Skocz do zawartości
mazbasi

Wyłączenie immobilisera

Rekomendowane odpowiedzi

POMOCY

a wiec mam taki wielki problem iz zgubilem jedyny kluczyk od auta, wiec kupilem cala stacyjke z wkladkami oraz komplet kluczykow czyli dwa plus plastik z kodem... moje pytanie jes takie czy pomuglybys mi krok po kroku opisac jak to zrobic aby bylo jak najlepij czy wgrac pin z kluczy do kompa czy zaprogramowac kluczyki ..... a moze go wylaczyc calkowicie

mam kabel do vag can commander full 1.4

Edytowane przez piratpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że pytam w tym temacie ale nie chciałem nowego tematu bezpotrzebnie zakładać.

Problem mój tkwi w tym że jak odpalam autko to zaraż mi gaśnie i mruga ta kontrolka http://img801.imageshack.us/img801/8514/dsc04020b.jpg .

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam że pytam w tym temacie ale nie chciałem nowego tematu bezpotrzebnie zakładać.

Problem mój tkwi w tym że jak odpalam autko to zaraż mi gaśnie i mruga ta kontrolka http://img801.imageshack.us/img801/8514/dsc04020b.jpg .

Co to może być?

 

Trzyma immo. Moge wyłączyć, lub zrobić synchro całości jak ory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem kolego twej odpowiedzi.......mów jasniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No immobilizer nie dopuszcza do uruchomienia auta, odpali na chwilę i gasi.

 

coś stało się z kluczykiem, to on ma w sobie pestkę specjalną która informuje cewkę czytającą czy jest odpowiedni kluczyk.

 

masz drugi kluczyk????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam drugi kluczyk.Jest dokładnie to samo.:dodupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to coś się stało z epromem licznika, a dokładnie z danymi od immobilaizera.

 

poszukaj kogoś z okolicy co wie jak zaprogramować kluczyki na nowo, vag tacho potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba by najpierw odczytać błędy i sprawdzić wartości w blokach pomiarowych ,bo problem może leżeć w samej antence a nie koniecznie w rozkodowanym immo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, jak ktoś robi chipa i wklada eepromy w podstawki to potem nie kontaktuje, kolega szczupak28 lekko uderza w ster i wszystko wraca do normy. Może kiedyś ludzie wpadna na to żeby lutować to na żywca.... a nie w gówniane podstawki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie w sprawie włączenia immo kupiłem na allegro kabel vag commander 3.6. jak go włączyć tym kablem?

Wymieniłem licznik i ciagle miga mi kontrolka immo i czytałem ze niby jest immo off.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ogólnie czy wszystkei passaty miały sterownik EDC15X??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 98 roku każdy miał EDC15, ale Twój z końcówką 018 xx raczej nie pójdzie IMMO OFF po złączu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale Twój z końcówką 018 xx
Nie rozumiem. chodzi o licznik??

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ok chodzi o sterownik już wiem .

Ale to nie chodzi o moje autko tylko ojca ojciec ma 1.9TD 90 KM AHU. Ogólnie jak sprawdzić czy wyłączony jest immo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjąć pastylkę z kluczyka. W paskach oryginalnie szły tylko 018 na VP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A idzie wyłączyć sama kontrolke immo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli wylutujesz diodę:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, jeśli wylutujesz diodę

Marcin ,można też edytować wsad.

Sharan nie miał immo w zegarach ,tylko osobno.

Zobacz wsad,nie ma kilku linijek

(same FF lub 00).

Kontrolka oczywiście jest tylko nie aktywna.

Ps.Nie edytowałem ,ale wiem że można wyłączyć na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na pewno, ale np. ja nie wiedząc, która komórka to immo nie brałbym się za to:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest u Was koszt mniej więcej odlaczenia immo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 97r.

Masz sterownik ...018. ,czy ....021. ?

Immo w puszce ,czy w zegarach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Potrzebuje odłączyć w swoim aucie immo, bo zaczynam sie go bać ze w trasie mi calkiem padnie.

PASSAT b5 1.6benzyna 99r (niebieskie zegary IMMO2), silnika AMR, posiadam vag-coma i total commander 1.4

Posiadam 5 oryginalnych kluczyków (2 scyzoryki + 2zwykle + jeden z pinem) Swoja droga po odczytaniu licznika jest inny kod niż ten przy kluczyku - miał jeszcze zdrapke :)

NA chwile obecną działaja już mi tylko 2 scyzoryki (dzialały wszystkie), a wlaściwie 1 bo czasem i in szwankuje (miga kluczyk i nie odpalisz auta)

Pytanie: Jak wyłączyć immo aby był święty spokój? W 1.9 nie ma problemu bo jest opcja immo off w total commanderze a tu?

Czytam od kilku dni wszelkie fora polskie i angielskie i nic nie moge znaleść. Może ktoś wyłączał w 1.6benzyna? Auto za stare aby kraść, a ma zawsze dowieść i przywieść.. aha w total commanderze robilem adaptacje kluczyków. Dziwnie ona działa.. po adaptacji na wszystkich kluczykach miga kontrolka immo..ale auto odpala na kazdym kluczyku.... w takim przypadku pozostaje wgranie wczesniej pobranej zawartosci licznika i oczywiscie reset ecu aby wrocilo do stanu poprzedniego

Pozdrawiam i dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności