Skocz do zawartości
ormowiec

Wymiana paska rozrządu w dieslu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać wyżej rolka jest dobrze napięta.
Jak to dobrze. Dziurki na klucz powinny być nad śrubą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolka powinna mieć otwory na klucz nad śrubą. Żeby naciągnąć pasek, kluczem kręcimy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Na fotce ktoś kręcił inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pudełku z rolka napinajaca firmy ina znalazłem cos takiego

 

34hga69.jpg

 

z rysunku 7 wynika ze poprzedniej fotce ktos zle naciagał pasek. nie kumam tylko o co chodzi z rysunkiem 4 ??

a i jeszcze mam takie pytanie na rysunku 10 jest pokazane zeby naciagajac pasek pokryły sie te znaki czy wszyscy z was naciagacie do tego stopnia czy mocniej

?

Edytowane przez rafalbazar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryc. 4 to maksymalnie poluzowany napinacz (najbardziej oddalony od paska);

Ja robiłem w ten sposób (TDI), że pazur który znajduje się pod rolką nie wkładałem od razu w otwór w blasze, tylko najpierw kierowałem go na dół. Potem wkładałem pasek na miejsce, a następnie cienkim śrubokrętem popychałem pazur na miejsce. Jest wtedy jeszcze więcej luzu do założenia paska. Brzmi zawile ale pewnie skumasz przy montażu o czym mówię ;)

naciągnąć oczywiście tak, żeby się znak pokrywał, nie mocniej i nie słabiej. Sprawdzić znak po obróceniu wałem 2x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skumasz przy montażu o czym mówię

wiem o czym mówisz :) dobry sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zabieram sie do wymiany rozrzadu ,mam silnik 1.9 tdi 90kM 1Z . Kupilem zestaw skf jest w nim duża śruba >czy jest to śruba do wymiany tej na wale korbowym?czy jest konieczna wymiana tej sruby przy każdej wymianie rozrządu czy lepiej nie ruszać nie ryzykując niepoprawnego dokrecenia(nie posiadam klucza dynamometrycznego ).Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szykuje się do wymiany rozrządu w swoim pasku (b4 1.9 tdi, 90 km, 1z, 96 r.).Poradżcie mi, co i jakiej firmy mam kupić.W sklepie poradzili mi pasek rozrządu gates, rolka napinacza ruville i pompe wody, nie pamiętam jakiej firmy.Co jeszcze trzeba kupić i wymienić.

Edytowane przez kamyk73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nieco inne pytanie czy wymiana paska rozrządu w B5 110KM AFN jest bardzo podobna, chodzi mi głównie o ustawienia pompy wtryskowej itp. ?

Aha dodam że sam nie chcę tego robić po prostu jestem ciekaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nieco inne pytanie czy wymiana paska rozrządu w B5 110KM AFN jest bardzo podobna, chodzi mi głównie o ustawienia pompy wtryskowej itp. ?

Aha dodam że sam nie chcę tego robić po prostu jestem ciekaw

zapytaj w dziale b5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkope temat. Dzisiaj wymienialem pompe wtryskowa i oczywiscie trzeba bylo ustawic rozrzad. Dodam, ze robilem to pierwszy raz wedlug ksiazki. Okazalo sie, ze gdy ustawilem znak na kole zamachowym na OT to (przed zdjeciem paska) pozycja walka rozrzadu jak i pompy byly przekrecone o 180 stopni. Zbilo mnie to z tropu i niebardzo wiedzialem czy ustawiac rozrzad na "znaki". Po wymianie pompy poustawialem wszystko wedulg ksiazki i jest ok. Silnik lepiej pracuje ale ciezko wyczuc czy przez wymiane pompy czy poprawne ustawienie rozrzadu. Co moglo sie zniszczyc w silniku? Od dluzszego czasu mialem problemy na rozgrzanym motorze, ciezko odpalal, przymulal sie, spadaly obroty.

P.S. W SB trzpien do blokowania pompy tez powinien miec 15,5 mm, 15mm jest za luzny a 16 mm nie chce sie wsunac.

Pozdrawiam

Edytowane przez dedicool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam cos od siebiebie nie wiem czy ktos juz o tym wspomnial.... ostatnio wymienilem sam rozrzad bylo wszystko ok.... ale po paru kilometrach (okolo 200km) zaczelo stukac i pukac, ze bylo to przy duzej predkosci zanim go zgasilem i silnik skonczyl prace zawory spotkaly sie z tlokami, szklanki sie rozsypaly....

 

 

teraz juz wiem ze przy kazdej wymianie rozrzadu trzeba sprawdzic szpilke na ktorej siedzi napinacz.... jak juz wsadzilem drugi silnik przy probie jej dokrecenia wkrecila sie dwa obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności