Skocz do zawartości
Gość arq

Czy ciężko dołożyć TEMPOMAT w passacie B5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam Passata z silnikiem VR5 (AGZ) rocznik 1997.

Chciałem w nim zamontować tempomat.

Jak wspominał fiszu mam linkę, ale przepustnica jest sterowana elektronicznie, więc powinno to zadziałać.

Kupiłem manetkę (używana) taką jaką mi powiedzieli w serwisie: 1J0953513.

Manetkę zamontowałem, ale nie wiem jak to u siebie połączyć.

Dorobiłem sobie kabelek od manetki (złącza tempomatu).

Nie mam u siebie tej białej kostki tylko kilka różnego koloru podobnych kostek.

Ten drugi schemat też się u mnie jakby nie zgadza.

Podczas kodowania tempomatu dostałem błąd (teraz nie pamiętam jaki) jak by taka funkcja nie była obsługiwana.

 

Czy ktoś ma dostęp do schematu dla mojego auta i może coś podpowiedzieć?

 

O widzę, że temat trochę odgrzewany :-)

 

Znalazłem rozwiązanie:

 

Po znalezieniu odpowiedniego schematu elektrycznego dla mojego silnika (http://www.dubi.net/auto/Instalacja_GOLF_IV.pdf) problem udało mi się rozwiązać.

Do tego odpowiednie kodowanie sterownika silnika (w moim przypadku: 00021 - automatyczna skrzynia biegów + tempomat).

Gdyby ktoś potrzebował pomocy i więcej szczegółów to służę pomocą.

 

Teraz auto zyskało trochę na wartości (jak powiedział jeden ze znajomych). Dość fajnie to działa zwłaszcza że mam ASB :-)

Edytowane przez giver3
Znalazłem rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znawcy jak jest z tymi manetkami do tempomatu? Byłem w sklepie motoryzacyjnym i są dostępne dwie jedna za 100 zł i jakaś dobra za 160. Myślicie, że na tym nie trzeba oszczędzać? Wątpię w jakość zamienników z allegro po 70 zł. Na allegro są dostępne wiązki dorabiane. Polecacie? Do mojego silnika nie ma chyba raczej problemu. A co z czujnikiem konta skrętu który trzeba wyjąc do pająka? Jak go bezpiecznie zdemontować i założyć bo słyszałem, że jest to nie tania rzecz a o używany ciężki gdyż musi być z tej samej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam Passata 2.3 v5 AGZ co jest potrzebne do założenia tempomatu i jak podłączyć. Mam na linkę przepustnice. Poproszę o podpowiedź jak założyć i jakich dokładnie cześci potrzebuje. Jak później przeprowadzić adaptacje vag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak się obsługuje tempomat bez opcji kierownicy? Bo widzę że mógłbym założyć u siebie taki tempomat, tylko pytanie do użytkowników jak się Wam taki tempomat obsługuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamówiłem manetki z aliexpress... (dwie - tempomat i wycieraczki z kompem, bo chciałem odświeżyć... moje straszne brudasy) - jak dojdą to zrobię foty i porównam co te $19 z przesyłką warte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam sie do montażu tempomatu, jestem na etapie ogarniania części. Możecie wrzucić opis połączenia wiązki w skrzynce na podszybiu? Z tego co czytałem to są różnice w zależności od wersji silnika, ja mam AVF.

 

Dzieki z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj dobrze na forum, gdzieś widziałem cały manual :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz ale na pewno do AVF. Bo manualne są tylko nie widziałem jak narazie do tego silnika. Ale spoko zanim odpiszesz to jeszcze poszukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AVF a robiłem z opisu z forum i wszystko działa poprawnie [emoji3] Najpierw dołożyłem sam tempomat a później dokladałem jeszcze jeszcze multifunkcyjną kierownicę też według opisu z forum i wszystko działa prawidłowo

 

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie ale wydaje mi się,że opis pasuje do wiekszosci passatow bo masz wpiąć tylko kabelki i dołożyć manetke a ta jest taka sama niezależnie od silnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na youtube jest wypowiedź użytkownika motodoradca (filmik) w sprawie używania w praktyce tempomatu, może się przyda, poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć czym się różnią te manetki ? To jest old i new style ? bo już zgłupiałem - tak poprzednie posty w tym temacie z wyjaśnieniem mi nie pomogły.

Potrzebuje tempomat do zwykłej kiery do passata b5FL wiem, że oba będą pasowały ale jak one działają która jest wygodniejsza?

 

NEW.jpg

OLD.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznica jest taka ze wcisniecie res przyspiesza twmpomat a set zwalnia. Teraz zadaj sobie pytanie ktora manetka bedzie wygodniejsza do przyspieszania i zwalniania tempomatu manetką i masz odpowiedź. Nowsza jest po prostu wygodniejsza. Inna sprawa ile osob korzysta  z tej funkcji. Większość izywa tylko chwilowego wcisniecia set i reset - dopiero przytrzymanie zmienia prędkość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś dołożyłem tempomat w passaciku b5 1.9 tdi AFN. Jak najbardziej jest to do zrobienia. Tempomat działa.

Jak ktoś potrzebuje pomocy chętnie udzielę informacji.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.04.2018 o 15:00, johnypepelos napisał:

Witam, dziś dołożyłem tempomat w passaciku b5 1.9 tdi AFN. Jak najbardziej jest to do zrobienia. Tempomat działa.

Jak ktoś potrzebuje pomocy chętnie udzielę informacji.

Pozdrawiam

Jak byś był w stanie dać foto podłączenia, i krótką rozpiskę gdzie idzie który przewód był bym wdzięczny.
Niestety nie będę miał raczej oryginalnej wiązki, tylko wtyczkę do której będę musiał dorobić przewody i nie bardzo wiem jak Sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.05.2018 o 18:57, Aspyre napisał:

Jak byś był w stanie dać foto podłączenia, i krótką rozpiskę gdzie idzie który przewód był bym wdzięczny.
Niestety nie będę miał raczej oryginalnej wiązki, tylko wtyczkę do której będę musiał dorobić przewody i nie bardzo wiem jak Sobie z tym poradzić.

Witaj. Dziś niestety nie mogę podesłać zdjęcia żadnego bo jestem w delegacji i wrócę dopiero w następnym tygodniu.

Na tablicy czy alledrogo można gotową samą wiązkę kupić (zaminnik) z gotowymi pinami jest to o tyle wygdne, że fajnie wszystko pasuje p&p da radę to zrobić też bez tych gotowych końcówek ale to partyzantka.

Ps. Jak wrócę to zaraz wrzucę fotke i dam opis z fotkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ? wam, ściągnij sobie schemat pod B5 i wszystko tam będzie opisane, kolory fabrycznej wiązki czy zamiennika i tak wchodzą w miejsca pod te same numery w kości ? przy manetce a przy ECU jest tak ? samo do numeru, posiadam zamiennik wiązki prosto z Chin zapłaciłem około £ 5 a z Niemiec chciał £ 24.99 taka różnica za dokładnie ten sam zamiennik , tylko pytanie ❓ jest który z trzech ECU posiadasz bo niestety jest różnica, już nie ❌ pamiętam jak to sprawdzić ale ten najprostszy nie ❌ obsłuży tempomatu trzeba by podobno dołożyć dodatkowy przewód z ecu bo po włączeniu przełącznika na manetce pojawi ci się kontrolka że tempomat włączony ? ale nie ❌ aktywujesz tempomatu , ten drugi obsłuży plus ➕ posiada czujnik deszczu a ten trzeci dodatkowo obsłuży aktywny tempomat dlatego takie autko oznaczone jest jako (highline) wyposażenie auta swoją drogą ale oznaczenie auta np:(highline) zależy od rodzaju włożonego ECU, tak to wyczytałem przy poszukiwaniu schematów do tempomatu, czyli jeżeli masz czujnik deszczu tym się Ja kierowałem bo moje auto ? posiada to tempomat uruchomisz od A do Z. Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, sonic napisał:

tylko pytanie ❓ jest który z trzech ECU posiadasz bo niestety jest różnica, już nie ❌ pamiętam jak to sprawdzić ale ten najprostszy nie ❌ obsłuży tempomatu trzeba by podobno dołożyć dodatkowy przewód z ecu bo po włączeniu przełącznika na manetce pojawi ci się kontrolka że tempomat włączony

Co ty to kolego opowiadasz?

Ja mam najzwyklejsza wersję pastucha o dziwo mam climatronik i 4x szybki el.(nie ważne).

Nie mam kontrolki tempomatu, sensora deszczu czy innych dupereli a tempomacik działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważnie przeczytać co pisałem,a pisałem o trzech niby rodzajach ECU,najwyraźniej w twoim prostym aucie okrojonym albo ktoś dołożył przewód i jeździsz i o tym nie ❌ wiesz albo sam to zrobiłeś, bo jak było napisane to w okrojonym też można to zrobić dodając dodatkowy przewód do ECU i będzie śmigać ale nie ❌ wnikałem w to bo u mnie zadziałało wszystko co powinno odnośnie tempomatu gdy założyłem manetke, podpiolem przy ECU i aktywowalem,a jeżeli niemożliwe jest to o czym pisałem po przeczytaniu wątków kolegów którzy mają właśnie problem iż po założeniu manetki, podpieciu wiązki pojawia się tylko kontrolka na zegarze a komp nie ❌ reaguje czyli tempomat nie ❌ działa to bardzo proszę ? udzielić im pomocy ?,  tylko podsunołem pomysł ? do zweryfikowania jeżeli któryś z kolegów po założeniu wszystkiego jak ma być, miał by właśnie taki objaw (być może brakowało by właśnie tego przewodu,bodobno) więc pisałem o czym czytałem na forum, może to prawda a może nie ❌,ale ciekawy jestem w jaki sposób ty podłączyłeś tempomat(czy odbywało się to bez dokładania przewodu czy też nie ❌, ale ECU można zweryfikować po numerze seryjnym czy obsługuje tempomat czy nie ❌ ale skoro mi zadziałało to również nie ❌ wnikałem, bo po co ) i jakim kodem aktywowałeś tempomat, w jakiej grupie to zrobiłeś i jakie było to oprogramowanie jeśli można, dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Piszę w temacie Tempomatu,  nurtuje mnie jedna rzecz. 

90procent schematów które znalazłem dla grupy Vag mają przełącznik 4pozycyjny e45,  i dodatkowo set monostabilny.  

awt.jpg&key=689859fee4071e9a7e12710eb704

 

Czy wasze manetki mają tyle pozycji? Bo ja się 3 tylko doliczylem.  

To też się zastanawiam który do czego służy,  czyli konkretnie który przewód? 

Niestety nie mam manetki wiec nie sprawdzę,  może ktoś pomoże? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności