Skocz do zawartości
fafik12

Podświetlanie pokręteł nawiewu

Rekomendowane odpowiedzi

witam. założyłem nową żarówkę do podświetlania pokręteł nawiewu (passat b3) i ona poświetla mi tylko pokrętło ciepło/zimno to co jest w nim zamontowana a te po bokach już nie dlaczego tak się dzieje:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990

Dlatego że w b3 oświetlenia panelu nawiewów jest gówniane!!!

Ładnie oświetlone jest tylko środkowe pokrętło (wyraźna zieleń)

A te dwa po bokach świecą ledwo ledwo...

Jeśli chcesz mieć ładnie oświetlone nawiewy polecam zakupić sobie to:

http://moto.allegro.pl/item709095994_passat_b3_oswietlenie_pokretel_nawiewu_nawiew.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi oto że te dwa w ogóle nie świeca a passata szykuję na handel także po co te koszty chcę jakoś to zrobic tanio i prosto żeby te dwa świeciły tak jak oryginał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990

Skoro w ogóle nie świecą to masz połamane albo nie masz tych światłowodów na te dwa pokrętła...

 

A skoro szykujesz go na sprzedaż to po co to robisz??? Przecież nikt Ci więcej nie zapłaci o to że będą świeciły jeszcze dwa pokrętła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale inaczej wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Camell990

Każdy kto ma albo miał do czynienia z paskiem b3 wie że to oświetlenie jest słabe...i jeżeli nie zastosujesz jakiegoś diodowego oświetlenia własnej konstrukcji lub z allegro to nic z tym nie zrobisz...

Jak widzisz u mnie też to lipnie wygląda

dsc04402t.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fafik12 tak jak napisał Camell990, sama wymiana tej jednej żaróweczki nic nie pomoże.

Musisz sam pokombinować. Ja sam przerabiałem i teraz jest tak: post 14- http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=46015

Edytowane przez mar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jeżeli nie zastosujesz jakiegoś diodowego oświetlenia własnej konstrukcji lub z allegro to nic z tym nie zrobisz...

Jak widzisz u mnie też to lipnie wygląda

Jeszcze jest opcja z ccfl: KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, a ja bym tak zrobił. Poszedł do jakiegoś sklepu elektronicznego w twoim mieście i zakupił: po 3, 4diody zielone na pokrętło (jak chcesz zmienić kolor to inne) pod te diody odp rezystorki (sprzedawca ci poda jakie wartości), jakiś cienki przewodzik, do tego klej albo jak masz sylikon bezbarwny.

I tak diody matujesz papierkiem ściernym (drobnym), lutujesz z rezystorami, przyklejasz nóżki diody w odp miejscu i podłączasz wszystko równolegle (nie szeregowo bo ostatnia dioda będzie ledwo świecić)

I masz podświetlenie pokręteł za może 5zł:D (na pewno nie będzie idalnie jak w orginale ale będzie świeciło:))

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B4 wystarczy poprostu podważyć np. śrubokrętem i elegancko wychodzi. Nigdzie nie jest przykręcane, tylko zatrzaski. U Ciebie najprawdopodobniej jest tak samo montowane.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artkon ale tylko osłonkę pokręteł , a reszta?

Same pokrętła są wciskane wiec trzeba dobrze pociagnąć palcami i schodzą , a cały mechanizm nawiewów to trzeba

-wymontować kratki nawiewów, podważając najlepiej nożem po bokach

-odkręcić dwie śruby za nimi( w B4 jeszcze śruby od osłony zegarów)

-wymontować radio i przełączniki pod nim

-wykręcić cztery śruby w narożnikach nawiewów i po wyjęciu lampk popielniczki jeszcze dwie śruby pod mechanizmem nawiewów

-demontujemy ramkę i mechanizm nawiewów mamy na wierzchu

-rozłączamy linki klap i wtyczkę oświetlenia i mechanizm możemy wyjąć aby zamontować bezstresowo diody które chce kupić fafik12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz rację:padam: W tym linku nie zwróciłem uwagi na to, że trzeba więcej wybebeszać niż wtedy gdy chcemy wymieić tylko żarówkę w pokrętłach.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Artkon ale tylko osłonkę pokręteł , a reszta?

Same pokrętła są wciskane wiec trzeba dobrze pociagnąć palcami i schodzą , a cały mechanizm nawiewów to trzeba

-wymontować kratki nawiewów, podważając najlepiej nożem po bokach

-odkręcić dwie śruby za nimi( w B4 jeszcze śruby od osłony zegarów)

-wymontować radio i przełączniki pod nim

-wykręcić cztery śruby w narożnikach nawiewów i po wyjęciu lampk popielniczki jeszcze dwie śruby pod mechanizmem nawiewów

-demontujemy ramkę i mechanizm nawiewów mamy na wierzchu

-rozłączamy linki klap i wtyczkę oświetlenia i mechanizm możemy wyjąć aby zamontować bezstresowo diody które chce kupić fafik12

Dokładnie jak kolega napisał.

Sam to zakładałem, ale teraz jest rewelacja. Oryginalne podświetlenie świeci jak bździna.

Polecam wszystkim przeróbkę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak przygotowujesz auto do ludzi to po co wydawać 60zł. Ja bym zrobił jak napisałem wyżej. Dasz więcej diod to będzie mocniej świeciło a wydasz grosze. Ale jak zamierzasz zostawić afto to kupuj bo te z allegro wyglądają zajebiaszczo:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze nie jestem pewny czy go sprzedac przynajmniej wiem co mam a koledzy na forum piszą że to wygląda naprawdę dobrze to założę to sporo kasy w niego zainwestowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobic tanio i prosto żeby te dwa świeciły tak jak oryginał

 

koledzy pisza i maja racje, ale ja propnuję jeżeli chcesz mieć orginał:

- zdjać pokrętła

- zdjąc ta całą maskownicę ( plastik )

- a nad popielniczka ukaże ci się żaróweczka która podswietla całaresztę poprzez plastiki światłowodowe ( o ile można je tak nazwać. )

 

W oświetleniu tego panela masz 2 żarówki, jedną już znalazłeś a druga jest schowana nad popielniczką, za tym całym plastikiem.

Wymiej ją i masz orginał.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi oto że ja tej nad popielniczką nie mam w ogóle nawet żarównika nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może źle powiedziałem, ona nie jest do oswietlania popielniczki. Jest tylko nad nia zamontowana. Wszystkie b3 tam, chyba że ktos wcześ ucioł wtycze i maszt tylko kabelki. Ale być powinna. Jest schowana i tak na pierwszy żut oka jej nie widać. Ukryta jest pod ta maskownicą i plastkiem swiatłowodowym. Aby ją wygrzebać trzeba odkrecic jeszcze te plastiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności