Skocz do zawartości
Jamnik

Tarcie przy jeździe na biegu bez gazu

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, mam problem tak jak w tytule. Kiedy jadę samochodem (nie ważne na którym biegu) po puszczeniu pedału gazu, samochód jest cały czas na biegu, słychać tarcie, szum, ocieranie etc, samochód cały czas ma załączony bieg, jeśli dodam troszkę gazu tarcie ustaje ustaje. Prosze o pomoc może ktoś miał podobny przypadek z forumowiczów w swoim VW. CO może być przyczyną dodam że problem pojawił się koło tygodnia temu. POzdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj te blaszane ekrany przy tarczach z przodu.. ja już dwa razy u siebie je odginałem bo obcierały..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz te oslony a jak nie to napisz czy dzieje sie to jak nacisniesz sprzeglo czy jak jedziesz na luzie tez przy przyspieszaniu i zwalnianiu (hamowaniu)

wiecej informacji bo tak to ciezko powiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłony wydają się oki, tarcie jest słyszalne przy jeżdzie na biegu, przy dowolnej prędkości, tylko wtedy kiedy mam puszczony pedał gazu, po ponownym wciśnięciu pedału gazu tarcie ustaje słyszę pracę silnika.

 

Może macie jeszcze jakieś pomysły, jak nie to jeszcze poczekam i zobaczę co będzie się działo. Mam nadzieję że to nic poważnego, chciaż dźwięk tarcia nie jest przyjemny dla ucha:).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polosie kreca sie caly czas wiec tarcie slyszal bys non stop czy przyspieszasz czy hamujesz z gazem czy bez

to moze byc sprawa poduszek pod silnikiem bo jesli hamujesz silnikiem to chcac nie chcac wychyla sie troszke moze ktoras ruchoma czesc jest z byt blisko i ociera

 

napisz jeszcze czy to bardziej tarcie metal o metal ,plastic

moze wydech moze to bardziej stukanie o duzej czestotliwosci a nie tarcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość she

Witam.

Podłączam sie do tematu, mam ten sam problem co autor wątku. Tarcie przypomina ocieranie sie zużytych klocków o tarcze. Problem jednak występuje tylko przy hamowaniu silnikiem, na wszystkich biegach, po dodaniu gazu lub naciśnięciu sprzęgła tarcie ustaje. Poproszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Podłączam sie do tematu, mam ten sam problem co autor wątku. Tarcie przypomina ocieranie sie zużytych klocków o tarcze. Problem jednak występuje tylko przy hamowaniu silnikiem, na wszystkich biegach, po dodaniu gazu lub naciśnięciu sprzęgła tarcie ustaje. Poproszę o pomoc.

czyli coś nie tak ze skrzynią lub mechanizmem różnicowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Christopher

Witam, mam to samo czy ktoś juz to zlokalizował i naprawił, dajcie znać czy to skrzynia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja przyłącze się do problemu:) u mnie od 40km/h w górę coś szumi,szura:takie ciche(szu,szu,szu). Skrzynia odpada bo gdy rozpędziłem się do 90 i zgasiłem silnik a to nadal szumiało/obcierało.Jest to niezależne od sprzęgła(czy wciśnięte czy nie to nadal coś szumi/obciera. Łożysko w kole było wymieniane rok temu,przeguby raczej odpadają(gumy całe,smar nie wyszedł).Dodam że jest to szuranie/obcieranie a nie wycie itp. Jakieś sugestie?

Edytowane przez 126tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To i ja przyłącze się do problemu:) u mnie od 40km/h w górę coś szumi,szura:takie ciche(szu,szu,szu). Skrzynia odpada bo gdy rozpędziłem się do 90 i zgasiłem silnik a to nadal szumiało/obcierało.Jest to niezależne od sprzęgła(czy wciśnięte czy nie to nadal coś szumi/obciera. Łożysko w kole było wymieniane rok temu,przeguby raczej odpadają(gumy całe,smar nie wyszedł).Dodam że jest to szuranie/obcieranie a nie wycie itp. Jakieś sugestie?

 

na poczatek bym zmienil kola i zobaczyl czy to nie wuna opon (pozyczyc od kogos na chwile jak nie masz)

ja juz zmienilem na letnie (wiem za wczesnie :D) zalozylem jakies chinczyki (kupione za grosze od kolegi bo jemu zostaly z poprzedniego auta) i jest szum

jak zimniej tym wiekszy,narazie jestem ciekawy czy jak sie zrobi cieplo to bedzie szum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakiś trop;) Niestety muszę trochę poczekać bo śniegu u nas z 10cm jest;) Oby to były opony, choć moje są nowe(kupione na ten sezon) Dunlopy i odrazu po zmianie na zimowe tego nie było wiec wydaje mi się ze to nie opona, choć nie zaszkodzi sprawdzić;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co koledzy wyjaśniło się coś u Was?u

mnie dalej bez zmian:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów;) u mnie było to jednak lozysko w przednim kole po stronie kierowcy. Kupiłem lożysko firmy FAG(idą na pierwszy montaż). Po wymianie jest błoga cisza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności