Skocz do zawartości
Gość focus-pl

Wyciek oleju ze skrzyni..

Rekomendowane odpowiedzi

Gość focus-pl

Witam,

Jak uszczelnić wyciek oleju z mechanicznej skrzyni biegów spod wodzika zmiany biegów? Czy da się to zrobić bez specjalistycznych narzędzi i demontażu układu wydechowego? Być może jest tam simmering, może ktoś zna jego oznaczenie ;)?

(silnik 1.6 AHL)

Pozdrawiam,

focus-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam, mialem taki wyciek. W serwisie bosha wymiana tego simmeringa z dolewka 300 ml oleju zaplacilem ok 70 zł. Nie znam oznaczenia simmeringa ale nie mialem problemu z jego zakupem ( 10 zł ).

Dodam, ze w mniej wyrawfinowanym warsztacie mechanik nie podjal sie tego zadania.

Zmierzam do tego ze nie ma co sie bawic w wymiane na wlasna reke lepiej pojechac do dobrego warsztatu zeby oto zrobili

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość focus-pl

Dzięki za naprowadzenie ;). Powiedz mi, simmering kupowałeś w aso, czy w jakimś zwykłym sklepiku z częściami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój ojciec ma problem w swoim Passacie B5 1.9 TDI 115km. Mianowicie leci gdzieś olej ze skrzyni, ale nie z półosiek ani na głównym wałku, ponieważ na łączeniu silnika i skrzyni wszystko jest suche. Może pomożecie skąd jeszcze może wyciekać mi ten olej:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mój ojciec ma problem w swoim Passacie B5 1.9 TDI 115km. Mianowicie leci gdzieś olej ze skrzyni, ale nie z półosiek ani na głównym wałku, ponieważ na łączeniu silnika i skrzyni wszystko jest suche. Może pomożecie skąd jeszcze może wyciekać mi ten olej:niekumam

 

 

Moze popatrz gdzie jest mokro. Czasem od pedu wiatru olej rozmazuje sie po calej skrzyni wiec wytrzyj ja cala, przejedz sie i patrz gdzie robi sie mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz korek spustowy. A moze olej byl dolewany i przypadkiem polano po skrzyni za duzo ??? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o to chodzi ze wszystko jest suche. Tylko robi się plama pod autem. Może to być że sączy się z wybieraka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale o to chodzi ze wszystko jest suche. Tylko robi się plama pod autem. Może to być że sączy się z wybieraka ?

 

Sorry ale jesli jest plama pod autem to musi skads leciec i cos musi byc mokre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie znalazłem przyczynę, jest to wyciek z wybieraka ale czy można ją jakoś

uszczelnić bez wyciągania jej z auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat. Mam pytanie czy aby wymienić uszczelkę w skrzyni biegów zaznaczoną na rysunku należy wyjmować skrzynię czy może da się bez ? Pytam się bo wczoraj jeden z mechaników stwierdził, że trzeba i chciałbym wiedzieć czy nie chce mnie naciąć na koszty wyjęcia skrzyni(250zł). Dodatkowa mówił, że przy okazji rozbiórki można coś tam wymienić tylko nie pamiętam co. Jakaś nie droga rzecz. Co to mogło by być? Moja skrzynia to 6 biegowa ELN. Pozdrawiam Daniel.

 

2.png

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam passka z silnikiem AVB.

Uporałem się z wszystkimi wyciekami z silnika, natomiast widzę na skrzyni olej. Jest on bardzo jasny, dlatego stwierdzam że to nie silnikowy.

Widać go najbardziej na jednej z śrubek.

Dzisiaj to zauważyłem, porobiłem zdjęcia.

Umie ktoś z Was określić na podstawie tych zdj, czy cieknie z jakiegoś zimeringa, czy może są tam jakieś śrubki i spod podkładek może się pocić?

 

IMG_20191221_163704.jpg

IMG_20191221_163710.jpg

IMG_20191221_163715.jpg

IMG_20191221_163744.jpg

IMG_20191221_163659.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności