Jump to content
losconrados

dziwny dźwięk podczas skręcania

Recommended Posts

Samochód: B6 2.0TDI-CR 140KM
    Rok prod: 2008

Witam serdecznie,

Podczas skręcania z prawej przedniej części samochodu dochodzi dzwny dźwięk - coś jakby tarcie połączone z delikatnym brzęczeniem. Najbardziej jest to słyszalne, gdy koła są całkowicie skręcone.

Czy ktoś może zna przyczynę takiego zachowania?

Pozdrawiam

Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2017
    Witam serdecznie,

Podczas skręcania z prawej przedniej części samochodu dochodzi dzwny dźwięk - coś jakby tarcie połączone z delikatnym brzęczeniem. Najbardziej jest to słyszalne, gdy koła są całkowicie skręcone.

Czy ktoś może zna przyczynę takiego zachowania?

Pozdrawiam

Wygląda jakby silniczek od wspomagania ale podepnij pod Vag-a może jakies błędy pokaże.:)

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BKP)
    Rok prod: 2007
    Wygląda jakby silniczek od wspomagania ale podepnij pod Vag-a może jakies błędy pokaże.

gdzie vaga ? kolego tutaj sprawa jest prosta poduszka od silnika, albo od skrzyni biegów

one bardzo mocno się wyrabiają i przy pełnym skręcie następuję nadmierne wychylenie poduszki.

Samochód: B6 2.0 TDI-CR 140KM

Wiem co mu dolega , bo miałem to samo. Pojechałem do ASO, bo mam gwarancję. Wymienili olej w skrzyni biegów i wszystko ustało.

Pozdrawiam

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM
    Rok prod: 2005

Witam.

Mam podobny problem ze stukaniem z przodu auta VW Passat 2.0 TDI,140 kmk,przebieg 190 tys.

Stawiałem na przegub,ale jednak chyba się myliłem,po wjechaniu na kanał stukot dochodzi jakby z maglownicy(przekładni),przy skręcaniu kierownicą w lewo i w prawo nawet na postoju słychać metaliczny stukot.

Więc proszę o radę zanim zabiore się za zakup i wymianę przekładni,czy wyżej opisana wymiana oleju może coś pomóc.

Dzięki za szybką odpowiedź.

Samochód: B6 2.0 FSI 150KM

Jako że nie mogę założyć nowego podepnę się pod temat.

Mam problem ze stukaniem w okolicy silnika przy wyższych prędkościach, tak od 90 wzwyż. Problem objawia się w momencie najechania na wzniesienie i zjechania z niego kiedy autem kolokwialnie zabuja czyt. uniesie się i opadnie (bez skojarzeń). Słychać wtedy kilka, kilkanaście stuków w przeciągu ok 1 sekundy.

Na początku obstawiałem przegub wewnętrzny ale wykręciłem jeden z lewej strony i można powiedzieć że był idealny, żadnego luzu. Drugiego nawet nie wykręcałem bo uznałem to za zbędne.

W następnej kolejności obstawiam poduszkę silnika bo dźwięk zdaje się słyszeć ze środka komory silnika. Do tego przy skręcie w lewo i dodaniu gazu na 3 biegu gdy wchodzę w zakręt 90st. słychać jakby szuranie, ale tylko w momencie naciśnięcia gazu. Ponadto gdy auto stoi krzywo tj. lewa strona jest wyżej niż prawa przy odpalaniu potrafi autem lekko zatrząść.

Nie wiem czy dobrze diagnozuję moją usterkę, proszę o pomoc...

Aha, przebieg auta 181000 km

Rok prod: 1996

no raczej poduchy silnika lub skrzyni ale sprawdz zawieszenie moze tam tkwi problem

Zawieszenie też sprawdzałem o czym zapomniałem napisać, wszystko jest w porządku, nigdzie nie ma luzów.

a jak poduchy wygladaja i gumy wachaczy

Problem nie leży na pewno po stronie zawieszenia, sprawdzał mi je znajomy na stacji diagnostycznej w cz-wie do którego mam bezgraniczne zaufanie bo zna się na rzeczy, wszystko było sprawdzone, również z podniesioną przednią osią - jest OK.

Co do poduszek to nie wiem za bardzo jak je sprawdzić nie wykręcając ich?

jesli sa mokre lub tłuste to znaczy ze sa do wymiany

mozna spróbowac slinik przechylic labo poprostu stanac na nie równwj powierzchni (ukosie na na np lewa lub prawa str) i zobaczyc jak sie autko zachowuje

Dobra, dzięki za rady. Jutro postaram się to jakoś sprawdzić i napiszę jak się sprawa ma,

Pozdrawiam

Rok prod: ---

i jak tam wiadomo już coś bo o u ojca też zaczęło coś stukać ;/

Samochód: B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB)

Witam.

Mam problem z hałasem podczas skręcania w lewo jak kolega wyżej opisał. Odgłos buczenia, wycia podczas skręcania w lewo. Pisał, że wymienił olej w skrzyni manualnej. Też chciałem to zrobić. Zajechałem do aso i chce kupić olej a oni na to, że lepiej nie wymieniać, bo można zaszkodzić skrzyni. Tam się nie wymienia oleju powiedzieli. Wystraszyłem się i nie wiem co dalej robić? Jakieś rady? Passat b6 2.0 TDI CR skrzynia 6 kod KNS

Pozdrawiam

Rok prod: 2017
    Witam.

Mam problem z hałasem podczas skręcania w lewo jak kolega wyżej opisał. Odgłos buczenia, wycia podczas skręcania w lewo. Pisał, że wymienił olej w skrzyni manualnej. Też chciałem to zrobić. Zajechałem do aso i chce kupić olej a oni na to, że lepiej nie wymieniać, bo można zaszkodzić skrzyni. Tam się nie wymienia oleju powiedzieli. Wystraszyłem się i nie wiem co dalej robić? Jakieś rady? Passat b6 2.0 TDI CR skrzynia 6 kod KNS

Pozdrawiam

I myślisz, że wymiana oleju w skrzyni pomoże na buczenie podczas skręcania, zastanów się nad tym co powiedziałeś :).

Samochód: B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB)
    I myślisz, że wymiana oleju w skrzyni pomoże na buczenie podczas skręcania, zastanów się nad tym co powiedziałeś :).

Zacznij czytać cały temat to będziesz w temacie. Pytam czy wymieniać kolegów którzy tego doświadczyli.

To czyli nie sugerować się tym co powiedzieli w ASO tylko wymieniać? Oczywiście olej z ASO dobrany do tej skrzyni. Dzięki za porady

Pozdrawiam

Samochód: B7 2.0 TDI 140KM (CFFB)
    Rok prod: 2011

Moga osoby sie wypowiedziec ktorym pomogla ta wymiana oleju

Dnia 25.10.2013 o 12:53, pa.sko napisał:

Oj pomoże. Polecam wątek http://forum.vw-passat.pl/threads/66977-buczenie-w-przednim-kole-przy-skrecie .

Ja też mam ten problem, co 15tyś buczy, później wymiana, i dalej 15-20 tyś.

aha, mam skrzynię KNY

Czyli ty wymieniasz olej w skrzyni co 20tys? Dobrze rozumiem?

Samochód: B7 2.0 TDI 170KM DSG
    Rok prod: 2012

wymieniałem co ok 15-20k. ale od przebiegu 70-80 tyś już nie buczało. sprzedałem samochód przy 130 tyś bez buczenia. Może ostatni olej był jakiś inny...? nie pamiętam już.