Skocz do zawartości
mazbasi

Wyłączenie immobilisera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kolega ma problem z immo, a właściwie z kluczykiem. Bardzo często immobiliser nie jest wyłączany i wtedy trzeba rozebrać i złożyć kluczyk jeszcze raz, po czym wszystko działa. Tak jakby coś nie łączyło.

W związku z tym chce się całkowicie pozbyć immo. Czy można go wyłączyć za pomoca Vag-Coma albo VagTacho?

 

Chodzi o B5.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś VAG-iem jakie błędy pokazuje?? Obstawiam walniętą antenę immo albo problem ze stykiem przy antenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam idzie wyłączyć ostatnio przeglądając allegro natknąłem się na takie coś

jak "odblokowywacz" ,najlepiej skontaktuj się ze sprzedającym takie cudo i zapytaj o informacje które cie interesują.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Immo wylaczyc sie nie da !!! Sprawdz czy cewka od immo jest ok bo to moze byc przyczyna.Nie czyta kodu z kluczyka,albo tez transponder w kluczyku siada .Kiedys tak trafilem ze byl passat i orginalne kluczyki a transponder padl.Dziwne ale tak bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze sie da, ale pytal o inne urzadzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrafisz wyłączyć immo, wydłub pastylkę z kluczyka i umieść w okolicach stacyjki. Tanio i praktycznie bezboleśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pewnik jest taki, że immo MOŻNA WYŁACZYĆ i „krokpa” !!!!!!

Masz kabelek Vag k+can Commander nie jestem pewien co do wersji, ale v2.5 daje rade.

Jest specjalna funkcja do załącz – wyłącz immo dostępna z menu (oczywiście chodzi o EDC15x ) .

Koniec tematu!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się da tym programem to zrobić. Ten kto go ma wie o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się WYŁACZYC i nie tylko vag Commanderem. Mozna wykasowac immo z licznika, wtedy odpalisz auto śrubokretem nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mozna wykasowac immo z licznika

Jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasując wsad w szafie odpowiedzialny za immo, przeliczyc sume i gotowe. Mozesz sobie nawet VIN na nowo wpisac do licznika, lub zostawic jakies XXXXXX. Robiłem tak wiec wiem ze się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, napisałeś ogólnikowo, potrafisz podać szczegóły? Mogę Ci nawet wystawić jakiś wsad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś napisać konkretniej co należy zrobić, aby wyłączyć ten immobilizer, bo blokuje mi to robote ze swapem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafit, zapytaj kol. pogromca, pamiętam jak manewrował w swoim epromie licznika z kluczami, więc być może wie, gdzie siedzi immo. Możliwe, że coś podpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby ktos napisac jak wylaczyc immo przy pomocy VAG Commandera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wylaczyc immo

Nie mozna wylaczyc immo !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omni81 nie pisz, że nie można, bo można. Nie wiem jak, ale można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasujesz immo z softa w szafie, przeliczasz check sume i wgrywasz na nowo. Zrobi to kazdy kto ma pojęcie o flashowaniu liczników czy grzebaniu w ECU i kombinacji z mapami itp. Więc Ci co piszą ze się nie da poprosimy o opuszczenie tego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc Ci co piszą ze się nie da poprosimy o opuszczenie tego działu.
Kasujesz immo z softa w szafie

Podaj adres pod jakim siedzi, sprawdzimy, reszta jest do zrobienia we własnym zakresie. :)

 

Ja natomiast proponuje proste doświadczenie, kasujemy sobie klucze z licznika, zczytujemy eprom licznika, następnie kodujemy klucze ponownie, zczytujemy ponownie eprom, porównujemy zczytanie wsady i szukamy zmian, wstawiamy tam FF i testujemy w liczniku.

Dobrze myślę mistrzu Major. ;)

 

czy grzebaniu w ECU i kombinacji z mapami itp

Takie zapytanie, co ma wspólnego mapa z ECU z immo? Innymi słowy jaka występuje zależność między ECU a immo siedzącym w szafie? Ja bynajmniej nie dostrzegam żadnej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności