Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie szukać to gdzieś koło radia 

Rem jest izolowany. I ma zarobione końcówki.  Więc chyba nie powinno nigdzie.dotykac.

Muszę tu znaleźć jakiegoś "elektryka"  co by mi to zrobił. Bo w delegacji jestem i nie mam żadnych narzędzi nawet żeby radio wypiac.  Nie znacie nikogo z okolic Kozienic... co by ogarniał to

 

Dnia 5.07.2018 o 11:04, jerzyoka napisał:

A gdzie szukać to gdzieś koło radia 

Rem jest izolowany. I ma zarobione końcówki.  Więc chyba nie powinno nigdzie.dotykac.

Muszę tu znaleźć jakiegoś "elektryka"  co by mi to zrobił. Bo w delegacji jestem i nie mam żadnych narzędzi nawet żeby radio wypiac.  Nie znacie nikogo z okolic Kozienic... co by ogarniał to

Chodzi Ci o + przy wzmacniaczu czy jakieś włókna z niego nie dotykają..... Nie bo jest zakute i zalutowane

Edytowane przez jerzyoka
Dopisanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest pojebane z Remote, może przy radiu jest coś spieprzone i dostaje ciągle +12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem.ztylu przy wzmak jest oki. A z przodu przy radiu jest kabel rem. Spięty z kablem rem radia niebieski bialym

 

Nic nie widzę jak jakiś kabel jest to zaizolowany. Radio bez kluczyka nie działa więc nie ma sensu rem. Przepinac pod czerwony po stacyjce.... co napięcie jest. 

20180705_183330.jpg

 

Wszystkie kable obejrzane. Racja nie idzie włączyć jak nie ma kluczyka. A dioda mimo to się pali zielona przy wzmacniaczu.

A jak przy radiu odepne rem to gaśnie.na wzmaku też. 

Oki. Dało się sprawdzić lampką na rem.od radia mam prąd mimo wyłącznej stacyjki, i mimo tego że radia nie da się włączyć. Może ktoś kiedyś pomylił. I w niebieski wpioł prąd na podtrzymanie. A w czerwony sterowanie.... Ale to przy samym radiu. A i radio nie gubi pamięci po wyjęciu kluczyka.... 

20180705_200353.jpg

15308151386345725034178680098979.jpg

 

Bez kluczyka ....

Niebiesko biały ma prąd

Czerwony nie ma

Żółty ma prąd

 

Czy ja mogę w ten czerwony co bez kluczyka nie ma prądu wpiac się tym remotem od wzmacniacza. Może to nie fachowo. Ale nie chce wcześniej gdzieś w kanałach mieszać bo wcześniej zainstalowany jest zestaw głośnomówiący i może to dlatego coś jest pozamieniane. W tym momencie nie traci zestaw pamięci ani radio. A boję się że jak pozamieniane wcześniej to zestaw będzie tracił pamięć. 

Mogę pod czerwony.... wpiac rem od wzmacniacza nic nie uszkodze...?

Edytowane przez jerzyoka
Dodanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo radio jest zepsute albo ktoś coś odwalił przy kostce radia. Na remote pojawia się napięcie dopiero po włączeniu radia. Jak masz wyłączone radio to automatycznie muszą się wyłączyć wzmacniacze. Coś musi być z radiem bo to nie jest normalna sytuacja.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze wyjście. Pożycz od kogoś radio i podłącz. Jeśli nie pomoże to znaczy że jest coś namieszane w instalacji.

Sony miało kiedyś takie modele że po odpięciu panelu radio się wyłączało, ale prąd dalej pobierało. Trzeba je było ręcznie przyciskiem wyłączyć i dopiero panel wyjmować. Przy Pioneer'ze się jeszcze z tym nie spotkałem. Więc tak jak pisze @Jankus, coś z radiem musi być nie halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jankus napisał:

. Na remote pojawia się napięcie dopiero po włączeniu radia. Jak masz wyłączone radio to automatycznie muszą się wyłączyć wzmacniacze.

Czyli remot to jest prąd wyjściowy z radia... kurde będę szukać dalej w takim razie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Remote podaje napięcie po włączeniu się radia albo właśnie do wzmacniacza albo np. do anteny elektrycznej aby się wysunęła.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli.jak jest na stałe rem. Z radia to znaczy że radio to przepuszcza. Czyli radio zepsute.

Czyli wymiana radia... 

Szkoda cze nie można tego rem. Do wzmak puścić po stacyjce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego na tym zdjęciu jest podłączony ten żółto-czarny z czarną izolacją i ten żółty co widać tylko kawałek jego osłony przezroczystej?

 

 

18 godzin temu, jerzyoka napisał:

20180705_183330.jpg

 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten żółto- czarny   i żółty jest zaslepiony. 

20180705_183311.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj model tego radia.

Ja bym spróbował zamienić żółty z czerwonym ja kto się prawie zawsze robi jak się kupuje radio. Choć teraz jest ok ale sprawdzić można.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zamienię żółty  z czerwonym to będę miał odcięcie po kluczyku na żółtym.a cały czas prąd będzie na czerwonym. Nic nie zepsuje. Chyba że w tej kostce od zestawu tam coś poprzekladane. 

Ale jak zamienię żółty  z czerwonym to będę miał odcięcie po kluczyku na żółtym.a cały czas prąd będzie na czerwonym. Nic nie zepsuje. Chyba że w tej kostce od zestawu tam coś poprzekladane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy wtedy będzie prąd na REM nawet jak wyciągniesz kluczyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.po pracy sprawdzę. To koło 18:30 dam znać.a jak się okaże bo tak teraz myślę że nadal po kluczyku prąd odetnie. A że nie nie będzie jak kluczyk wyjme to znak że te kostki od zestawu coś maja nie tsk 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, StreamHD napisał:

Podaj model tego radia.

Ja bym spróbował zamienić żółty z czerwonym ja kto się prawie zawsze robi jak się kupuje radio. Choć teraz jest ok ale sprawdzić

Po pracy podam.bo nie pamiętam pioneer stary ładnych parę lat to mam.

 

pioneer deh p4900ib

Wypne z układu zestaw glosnomowiacy

Wydaje mi się że to on może coś mieszać. Bo miałem to radio w innym aucie i antena tam była wysuwaną i dzialalo

 

Wywalilem wszystko.  Aż do oryginalnych kostek. I rem tam też dostaje prad

 

Rem to ten czerwony niebieski

15308938970261898074539615733959.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tylko zamień czerwony z żółtym i spprawdź. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jerzyoka, nie pisz posta pod postem bo się nie łączą kiedy nie są dodane w bliskim czasie. Edytuj posty bo ktoś wejdzie Ci na innym forum za to na głowę. Kabel czerwono niebieski jest źle wpięty. W wiązce passata te kolory to stały prąd z aku. I masz go źle wpiętego, bo tam gdzie powinien być REM. Ten kabel ma być przy granicy tej kostki, obok żółtego, z tego co pamiętam. 

Tutaj ktoś miał problem na elektrodzie ale lokalizacja tego kabla jest ok. Po prawej przy krawędzi jest ta kostka. 

5115072200_1386526130.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam.pisałem szybko z tel. Więc tak w ten kabel w kostce fabrycznej był wpięty kabel od radia remot, jak wypiołem go od radia to bez kluczyka w niebieskim przewodzie (remote) prąd zginoł, po włożeniu kluczyka na radyjnym kablu remote pojawiło się napięcie. Więc tak zostawiłem. 

Wcześniej myślałem że napięcie remot daje auto do tej kostki i z tamtąd do radia się wpina, a  to wychodzi że to radio daje ten prąd.

Jeszcze raz przepraszam  za chaos na forum.? i bardzo dziękuję osobom które mi pomagały to wszystko zrozumieć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności