Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

HERTZ HX300

 

Nic konkretnego na tą chwile o takiej mocy i w tej cenie na alle nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki,moze kolezka bedzie chcial dolozyc pare zl,a kolego o jakich parametrach musialby byc glosnik dwucewkowy zeby pasowal do tego wzmacniacza bo koles cos sie uparl na dwie cewki,rozumiem ze jedna cewka pod 1 kanal a druga pod 2 kanal sie podlacza czy jestem w bledzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koles cos sie uparl na dwie cewki

 

Ja bym sobie odpuścił - za dużo zachodu i można się rąbnąć przy podłączeniach paląc wzmaka albo cewki.

 

rozumiem ze jedna cewka pod 1 kanal a druga pod 2 kanal sie podlacza

 

No właśnie taka konfiguracja akurat jest niedopuszczalna !!!

 

Łap schemacik dla uproszczenia:

schemat40ez.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Marcinie troche sie zmienilo,kolega dzwonil bo mierzyl otwor montazowy i musi byc glosnik 38cm,polecisz cos dobrego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tej cenie to raczej cieniutko, bo głośniki o takiej średnicy w miarę dobre kosztują ponad 1000 zł. Możesz ewentualnie zerknąć na te dwa Hertz'e

 

HERTZ ES 380 niestety troszkę za słaby - ewentualnie będziesz musiał dobrze wzmak wysterować żeby go nie spalić. Głośniczek tańszy

 

HERTZ HX 380 - wersja droższa ale tu ten wzmak będzie ciut przysłaby do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz te wlasnie glosniczki oblukalem co podales,ewentualnie zakupimy tego 30cm hertza i zmniejszymy otwor montazowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ten Hertz HX 300 idealnie pasuje parametrami pod ten wzmak. 600W w rms'ie to już jest trochę mocy :) Nawiązując do mocy to w tym przypadku już rozejrzałbym się za kondensatorem, bo możesz mieć spadki napięcia jeśli nie posiadasz mocarnego alternatora a zaczniesz bawić się tym subikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego juz sa zamontowane dwa kondensatory + power stacja helixa + wzmak na male glosniczki rockford fosgate t400-4 + na suba wzmak rockford fosgate t600-2,powiem ci ze sprzecik gruby,koles kupil civica i handlarz jakis nieobeznany w temacie najpierw wymontowal wszystko z bagaznika a przy sprzedazy auta powiedzial niech zabiera to wszystko za 500zl

 

taka stacja helixa http://www.testberichte.de/p/helix-tests/power-station-xxl-competition-testbericht.html

Edytowane przez kris87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry handlarz :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zliczylem to wszystko to kilka tysiecy kosztuje taki sprzet,cieszylismy sie z kolesiem jak dzieci jak podlaczylismy to jak to zagralo,czapka z glowy spadala w aucie,sub tez byl rockforda ale jakis trafiony i sie spalil a nie mozemy takiego samego znalezc wiec szukamy cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki do dokładnie model tego suba, bo rockford fosgate 30cm jest kilka różnych rodzai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cinul,

czy takie zmostkowanie jest dobre? plus z jednego i minus z drugiego...

w radiu mam podłączone na tyle wyjście:

[/url]02042011821.th.jpg

 

02042011822.th.jpg

Edytowane przez DaVWiDs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy takie zmostkowanie jest dobre? plus z jednego i minus z drugiego

 

Jak chciałeś z 4 kanałów zrobić 3 to jest ok. Wynika z tego, że dwa kanały (na fotce po lewej) masz pod wyjście frontowe i jeden zmostkowany (po prawej) pod suba. Konfiguracja prawidłowa (+ z jednego i - z drugiego). Tylko moja uwaga - jeśli ten mostek idzie pod suba to masz za cienkie kable, polecam 4mm2 i więcej, no chyba że akurat na fotce tak wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chciałeś z 4 kanałów zrobić 3 to jest ok.

szczerze mówiąc to niewiem ile kanałów miało wyjść - pod wzmak podłączony jest tylko sub.

Wzmacniacz:

moc RMS, 4 Ohm 4 x 75W - 300W

moc RMS, 2 Ohm 4 x 90W - 360W

Sub: 300W

Chcę uzyskać jak najwięcej mocy z wzmaka aby dobrze zasilić suba , więc przydałoby się zrobić z tego jeden kanał , o ile da rady??

Z tym kablem to niewiem jaki to jest - tak idzie on do suba ... ale będzie taki jak mi kiedyś poradziłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki do dokładnie model tego suba, bo rockford fosgate 30cm jest kilka różnych rodzai

 

Byl on taki jak w linku http://www.rockfordfosgate.com/products/product_details.asp?item_id=91795&locale=en_US

 

tylko nie wiem czy nie wiekszy bo koles mierzyl dziure po glosniku i wychodzi 38cm,najgorsze ze oddal gdzies ten glosnik do zrobienia znajomemu i juz go nie odzyskal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc przydałoby się zrobić z tego jeden kanał , o ile da rady

 

4 kanałowca nie zmostkujesz pod jeden kanał można tylko w takiej konfiguracji 4/3/2 na mostku otrzymasz 150 W to minimum pod suba 300 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc jak zrobić dwa kanały mojej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc jak zrobić dwa kanały mojej sytuacji?

 

tak jak teraz masz podłączone to są dwa kanały ... ale wykorzystujesz tylko jeden , drugi jest wolny ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ak jak teraz masz podłączone to są dwa kanały ... ale wykorzystujesz tylko jeden , drugi jest wolny ...

to jak zrobić żeby działały te dwa kanały??

ogólnie jak zrobić aby ze wzmaka wyciągnać możliwie najwięcej mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego teraz na suba puszczasz najmocniejszy sygnal,mozesz jeszcze zmostkowac pozostale dwa wyjscia tak samo jak teraz masz zrobione czyli + z jednego i - z drugiego ale to juz na inny glosnik,mam nadzieje ze rozumiesz teraz

02042011821.jpg

Edytowane przez kris87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności