Skocz do zawartości
fafik12

Podświetlanie pokręteł nawiewu

Rekomendowane odpowiedzi

bo podświetlenia popielniczki nie ma i może jej nie mieć. Żarówka o której pisz nie służy do tego i dlatego doradzam aby to rozebrać bo ona tam być musi ( ta o która akurat w tym watku chodzi). Popielniczki nie zawsze były podświetlane ale te pokretła zawsze na 2 żarówki. Jedna w pokretle ( juz kolega wymienił) a druga o której ja mu piszę.

 

W załączeniu zdjecie ( zaporzyczone od jednego kolegi, gdyż nie dysponuje w tej chwili aparatem).

Zaznaczyłem Ci miejsce w którym jest ukryta ta zarówka. Nie podswietla popielniczki a tylko pokretła prawe i lewe wraz z oznaczeniami do nich. Aby ją wymienić musisz zrobic tak jak pisałem wcześniej, czyli zdjąć pokretła i te plastki, potem plastki swiatłowodowe i tam jest do nich ( od strony komory silnika) przymocowana oprawka do tej żarówki.

 

Oczywiście wtedy tlko bedziesz miła orginał.

b3-wnetrze_oswietlenie.jpg

Edytowane przez strus251

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o to http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=15075&d=1249300996

 

Bo rozbierałem razy kilka ten panel ( w wersji bez klimy, bo może tam jest jakoś inaczej?) i żadnych innych żarówek ani oprawek, czy choćby miejsca na oprawki nie widziałem. Zdejmowałem też tę białą osłonę z tyłu pokręteł i również tam nic nie ma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy chodzi o to

 

dokładnie i w lewej części twojej ( czeronej ) ramki powinna byc zamontowana zaróweczka.

Masz ja u siebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nic tam nie ma jest tylko haczyk żeby to zamontowac się dało i tyle "czarna dziura"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prponuje poszukać kabli od tego. W ten sposób miało montowane B3 posświetlenie. Ewentualnie poprowadź, dwa nowe i kup sobie taką oprawke na żarówkę ( nawet na jakimś szrocie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym mowisz to jest na 100% podswietlenie popielniczki. Nawet nie wiem jakim sposobem mialo by to podswietlac pokretla. Swiatlowod dziala na podstawowej zasadzie, ze przewodzi tylko wtedy jak styka sie ze zrodlem swiatla. A ta zarowka z niczym na panelu sie nie styka, nawet w obudowie jest przegroda, miedzy podswietleniem popielniczki, a pokretel.

Nawet latwo zauwazyc, ze dolna zarowka, ma pasek iluminacyjny, tylko o dlugosci popielniczki, aby swiecic tylko na nia.

Wiec nie wiem czemu wprowadzasz chlopaka w blad.

Wyciagnij zarowke pod srodkowym pokretlem i zobacz czy ci cos jeszcze swieci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kresek nie wprowadzam, wymieniłem ją u siebie i podswietlenia popielniczki jak nie miałem tak nie mam dalej, za to swieciło się wszystko inne, wiec opisuję z autopsji. Niestety nowa żarówka poswieciła 3 tygodnie i szl** ja trafił i nie wymieniam bo za duzo rozbierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat, bo problem podobny..

mianowicie chciałem zmienić podświetlenie panelu nawiewu w passacie b3. Zdjąłem tą przednią kratkę, odłączyłem starą żarówkę z tą listwą, do wtyczki włożyłem małą listwę ledową, bardzo ładnie świeciła, ale, zrobiłem zwarcie i całe oświetlenie tam padło. Nie ma prądu. Zarówno w tej przedniej żarówce jak i tylnej za środkowym pokrętłem(bo chyba tam świeciła).

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są ok. Co mogło paść, że nie ma prądu? Dodam, że reszta elektryki w aucie działa, także pokrętła od nawiewu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są ok. Co mogło paść, że nie ma prądu? Dodam, że reszta elektryki w aucie działa, także pokrętła od nawiewu..

 

Niepotrzebnie sprawdzałeś wszystkie, wystarczy ten od podświetlenia zegarów ;) no właśnie, sprawdź, czy działa reszta podświetlenia i ściemniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściemniacz działa, podswietlenie tablicy też, zapalniczka też, ale nie działa podswietlenie zegarów:(. Który to bezpiecznik nr 3 czy 21?..w sumie oba dobre to nie wiem na co patrzeć..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznie nr 3 jest od podświetlenia zegarów, właczników i ma 10A. Nr 21 jest od oświetlenia kabiny, bagażnika i tablicy rej, ma 15A.

 

Sprawdź probówką czy w gnieździe bezpiecznika pojawia się napięcie po włączeniu świateł, pokręć też koniecznie potencjometrem od ściemniania podświetlenia zegarów, tym przy włączniku świateł, bo przy zwarciu mogło w nim coś się przepalić. Mogła nawet wtyczka od tego włącznika przy zwarciu zaiskrzyć i teraz nie łączy. Jak nic nie znajdziesz, można podać napięcie od strony żarówki i sprawdzać gdzie się pojawia. Wtedy znajdziesz odcinek instalacji z uszkodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi, ale trochę Ci namotałem..

mianowicie ściemniacz od podświetlania zegarów działa i bym wyłączony - tzn pokrętło było dane na sam dół, a na samej górze załapało. Tak powinno być? Że albo włączy podświetlenie, albo wyłączy całkowicie? Bez nadawania stopnia jasności?

Auta mam dopiero tydzień i nie patrzyłem jak było wcześniej..

 

Druga sprawa to podswietlenie nawiewu. Nie ma tam prądu po tym zwarciu. Czy mogę pociągnąć prąd do podswietlenia led od np. zapalniczki lub włącznika podgrzewania tylnej szyby?

Edytowane przez raaza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności