Skocz do zawartości
Gość arq

Czy ciężko dołożyć TEMPOMAT w passacie B5 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to prawda że potrzebny jest jeszcze jakiś siłownik koło linki gazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz linkę to z tego co kiedyś widziałem to tak. Najlepiej jak nie ma linki. To w tedy jest prostota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to prawda że potrzebny jest jeszcze jakiś siłownik koło linki gazu ?

 

Jeśli masz taki silnik jak w opisie to potrzebna Ci tylko manetka i wiązka.

 

Każde TDI w B5 i B5 FL nie ma linki gazu.

 

Jest parę silników benzynowych co są na linkę i wtedy trzeba siłownik/pompkę do linki gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest parę silników benzynowych co są na linkę i wtedy trzeba siłownik/pompkę do linki gazu.

 

Masz rację aczkolwiek w silniku AGZ czyli VR5 jest linka ale przepustnica jest również elektroniczna i siłownika nie potrzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w adr jest linka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy w adr jest linka?

 

A ciężko zajrzeć pod maskę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem przekonany że mam linkę ale mogę się mylić :D mam taki jak w opisie :P Aż jutro z rana sprawdzę :3 Ma ktoś może kostki do sprzedania do manetek ? albo zna numery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem przekonany że mam linkę ale mogę się mylić mam taki jak w opisie Aż jutro z rana sprawdzę :3

 

Nie masz co sprawdzać - linki nie znajdziesz.

 

Wtyczka do manetki: 8L0 972 980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejdzie? Manetka niby firmy MEYLE.. Czy lepiej dorwać oryg używkę lub ASO ?

http://olx.pl/oferta/manetka-tempomat-wiazka-vw-passat-b5-bora-golf-iv-seat-leon-toledo-CID5-IDbGJKJ.html#61c381ee34

 

podejdzie, ale ja bym wzial oryg uzywke nowszy typ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem manetkę z tempomatem ( u mnie obecnie nie działa tempomat ).

Zakupiona manetka różni się trochę od mojej. 5991787750.jpg

Ta, która mam obecnie w samochodzie ma taki przycisk z boku, ta która zakupiłem niema tego przycisku 12834960_642253052579167_2084698430_n.jpg

Czym one się różnią oprócz tego przycisku i czy aby napewno jest ona do passata b5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

kupiłem manetkę z tempomatem ( u mnie obecnie nie działa tempomat ).

Zakupiona manetka różni się trochę od mojej. [ATTACH=CONFIG]142524[/ATTACH]

Ta, która mam obecnie w samochodzie ma taki przycisk z boku, ta która zakupiłem niema tego przycisku [ATTACH=CONFIG]142525[/ATTACH]

Czym one się różnią oprócz tego przycisku i czy aby napewno jest ona do passata b5 ?

 

Manetka musi byc z tym przycisiek z boku, manetka bez tego przycisku jest do kierownicy multifunkcyjnej na ktorej znajduja sie te 2 przyciski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią odkupie od Ciebie ta manetki. Odezwij się na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje pomocy przy montażu tempomatu w 1.8T AWT

 

Nie wiem do których pinów w kostce przy tempomacie wpiąc kable z kostki T15 (biała) i 12v z kostki T10d (brązowa) znajdujących sie pod komputerem.

 

robilem wszystko według instrukcji tej https://sites.google.com/site/1810martin/cruise-control-retrofit-b5-passat

 

niestety po podłączeniu według shematu według powyższego linku (na samym dole) kontrolka tempomatu zapala sie po naciśnięciu guzika "set" poniżej jak to podłaczyłem.

tempmat passat.jpg

Przydal by mi sie pin out tej kostki przy przełączniku to sobie rozkminie bo kilka kolorów sie zgadza z popularnymi na forach czyli do TDI, np. czarno żółty jest mostkowany więc u mnie to będzie pewnie czarno biały natomiast w TDI czerwono biały to 12v u mnie to bedzie czarno czerwony, co dalej nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie tempomatu dla silnika 1.8T AWT Passat 2001r. manual.

Wczoraj podłączyłem to tak jak ponieżj i działa wszystko jak powinno, chociaż na początku nie chciało bo włącznik był zepsuty przez co miałem zagwostke. UWAGA ! jesli ktoś próbuje połączeń na krótko to trzy kable muszą być ze sobą zwarte plus i jeszcze dwa inne podam numery jak bede w domu (po zwarciu plusa z jednym kablem zaświeca się kontrolka tempomatu ale bez trzeciego kabla zwartego nic poza tym nie dziala).

Benzynowe silniki mają inny blok do pomiarów działania tempomatu tudzież czujnika stopu i sprzęgła,

silnik, Blok 066 i pozycja dolna tempomat on ----0011 (zera ostanie mają się zamienić na jedynki po włączeniu tempomatu na ON ) również wciskanie sprzęgła lub chamulca odpowiednio zmienia tę wartość.

link do strony z opisem http://www.ross-tech.com/vag-com/m_blocks/060-069.html

 

 

biala kostka t15a.....kostka włącznika

9...........................................3

8...........................................2

7............................................5

10..........................................7 i 4 (zmostkowane)

 

T10d (+12v po zapłonie)....... kostka włącznika

pin 8..............................................6

 

link do strony skąd wziąłem połączenie pinów http://krzysztof-zaremba.fm.interiowo.pl/tempomat/

 

jeśli coś nie działa mimo to należy powtórzyć aktywację poprzedzoną deaktywacją nawet jeśli literka "G" się wyświetla w vagu. jak znajdę chwilę to porobie foty bo dla tdi to jest tego mnóstwo a dla 1.8t nie.

Edytowane przez adamvfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da się podłączyc do 1.8 adr 98r?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj podłączyłem tempomat do passata AVG 2000r, niestety bez sukcesu. Wszystko raczej sprawdzone czujnik sprzęgła i hamulca ok. Sterownik zakodowany lecz wogole nie wykrywa tempomatu. Kable wpięte w biała i jeden w pomarańczowa wtyczkę. Wiązka z manetka przedzwoniona wyglada ok. Miał ktoś moze podobny problem z niedziałającym tempomatem lub ewentualnie schemat pod które piny podłączyć wiązkę dokładnie w tym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, wymieniałem manetkę ponieważ drogowe mi padły. Kupiłem manetkę z tempomatem. Podłączone, aktywowane, ale oczywiście nie działa. Vag w grupie 006 (tak jak gdzieś wyczytałem) jeśli tempomat jest na ON powinno pokazać 000011 a ja mam 000010...

 

tempomat wyłączony 000000

tempomat włączony: 000010

res: 001010

set 000110

 

wciśnięte sprzęgło:

100 100010

 

hamulec:

011 010010

 

sprzęgło i hamulec:

111 110010

 

cruise present: 0.0

 

z manetki ----->do kostki

PIN nr 6 -----> do czerwono- biały w kostce żółtej - PIN nr 8 (+12 po zapłonie)

PIN nr 2 -----> do niebieski w kostce żółtej PIN nr 1

PIN nr 4 i 7 -----> do czarno- żółty w kostce żółtej PIN nr 9

PIN nr 3 -----> do czerwono - żółty w kostce czarnej PIN nr 8

PIN nr 5 -----> do czerwono - szary w kostce brązowej PIN nr 1.

 

 

Mam jeszcze taki błąd:

00671 - Cruise Control Switch (E45) 25-00 Unknown Switch Condition

 

Przed montażem manetki z tempomatem, tego błędu nie było.

 

Czy to wygląda na czujnik sprzęgła? Czy problem jest gdzieś indziej? Czy ja z montaże pomotałem...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności