Skocz do zawartości
John

Montaż instalacji Ksenon/Bi ksenon w Passacie B4 / by John ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzają się taniej te przetwornice. Jeśli o żarniki pytasz, to jest to zwykła chińszczyzna. Z philipsa pochodzi jedynie trzonek.

 

Czyli normalnie można na tych lampach jeździć?

To zależy, jak trafisz na upierdliwego to może nie puścić, ale wbrew pozorom to dobre lampy, tylko bez homologacji. Policjant tego nie sprawdzi, a diagnosta musiałby się mocno uprzeć. Wg mnie raczej nie będzie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć jakie są koszta takich lampek? Ile ci wyszło jak kupiłeś wszystkie fanty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zdarzają się taniej te przetwornice. Jeśli o żarniki pytasz, to jest to zwykła chińszczyzna. Z philipsa pochodzi jedynie trzonek.

 

ale chodzi mi jak bym zalicytował ten komplet to w miarę się to opłaca czy zmarnowanie pieniędzy? a z tymi żarówkami to się domyśliłem bo patrząc na allegro to one wyglądają zupełnie inaczej.

z tego co wnioskuje dzięki tobie i patrzą na to co jest teraz na allegro to chyba najlepsza oferta czy się mylę?

ogólnie wielkie dzięki za pomoc i mam nadzieje że nie zadaje głupich pytań ale chce się dowiedzieć jak najwięcej na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale chodzi mi jak bym zalicytował ten komplet to w miarę się to opłaca czy zmarnowanie pieniędzy? a z tymi żarówkami to się domyśliłem bo patrząc na allegro to one wyglądają zupełnie inaczej.

z tego co wnioskuje dzięki tobie i patrzą na to co jest teraz na allegro to chyba najlepsza oferta czy się mylę?

ogólnie wielkie dzięki za pomoc i mam nadzieje że nie zadaje głupich pytań ale chce się dowiedzieć jak najwięcej na ten temat

 

Patrząc na to co jest dziś na allegro, przy obecnej cenie 80 za 1 przetwornicę to wychodzi taniej niż u innych. (zwykle liczą 100). Nie ma problemu, wpaść na chwilę i skrobnąć parę słów to nie problem.

 

Można wiedzieć jakie są koszta takich lampek? Ile ci wyszło jak kupiłeś wszystkie fanty?

Nie liczyłem, ale sumarycznie wyszło mi to tanio. Po prostu długo kompletowałem elementy i szukałem dobrych okazji na allegro. Do tego doszła niska cena reflektorów z chin, bo kupowałem jak dolar był po 2 zł. Myślę że w 5 - 6 stówkach się zamknąłem. No i kupa własnej roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego i na wstapie poklony za tą prace. ladnie masz to opisane i chyba tez robie sobie soczewke. tylko nie mam pojecia jak wypolerowac szklo na gładziocha:( a powiedz mi jeszcze jak soczewke wybrac z tego co stoi na alledrogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mało kto potrafi wypolerować szkła na gładko. Dlatego lepiej kupić gotowe czyste szkiełka.

 

Z bi-ksenonów nic wyjątkowego nie ma obecnie na allegro. Są fajne ksenony, ale drogo sobie je ktoś liczy 239 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie najgorzej jest ze szklem bo na alledrogo za lampki trzeba wylozyc juz ok 500zl a samych szkiel nie widzialem. Ja chce wstawic sam ksenon tak zeby swiatla drogowe byly na osobnej zarowce.

 

mowisz o tych soczewkach?

http://moto.allegro.pl/honda-accord-03-07-soczewki-xenon-oryginalne-i1354772358.html

dochodzi jeszzce koszt maskownicy bo widze ze nie ma w zestawie

Edytowane przez maniek230290

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie najgorzej jest ze szklem bo na alledrogo za lampki trzeba wylozyc juz ok 500zl a samych szkiel nie widzialem. Ja chce wstawic sam ksenon tak zeby swiatla drogowe byly na osobnej zarowce.

 

mowisz o tych soczewkach?

http://moto.allegro.pl/honda-accord-03-07-soczewki-xenon-oryginalne-i1354772358.html

dochodzi jeszzce koszt maskownicy bo widze ze nie ma w zestawie

 

Maskownice to można dorobić. Polecam wycieczkę do sklepu tupu obi itp. Tam jest masa kształtek kanalizacyjnych z których można coś ciekawego wyczarować.

Jak byś jednak chciał przyoszczędzić, to takie soczewki też są dobre:

http://allegro.pl/soczewki-mijania-h7-cena-za-2-szt-metalowe-i1352419248.html - ta akurat są z jakiejś mazdy, trochę trzeba je poobcinać.

http://allegro.pl/soczewki-hi-cena-za-2-szt-metalowe-i1358855204.html - tutaj masz na h1 pewnie z civic'a. Nie będzie to świeciło może tak wydajnie, ale jak kupisz sobie jakiś zestaw HID 4300 to sporo zaoszczędzisz, a przy takim kolorze policja się tak nie czepia. A zapewniam, że świecić będzie 2 razy lepiej niż to co oferuje oryginał w passacie. Zapytaj sprzedawcy, czy nie ma do nich osłonek i czy mają one przesłony takie jak na fotkach, które wstawiałem na 1 stronie. Bo zdarzały się z płaskimi blaszanymi, a takich nie polecam.

 

Ostrzegam Cię za w czasu, mimo iż używasz w 99% tylko świateł mijania to montując ksenon pozostanie niedosyt, z barku posiadania bi-ksenonu. Przynajmniej ja tak miałem i często do głowy przychodził pomysł by zamienić te soczewki na bi, kosztem węższego świecenia. Jako, że auto używane było rzadko nocą, pozostał ksenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sporo jezdze tez noca. a moze cos jednak z bi xenona? obecnie mam w standardowych lampach zestaw HID-i 6000k i jest rewelacjak jak dla mnie tylko ze oslepiam troszku:( i dlatego chce jakas soczewke.

Narazie zbieram info o soczewkach ale narazie wszystko stoi w miejscu bo jest problem z gladkim szklem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

160zl sztuka. nie oplaca sie

2 szkla mamy 320zl+wysylka=350zl

nowe lampy min. 160zl

350+160=510zl

a za 550 mamy juz gotowe ladne lampki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
160zl sztuka. nie oplaca sie

2 szkla mamy 320zl+wysylka=350zl

nowe lampy min. 160zl

350+160=510zl

a za 550 mamy juz gotowe ladne lampki

 

No tak, tylko za te pieniadze nie dostaniesz soczewki, na pewno nie bedzie to bixenon, nie kazdemu podobaja sie ringi w b4.

Mnie moje lampy wyniosly kolo 1000zl i wolalbym miec je niz AE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też chciał bym mieć w b4 ksenon i mam takie pytanie czy od passata b5fl lampy bez ksenonu na soczewce dało by radę założyć do lampy od b4 i czy żarówki ksenonowe przypasują do tych soczewek które były na zwykłą żarówkę czy muszą być typowo soczewki od ksenonu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też chciał bym mieć w b4 ksenon i mam takie pytanie czy od passata b5fl lampy bez ksenonu na soczewce dało by radę założyć do lampy od b4 i czy żarówki ksenonowe przypasują do tych soczewek które były na zwykłą żarówkę czy muszą być typowo soczewki od ksenonu ?

jak sie nie myle to b5fl ma w soczewce zarowke h7, wiec kupujesz na alledrogo zestaw hid-i za 150zl i masz piekne swiatelko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sie nie myle to b5fl ma w soczewce zarowke h7, wiec kupujesz na alledrogo zestaw hid-i za 150zl i masz piekne swiatelko.
taa i świeci wszędzie gdzie chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poczytaj to zanim drugi raz napiszesz

 

http://swiatla.arbiter.pl/galeria/ksenon.halogen

To mnie wcale nie przekonuje, ja też mogę napisać coś w tym stylu, będące poparciem lub zaprzeczeniem dowolnej tezy.

Natomiast przekonuje mnie własne doświadczenie z dróg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności