Skocz do zawartości
DaVWiDs

Jaki wzmacniacz i skrzynia dobrać na początek

Rekomendowane odpowiedzi

No to przyszedł i u mnie czas na wzmaka.

 

Głośniki to Excursion SHX-6C 3 Ohm 90 RMS

Suba nie będzie na 100%. To co wyda z siebie SHX-6C po podłączeniu wzmaka wystarczy na 200%.

 

Nie pytam narazie o konkretne modele ( chyba, że ktoś chce to zawsze może rzucić ) tylko o to czy mając budżet około 300zł lepiej szukać używek czy już brać nówki ?

 

Jak jest ze zużyciem takich 3 - 5 letnich wzmacniaczy które pracowały przy subie ? Jest to bezpieczna opcja?

Jak większość wolałbym coś nowego, bo cholera wie jak było katowane coś używanego.

No więc pytanko jest czy wzmaka idzie zakatować i czy w budżecie około 300zł znajdę już wystarczający sprzęt do napędzenia frontowego audio 3 ohm, 90 RMS ? Nie zależy mi na "full głośności" bo to nie dla mnie zabawa. Jakość i brzmienie są ważniejsze. Lubie słuchać głośno ale bez akcji, ze cała ulica mnie słyszy. Wiecie o co chodzi. Umiarkowany czad który zagłusza silnik ale nie lata maska od wibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to przyszedł i u mnie czas na wzmaka.

 

Głośniki to Excursion SHX-6C 3 Ohm 90 RMS

Suba nie będzie na 100%. To co wyda z siebie SHX-6C po podłączeniu wzmaka wystarczy na 200%.

 

Nie pytam narazie o konkretne modele ( chyba, że ktoś chce to zawsze może rzucić ) tylko o to czy mając budżet około 300zł lepiej szukać używek czy już brać nówki ?

 

Jak jest ze zużyciem takich 3 - 5 letnich wzmacniaczy które pracowały przy subie ? Jest to bezpieczna opcja?

Jak większość wolałbym coś nowego, bo cholera wie jak było katowane coś używanego.

No więc pytanko jest czy wzmaka idzie zakatować i czy w budżecie około 300zł znajdę już wystarczający sprzęt do napędzenia frontowego audio 3 ohm, 90 RMS ? Nie zależy mi na "full głośności" bo to nie dla mnie zabawa. Jakość i brzmienie są ważniejsze. Lubie słuchać głośno ale bez akcji, ze cała ulica mnie słyszy. Wiecie o co chodzi. Umiarkowany czad który zagłusza silnik ale nie lata maska od wibracji.

 

ryzyko jest zawsze z używką jakiej klasy by nie była :) ale jak znajdziesz zadbaną to potrafi odwdzięczyć się dużo wyższą "jakością" od nowego w przewidzianym budżecie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez 5 setek w portfelu pewnie lepiej nie podchodzić do nowego wzmacniacza jeśli ma to jakoś grać na poziomie ?

Chciałbym kupić coś w małej obudowie bo wolę wzmacniacz zamontować na przodzie auta. Wyczytałem na forum, że pod odkręceniu schowka powinno być miejsce na raczej te mniejsze wzmacniacze. Nie chce mi się odrywać progów bo potem jak znam życie to będzie to trzeszczało podczas jazdy, dlatego pomyślałem, że zamontuje go na przód o ile się da i sa dobre wzmacniacze o mniejszej budowie. Może są bo nie szukam nic wielokanałowego i nie wiadomo jak mocnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez 5 setek w portfelu pewnie lepiej nie podchodzić do nowego wzmacniacza jeśli ma to jakoś grać na poziomie?

 

Jezeli komuś zależy na prawdziwej jakości, to racja - 5 stówek to takie minimum, które trzeba przeznaczyc na taki sprzecik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam odswieze temat doradzcie

posiadam wzmacniacz PHONOCAR watt80x2 mono 180 PH 540 i chce pod niego podpiac suba jaki jakiej mocy i jakiej firmy.... poradzcie. to ma pyc do sluchania muzy rok klasik

przewody polozylem 21mm2

Edytowane przez jerzyoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz ma zaledwie 100 watów w mostku, szukaj głośnika z jak najwyższą skutecznością, pierwsza myśl to JL serii Wx, Re Rex albo stare infinity Kappa zielona. Chodź dobrze było by i tak zainwestować w mocniejszy piecyk.

https://www.amp-performance.de/764-Phonocar-PH540.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, jerzyoka napisał:

przewody polozylem 21mm2

Jasny gwint O.o Koncerty będziesz nagłaśniał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie takie kable poprostu dostalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość radzę kierować się tabelami dostępnymi w literaturze elektrotechnicznej a nie audiovoodoo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable ma dobre, gorzej jakby wstawił aluminiowe badziewie z marketu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable dostałem na zasadzie weź co ci potrzeba. Więc zasilanie i masa 21mm2 . Do głośnika że wzmak 2.5. 1mm sterowanie i chincze sygnałowe 2.5mm

Koszt 4ropak. 

Co do pytania.... nieaktualne.....

Poszedł Hertz 30.3 skrzynia zamknieta i powiem tak gra super.... jeszcze tylko troche regulacji ale jest fajnie nie dudni tylko tak fajnie miekko .

No i chyba czas zalozyc przód.... chyba też komplet hertza

Edytowane przez jerzyoka
Błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaż ten kabel :D

i poka-poka jak go zarobiłeś!

g9.jpg ja się dług obawilem, zanim mi to wyszło jak trzeba:

k1.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2018 o 12:39, jerzyoka napisał:

No i chyba czas zalozyc przód.... chyba też komplet hertza

Jak lubisz bardzo ostre i głośne wysokie tony to Hertz będzie spoko. Moim zdaniem excursion SX-6C będzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2018 o 09:08, Obywatel napisał:

Na przyszłość radzę kierować się tabelami dostępnymi w literaturze elektrotechnicznej a nie audiovoodoo.

 

Łooooo kurła świetna stronka :D:D:D  

 

EDIT: żeby nie było, OT jutro wtawie fotkę jak tanim sposobem można skutecznie podłączyć już takie troszkę grubsze kable pod aku.

 

 

 

EDIT: ja do czasu aż kupie jakieś profesjonalne mocowanie to zrobiłem to tak:

 

Kupiłem odpowiednie konektorki aby kabel wszedł na duży wcisk

6bb092de7a09af2cmed.jpg

Przewierciłem go wzdłuż aby wyprowadzić drut, rozpłaszczyłem drut na płaskiej powierzchni konektorka i złapałem to nakrętką z kołnierzem. 

 

Tak to wygląda. Prowizorka ale działa. 

dddb2e6d9cc8d51dmed.jpg

 

 

Kabel oczywiście zabezpieczyć przed wysuwaniem się z konektorka i powinno trzymać lux do czasu zmiany na profi rozwiązanie. 

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle

Panowie pomocy..... wszystko w piątek założone gra super. Kablami przez kompa przeszedłem.... 

Ale do konkretów....

W niedzielę ok. Dziś rano auta nie mogłem odpalić stał 4dni. W poniedziałek rzuciło mi się w oczy że dioda od wzmak się świeci mimo że kluczyka w stacje nie było. A radio po stacje chyba puszczone bo włącza się dopiero jak kluczyk przekrece. .. pomocy. Co nie tak 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świec  się na zielono 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.07.2018 o 10:51, Jankus napisał:

Jak lubisz bardzo ostre i głośne wysokie tony to Hertz będzie spoko. Moim zdaniem excursion SX-6C będzie lepszy.

A jak to rozumieć lepszy muzyka rokowa radia prwie wcale 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak że Hertz ma strasznie piskliwe tweetery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki.rozumiem. A te zwrotnice to gdzie zamontować..    jest dla nich jakieś sprawdzone miejsce?

No i z tym prądem pomóżcie proszę remont podłączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz jakieś żyły od zasilania luzem. Na pewno +12v dotyka gdzieś do rem. Stąd ciągle włączony wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności