Skocz do zawartości
Witold Rogowski

Nie otwiera wszystkich drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, przeszukałem forum ale nie znalazłem podobnego problemu (może źle szukałem).

Mianowicie przestało mi działać otwieranie z pilota pozostałych drzwi. Jedno naciśnięcie otwiera drzwi kierowcy, natomiast nic nie dzieje się po ponownym naciśnięciu. Z drugiego pilota to samo, z panelu otwiera.

Radia nie zmieniałem, jedyne co się ostatnio zdarzyło to rozładowanie aku (lodówka).

Macie jakiegoś pomysła?

Pzdr

Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od podpięcia pod kompa i zobacz co Ci po wie moduł [46] na pewno Ci zdradzi co go boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej rozkodował ci się moduł komfortu, podepnij VAG-a i będziesz wiedział dokładnie co go boli. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barteck

Cześć

 

mam trochę podobny problem. Sprowadziłem B5 FL Variant (szyby el. tylko z przodu), rok 2004 i miał zalany moduł komfortu (przez przednią szybę lał deszcz). Zamek lewych tylnych drzwi był caly czas otwarty (nie dało się wcisnąć cypelka), a zamek prawych tylnych drzwi był cały czas zamknięty (nie dało się wyciągnąć cypelka). Dodatkowo tylna klapa otwierała się tylko na kluczyk (tak jakby zamek nie działał).

Kupiłem moduł używany moduł komf. z dokładnie takim samym oznaczeniem jaki miał mój zalany moduł. Po zaprogramowaniu modułu, wszystko działa poprawnie (domykanie szyb, centralny zamek z pilota, alarm itp). Wszystko poza tylnymi drzwiami i klapą bagażnika... Nadal jest tak jak wcześniej (lewe otwarte, prawe zamknięte, klapa tylko na kluczyk).

Na początku padła teza żę uszkodzone są same zamki w drzwiach i w klapie. Wskazywało by na to mechaniczne zablokowanie cypelków w drzwiach. Dziwne byłoby jednak to że 3 zamki się uszkodziły podczas gdy auto miało tylko lekko wgnieciony lewy błotnik.

Druga teza to że moduł komfortu może być z VW New Beetle, w którym są tylko przednie drzwi i inny mechanizm tylnej klapy. Przez to komputer wogóle nie widzi tylnych drzwi i klapy.

 

Co myślicie o tym problemie i która teza wydaje Wam się prawdopodobna?

 

Z góry dzięki!

pozdr

b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj oznaczenie modułu komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
barteck

Miałem podobny problem z tym że moduł u mnie był OK i nie musiałem wymieniać. Po dokładnym przepatrzeniu wiązki przewodów wychodzącej z modułu okazało się że jedne z nich na łączeniu (nie pamiętam koloru ale jak delikatnie pociągniesz to powinny wyjść w palcach) były zżarte przez korozje (wilgoć pod tapicerką).

Po złączeniu przewodów wszystkie zamki działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barteck

>Podaj oznaczenie modułu komfortu.

 

oznaczenie mojego modułu komfortu: 1C0959799A

 

---------- Post added at 11:59 ---------- Previous post was at 11:38 ----------

 

znalazłem jeszcze podobny temat na forum

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=31210

 

w tym poście przyczyną problemu była chyba wiązka kabli.

 

Co myślicie o tym module z New Beetle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co myślicie o tym module z New Beetle?

Etka pokazuje, że moduł kofmortu 1C0959799A jest przeznaczony do Passata.

Posprawdzaj wiązki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie, czy jest tu ktoś kto mógłby mi pomóc zaprogramować pilot( scyzoryk) do mojego paska przez Vag-coma lub w inny sposób ? Problem jest następujący nie mogę za cholerę otworzyć wszystkich 4 drzwi po 2 naciśnięciach kluczyka tylko otwierają mi się od kierowcy, natomiast jak zamykam to zamykają mi się wszystkie 4 ale już nie mogę zaryglować ich po ponownym wciśnięciu.....

 

Chciałbym dodać że akumulator mi padł niedawno wiec podładowałem go i zaczęło sie to dziać od tamtego momentu.

 

Moze przy odpięciu klem i pozostawieniu go na noc błąd by sie wykasował ??

 

Jeśli jest któś któ mógłby mi pomóc to z góry serdecznie dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu jest suchy ? Sprawdź błędy i kodowanie modułu.

Odłączenie aku raczej nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak suchy, tylko w jaki sposób mozna to wszystko posprawdzac ? mozesz mnie bardziej oswiecic, krok po kroku w Vag-comie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w moduł komfortu [46], a następnie Fault Codes [02].

Jak wejdziesz w moduł komfortu to zrób print screen'a i wrzuć na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam podobny problem jak otwieram pilotem to wszystkie drzwi sie otwierają oprucz dzwi kierowcy tak samo jest przy zamknięciu na pilota wszystko sie zamknie oprucz od kierowcy.........a jak zamykam czy otwieram kluczykiem w drzwiach to wszystkie sie otwierają i zamykaja i jest ok. co moze byc przyczyną pomózcie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wchodzisz w moduł komfortu [46], a następnie Fault Codes [02].

Jak wejdziesz w moduł komfortu to zrób print screen'a i wrzuć na forum.

 

masz na mysli ---Select---Zakładka Common---46 Central Conv. czy tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze odpowiedziec mi na pytanie wyzej??? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam podobny problem jak otwieram pilotem to wszystkie drzwi sie otwierają oprucz dzwi kierowcy tak samo jest przy zamknięciu na pilota wszystko sie zamknie oprucz od kierowcy.........a jak zamykam czy otwieram kluczykiem w drzwiach to wszystkie sie otwierają i zamykaja i jest ok. co moze byc przyczyną pomózcie:(

W Twoim przypadku to może być nawet krańcówka lub zimne luty w zamku.Kluczykiem da się otworzyć,to jest taka możliwość że moduł komfortu "nie widzi" w ogóle tych drzwi...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Twoim przypadku to może być nawet krańcówka lub zimne luty w zamku.Kluczykiem da się otworzyć,to jest taka możliwość że moduł komfortu "nie widzi" w ogóle tych drzwi...Pzdr.

 

Ja mam podobny problem :P z kluczyka wszystko śmiga a z pilota czasem drzwi nie otwiera. Zamek wstawiłem NOWY i dalej lipa. Czasem pomaga 2x nacisnąć otwieranie na kluczyki i otworzy. A zamykanie już normalnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobny problem :P z kluczyka wszystko śmiga a z pilota czasem drzwi nie otwiera. Zamek wstawiłem NOWY i dalej lipa. Czasem pomaga 2x nacisnąć otwieranie na kluczyki i otworzy. A zamykanie już normalnie działa.

W takim razie może jeszcze sprawdzić moduł ;) Bo jak zamyka raz za pierwszym,raz za drugim...Nie powinno tak być.VAG i heja ;) Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie może jeszcze sprawdzić moduł Bo jak zamyka raz za pierwszym,raz za drugim...Nie powinno tak być.VAG i heja Pzdr.

Najdziwniejsze jest to, że błędów nie ma :P Tak jakby za krótko centralny podawał masę. Moduł suchuteńki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najdziwniejsze jest to, że błędów nie ma :P Tak jakby za krótko centralny podawał masę. Moduł suchuteńki.

Dokładnie ;) Nie jest tak źle,idzie z tym żyć :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności