Skocz do zawartości
lolek

Błąd bocznej poduszki powietrznej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze! ;)

 

Od razu zaczne z grubej rury i opisze swoj problem.

Parę miesiecy temu zaswiecila sie u mnie w autku kontrolka poduszki powietrznej. Tak wiec na sam poczatek sprawdzilem bezpieczniki i wszystko ok. podjechalem do kumpla zeby podpial do kompa i wykazalo blad o tresci "Blad bocznej poduszki powietrznej z przodu po stronie kierowcy". Tak wiec skasowalismy blad, myslac ze to po prostu tak samo z siebie i 3 tygodnie spokoju... pozniej znowu to samo (ten sam blad) i tak 3 razy z roznymi odstepami czasu. Pare dni temu znow sie zaswiecila kontrolka i tym razem nie majac sil juz do tego w koncu musze sie zabrac za to porzadnie. tak wiec pomyslalem sobie ze najprawdopodobniej trzeba bedzie przeczyscic styki, a pozniej skasowac blad.

 

I tu do was pytanie: gdzie znajde kostke od poduszki właśnie tej ktorą opisalem wyzej ? bedzie to jedna z tych pod fotelem kierowcy ?

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego może być ta pod fotelami kostka lub jeszcze boczna kurtyna (kostka jest za osłoną słupka na dole przy napinaczu pasa pasażera ) ja przerobiłem jedną i drugą opcje .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem są jak opisał kolega wyzej kostki zazwyczaj ta znajdujaca się pod fotelem, wykonane sa z miedzi i sniedzieja (tak powiedziano mi w serwisie). Oni dysponuja gotowymi kitami przerabiania złączki na wersje nierozłączalna - co mozna zrobic samemu z tulejka termokurczliwa, jednak bład dodatkowo trzeba wykasowac.

 

czyszczenie kostek to rozwiązanie bardzo krotkoterminowe o ile problem sie juz pojawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Mam ten sam problem i ten sam błąd, który wywala mi co jakiś czas po przejechaniu po nierówności lub przy ustawianiu fotela kierowcy. Wtyczka w podłodze pod plastikową zaślepką jest ok. bo ruszałem nią na wszystkie strony i błąd się nie pojawiał. Nie mogę natomiast namierzyć tej pod fotelem kierowcy. Nagimnastykowałem się ładnych parę minut i nic nie znalazłem. Może mi ktoś powiedzieć z której strony jej szukać?

Zaznaczę, że mam elektrycznie ustawiane fotele i trochę kabli pod nim jest, jednak żadnej dodatkowej żółtej kostki tam nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam na 98% to kostki. Miałem ten sam problem w Polowce żony. wystarczyło rozłączyć złączkę parę razy i złączyć ponownie i problem minął , oczywiście po skasowaniu błędu. Złączka jest na dole w słupku tak jak napisał kolega post wyżej. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod fotelem nie ma już żadnej dodatkowej kostki pomijając tą za plastikową zaślepką w podłodze?

Pytam, bo wielokrotnie wywalało mi błąd jak zmieniałem nachylenie siedziska fotela kierowcy - czyli wyszło mi z tego, że to gdzieś kabel pod fotelem przemieszcza się i traci styk na kostce - stąd błąd.

Jednak ruszając samą kostką (o której pisałem wyżej) we wszystkie strony błąd nie wyskoczył mi ani raz.

----------------------------------------------------------------------------------------

Zresztą posprawdzam tą w słupku i będę wiedział, czy to ta, czy nie. Napisz mi tylko jak się do niej dostać. Co muszę rozkręcić i na zaczepy, w których miejscach zwrócić uwagę.

Edytowane przez servee79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jedna kostak pod fotelem zolty kolor musisz poszukac to ja znajdziesz trzy przewody

mi wlasnie przez ta kostke wysala blad co jakis czas jak przesume fotel

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oni dysponuja gotowymi kitami przerabiania złączki na wersje nierozłączalna - co mozna zrobic samemu z tulejka termokurczliwa, jednak bład dodatkowo trzeba wykasowac.

 

czyszczenie kostek to rozwiązanie bardzo krotkoterminowe o ile problem sie juz pojawił.

czesc jestem wlasnie po telefonie do ASO i powiedzieli ze jeszcze o tym nie slyszeli, czy kolego posiadasz moze numer czesci VW zeby baranom w ASO pomoc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc jestem wlasnie po telefonie do ASO i powiedzieli ze jeszcze o tym nie slyszeli,

Moja rada ... zadwon do innego AS0 , AS0 asowi nie rowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja rada ... zadwon do innego AS0 , AS0 asowi nie rowne.
soryy nie powiedzialem wczesniej ze jestem z UK oni nie naprawiaja tylko wymieniaja. Numer sie przyda bo moga czesc zamowic z niemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Skoro mowa o poduszkach bocznych to mam taki problem. Wyciągałem fotele w których są poduchy, odłączyłem te małe żółte kostki. po ponownym podłączeniu zapaliła się kontrolka poduszek. Po czym zgasła i znowu się zapaliła. wpinałem i wyciągałem kilka razy i dalej nic. Dodam, iż wcześniej problemu nie było. Może to być tylko kwestia kasacji błędu po odłączeniu kabli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz wywołany błąd musi być skasowany komputerem ,bez skasowania nawet to ustąpieniu usterki jest zapisany w sterowniku i załącza kontrolkę od poduch .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VCDS rozwiążę sprawę ... wykasować trzeba błąd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kupiłem auto po lekkiej stłuczce ale niestety z wystrzelonymi poduszkami oraz pasami (przednie obydwie poduszki). Poduchy i pasy zostały wymienione ale nie mogę skasować błędów Airbag.

 

Zwykły VCSD nawet nie chciał się połączyć ze sterownikiem poduszek, udało się dopiero przez VAG Commander. Widoczne są błędy ale nie mogę ich skasować (niby kasuje ale pojawiają się natychmiast ponownie). Co ciekawsze błędy dotyczą chyba pasów tylnych (z którymi wszystko jest ok) oraz jakiegoś wyłącznika przy akumulatorze. Poniżej screen z programu:

 

KBVc6mvlnCyqbvBXn3j3RMOu5gi-F-yUNswNooH5hQgfihtPAG1JGjn3B5cv7BQUGMc9vP9s2Vtc7PMm0LtjwU2-HsSKoBTbmFa18gLAl2GGPAHEq27nnpdxwKnH-rga6OvZXKBjEgkA7pIjEvq8AW5A386dURiL_pvqWTLaQ2L5Ghf9OG5zQt9dvHU7B4zpvE7elmJxXcQh1Dv9wbQpZphbt82wPg27lIlBO3vFxX5GeWJVz2dvTgkyG2jbpCyH7jN1aMX-tUXou91Ztkts8UXiIDKAW6TeOL8LlRBjA1J63c2OJn_l67gGdvJW1Go8_ofsOcGErEUqyr4nHZ5fUlugM9X_-q8FAZA9-irShuQcSmmjZyzQ9E-ZrcAWlbINyKPAXQL4lnDbupmvfngMzM2bQobeiirPjODq7YPrTR69xDq0y03BaHW-ioz_ICIUtidf0Nq9zYT0jZQa0xyiutC32VHdepIT5Pq5urNl_M2N2ISATZ6l-k9NMVdwLqtChJWhZWwYyheuc-GmiI0Nbt2J80PrF_KElShI-87ZgXFw=w1732-h979-no

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi jak uporać się z tym problemem :)

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności