tak jak napisałeś masz jeden wielkim szum. Udaj się do fachowca w tej dziedzinie i nie zestroi.

 

 

Stroi się antenę z radiem po to aby było ciebie słychać przy nadawaniu kłania się znajomość praw fizyki dotyczących rozchodzenia się fal. Nie mieszaj ludziom w głowie, to że kolega ma szumy trzaski to wina radia które albo nie siedzi dobrze w kanale albo ma słabą selektywność i wyłapuje śmieci z eteru. Większość radyjek kupowanych na allegro i w sklepach jest przestrajana na szybko i mało które siedzi idealnie w kanale czyli odbiera i nadaje na 27180 MHz. Podjedź do kogoś kto ma pojęcie i miernik i zmierzy częstotliwość twojego radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stroi się antenę z radiem

 

Stroi się antenę (do miejsca montażu*). Radio jest bez znaczenia ( przyjmujemy, że jest sprawne )

 

*w zasadzie przy poprawnej instalacji antenowej miejsce montażu ma marginalny wpływ na dostrojenie anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
*w zasadzie przy poprawnej instalacji antenowej miejsce montażu ma marginalny wpływ na dostrojenie anteny.

Nie do końca. Potrafią być duże różnice. Czasami się zdarza, ze niektórych anten pomimo bardzo dobrej instalacji antenowej nie da się w konkretnym miejscu zestroić.

Znajomy się zaprał na dziurę na środku dachu w busie. Wycyrklował idelanie jak ma być. Pociągnał porządny kabel i założył bardzo dobrą główkę. I okazało się, ze żadna 2m mu się nie chciała zestroić. Dopiero ML145 się zestroiła. Te same 2m na magnesie w tym miejscu stroiły się bez problemu.

Dla ułatwienia drugi znajomy miał dokładnie ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla ułatwienia drugi znajomy miał dokładnie ten sam problem.

 

Może mieli dokładnie tyle samo szpachli na dachu :\

 

Dlatego napisałem w zasadzie, bo problemy mogą tyczyć się mniej niż 0,1%? ogólnej liczby instalacji ... co, w zasadzie, można pominąć przy rozważaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mieli dokładnie tyle samo szpachli na dachu :\

To by się magnesówki nie stroiły dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy SIRIO ML-145 ma dwa metry??

A po drugie to kolego Chmarski jaki SWR miała antena twojego kolegi po montażu w dziurce w dachu busa, że stwierdzenie padło, na brak możliwości zestrojenia anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przez długi czas miałem Presidennta Johny II i antenę też President i stwierdzam ,że działało bez problemu.Teraz mam Unidena(podobno ta sama płyta)i po mieście znacznie lepiej się sprawuje do tego ML145 na bagażniku co nie jest może najlepszym miejscem ale jestem bardzo zadowolony i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do anten i strojenia są podobno anteny trójzakresowe czyli cb,radio,telefon i coś takiego można zainstalować m.innymi na Ludnej w Warszawie.Ale wydaje mi się,że jest to do ogarnięcia kwestia ile jeszcze będzesz jeżdzić tym autem.

 

---------- Dodano o 10:09 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:08 ----------

 

Jest to montowane w miejsce(jeżeli jest) anteny radiowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A od kiedy SIRIO ML-145 ma dwa metry??

Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post.

 

kolego Chmarski jaki SWR miała antena twojego kolegi po montażu w dziurce w dachu busa, że stwierdzenie padło, na brak możliwości zestrojenia anteny.

Nie wiem, nie byłem świadkiem. Wystarczy mi informacja, że anteny nie spełniły oczekiwań jeśli chodzi o strojenie w dziurze w momencie gdy na magnesie stroiły się ok.

Do strojenia był używany porządny analizator pokazujący ważniejsze parametry niż SWR-miarka (nawet ta z bardzo drogich).

 

 

coś takiego można zainstalować m.innymi na Ludnej w Warszawie.

Nie polecam punktu na Ludnej. Byłem tam 2 razy - pierwszy i ostatni. Jakiś klient kupował Little Wil'a. W ramach strojenia został ucięty 1cm na ladzie i sprzedawca oznajmił, że antena jest już zestrojona i na samochodzie nie trzeba już nic robić.

Edytowane przez Chmarski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nastąpił czas na zmianę radyjka. Wstępnie wybór padł na President Walker ( po przeróbkach w Sinadzie ). Wiem, że lepszym wyborem było by coś ze starszych radyjek jednak zależy mi żeby było nowe i na gwarancji. Co sądzicie o tym radyjku, jak się sprawuje ? Może są tu użytkownicy tego radia i wyrażą swoją opinie.

Nadmienię, że radio będzie współpracowało z anteną Sirio Omega 27.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio jest OK, tylko z drugiej strony skąd pomysł na ten model, tym bardziej, że antena nie jest wysokich lotów? Duże, drogie. Aktualnie niższe modele jak np. Harry nie odbiegają za wiele a są mniejsze i można je upchnać np. w podłokietnik. Chyba, że lubisz wiercić otwory w kokpicie i wozić ten średni przystrój auta na wierzchu...

Mój szwagier posiadał właśnie Walkera, po przetestowaniu mojego starego Harrego II zakupił Harrego III i nie widzi różnicy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nastąpił czas na zmianę radyjka. Wstępnie wybór padł na President Walker ( po przeróbkach w Sinadzie ). Wiem, że lepszym wyborem było by coś ze starszych radyjek jednak zależy mi żeby było nowe i na gwarancji. Co sądzicie o tym radyjku, jak się sprawuje ? Może są tu użytkownicy tego radia i wyrażą swoją opinie.

Nadmienię, że radio będzie współpracowało z anteną Sirio Omega 27.

Mam Walkera prawie trzy lata, radio bez żadnych modyfikacji. W mojej ocenie cena nie nie odzwierciedla jakości, mówiąc w skrócie zanim go kupisz najpierw posłuchaj czy będzie ci odpowiadać mówię o gałkologii poziomie szumów i możliwości ich redukcji, żebyś nie był zawiedziony Dodatkowo duże rozmiary powodują problemy z jego "upchnieciem" w samochodzie w sposób zapewniający swobodny dostęp do gałkologii. Nie jestem w stanie określić jak modyfikacje robione przez Sinad poprawiają działanie ASC, w seryjnym modelu jego działanie jest wkurzające- za dużo wycina. W benzynie zbiera dużo zakłóceń z układu zapłonowego w "traktorkach" działa lepiej. No i produkują je małe chińskie rączki w technologii SMD - Made in PRC

Teraz walker leży w szufladzie i czeka na zakup zasilacza i anteny na bazę a w samochodzie jeździ 17-letni Alan 18 dobra stara produkcja. Każdy może powiedzieć o walkerze co innego ale zanim go kupisz postaraj się go sprawdzić w swoim pasku bo za tą cenę możesz kupić zestaw radio plus dobra antena i jeszcze trochę grosza ci zostanie. Obecnie oferowany President to już nie to samo co kiedyś jest tylko dobrze reklamowany sam się na nim zawiodłem.

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. Brałem pod uwagę Harry'ego III ale czytając opinie na różnych forach CB zawsze było pisane że Walker przebija go co najmniej o głowę ( w szczególności po poprawkach w Sinadzie ). Muszę na spokojnie przemyśleć jeszcze raz zakup nowego CB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje cb z anteną , które bedzie używane do codziennej jazdy, radio bedę wozic w b4 passku kombi, chciałbym aby zestawik był dobry w rozsadnej cenie, czekam na wasze propozyjce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja w poście nr 1803 w tym temacie,

ja mam zamiar sprawić sobie jeszcze jedna zabawkę, która koledzy piszacy w tym temacie chwalą tzn Cobrę 19 plus ale w grę w tym przypadku wchodzi tylko sprzęt używany

:http://allegro.pl/radio-cb-cobra-19-plus-okazja-i2182544521.html

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze cb radio jakie mozna zamontowac w pasacie b6 to TTI cb radio idealnie miesci miedzy siedzeniemi przednimi w tej dziurze ,dlikatnie je wcisnac trzeba i bedzie ladnie wygladalo kable przeciagnijcie pod plastikiem i antenka hustler 100 polecam ja mam taki zestaw i elegancko dzial jechalem 160-170 i sie czymala dachu to tyle:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radyjko YOSAN 3031 TURBO lub TTI TCB-881 z ASC? Potrzebuje takiego gdzie przyjemnie się słucha. Które najlepiej sie sprawdzi?

antenka to może SIRIO ML-145 cm? Potrzebuje anteny z motylkiem (łamanej) bo mam niski garaż, w SIRIO ML bata bym musiał odczepiać. Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.

Edytowane przez chalek2233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej stawiałbym na Yosan 3031 lub yosan 2024

a antenę możesz wybrać np taką :

http://www.cb-radio.info.pl/sklep/anteny/samochodowe/rid,601.html

tylko, że musi być na uchwycie:

http://www.cb-radio.info.pl/sklep/uchwyty/bagaznikowe/rid,83.html

bo żaden magnes jej nie utrzyma, mam taką antenkę u siebie i jestem zadowolony.

A i jeszcze jedno nie liczyłbym na bardzo reklamowane działanie ASC, zanim kupisz radio posłuchaj jak działa czy odsłuch Ci odpowiada, bo to ty będziesz sie z nim męczył, daj sobie czas poproś o podłaczenie kilku modeli dla porównania. Jak będą chcieli zarobić to nie beda robić problemu i pozwolą przetestowac kilka różnych radyjek.

A w TTI bym się nie pchał.

Edytowane przez kajaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten uchwyt to jest aby przymocować na klapie bagażnika i to bardziej do sedana a ja chce do kombi passka, ale jeśli masz coś takiego ma klapie w kombi to podeślij fotke.

Edytowane przez chalek2233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności