Skocz do zawartości
m3iaz

[Instrukcja] włączenie autozamykania szyb podczas deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, nTomek napisał:

W module przedniej wycieraczki zaznaczasz w bajcie 01, bit 3 - "Tear Wiping active"

W module RLS zaznaczasz w bajcie 00, bit 2 - "Rain Closing active" oraz w module komfortu (46) w bajcie 09, bit 1.

Moduł wycieraczki i RLS jest dostępny jako podsystem w module BCM (09).

Dzięki wielkie. Kolega będzie znowu miał dużo roboty ...pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie szyby świruje czujnik deszczu.  Szyba oryginalna VW nówka sztuka była montowana, z tym że stara zwykła grzana a nowa "fioletowa" grzana :) Czujnik raz działa prawidłowo raz nie działa. Błędów nie ma. Nieraz pomoże ponowne odpalenie auta :) Spec od szyby przyłożył ten silikon na ślinę podejrzewam że właśnie w tym problem czy takie coś załatwi sprawę?
http://www.getem.pl/sklep/towar.4746.czujnik.deszczu.zestaw.naprawczy.vw.1k0998559.html
sorry że w tym temacie, może lepiej by było się spytać w poście z montażem podgrzewanej przedniej szyby :D No ale funkcję rain closing mam włączoną a przez ten czujnik raz działa raz nie :D tak samo jak nie pada a jadę szczególnie jesienią gdy słońce nisko świeci to wycieraczki się włączają a deszczu nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od dokładnego umycia szyby. Jak jest tłusta to nie utworzą ci się kropelki i czujnik będzie głupiał

Potem oczywiście jak to nie pomoże to sprawdź przyleganie czujnika. W Getemie nie lepiej nie kupuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link to tylko przykład żeby było wiadomo o co chodzi :)Nie chciałem u nich kupować tylko chodziło o samą część. na allegro tego pełno i o wiele taniej... szyba była nowa jak zakładali ale czy coś odtłuszczał nie widziałem... czyli rozebrać przeczyścić i zobacze jak wygląda ten silikon żel na czujniku i jak będzie przylegał jak to nie pomoże to kupie ten zestaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli umyć i odtłuścić szybę z zewnątrz :), od tego zacznij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2019 o 06:56, mkpol napisał:

W Getemie nie lepiej nie kupuj

Tu bym polemizował - akurat ten zestaw na portalach można dorwać taniej ale ja tam drobiazgi zamawiam, bo jest tam zawsze jakiś rabat w stosunku do zakupu indywidualnego w ASO. Jedyny problem to czas oczekiwania, czasami dłużej jak z AliExpress :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

18 minut temu, radekrp90 napisał:

czas oczekiwania

No właśnie o tym piszę. Niestety nierzadkie są przypadki, że ludzie nie doczekują się na przesyłki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już grubo. Mi dwa razy zwracali kasę, bo się okazało że produkt był niedostępny w ASO ale to zazwyczaj wychodziło dość szybko. Inna sprawa, że aż tak dużo tam nie zamawiałem (m.in. ostatnio wtyczki i plastiki do Lane Assist, czy wcześniej wycieraczki albo jakieś inne pierdoły do starej B4).

Ale dobra - to OT kompletnie nie związane z tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś rano test. Działa, na nie zamkniętym aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, po zamknięciu auta, aktywacji alarmu (fabr.) dopiero po około minucie reagował na "deszcz". Więcej nie testowałem.

Ogólnie sama czułość jest taka z d**y tego czujnika ale mam rysę w jego miejscu i założyłem go na starym silikonie (zmoczonym wodą). Nowy silkon czeka na nową szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 Ja robiłem test w garażu, miałem akurat wodę z atomizera i faktycznie tak jak mówisz, czułość taka sobie. Przy drugim strzale szyby się zamknęły. Ale co śmieszniejsze, po zamknięciu szyb jak zaryglowałem zamki to od razu złożyły się lusterka? Ciekawe czemu, myślę że ma to jakiś związek z działaniem komfortu i komfortowego zamykania szyb.

A z tym czujnikiem deszczu to wiadomo jak bywa, czasem w słoneczny dzień włączą się wycieraczki, a czasem jak nie pogoni się wycieraczek manetką to nie ruszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wqr. przy ruszaniu gdy pada (a teraz pada). W Mercu jakoś inaczej trochę to działa choć też z d**y, bo tam jak jest włączone na auto to przy każdym uruchomieniu robią ruch nawet na sucho. To już wolę ruszyć manetką.

Tak czy inaczej - w jeździe spoko, na postoju raczej gadżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ciekawa sprawa. Zrobiłem jeszcze jeden test ale po 10-15 minutach? I nic, najpierw szklanka potem z wiaderka, zasilanie czujnika mam podpięte pod oświetlenie wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Jankus napisał:

najpierw szklanka potem z wiaderka

Może jeszcze z węża strażackiego .... Czujnik najlepiej reaguje na krople. A czułość czujnika ustawia się małą wajchą na manetce. W wersji bez czujnika ta wajcha reguluje prędkość na pierwszym biegu, a w wersji z czujnikiem ustawia czułość czujnika.

A zacznij od porządnego umycia i odtłuszczenia szyby ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy kupiłem szybę przednią poliftową do passat CC ,gdzie czujnik deszczu jest już okrągły ,podłączyłem kostkę i nie działa,nie mam BCM tylko Bordnetz,czy on jest tylko kompatybilny z BCM?w Bordnetz jest błąd o braku komunikacji z RLS,czy też czujnik uszkodzony jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuknik deszczu masz za nowy i bordnetz go nie rozpoznaje. Jak możesz to podaj jaki masz nr na czujniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego

1 T0 959 599 lub 5Q0 959 599 podałem dwa jakie wg etki występują bo nie mam teraz jak podejrzeć fizycznie ,da się to jakoś ogarnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaki masz na aucie bo 5Q0 955 559 to golf 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki podaje etka  

wieczorem będę w domu to podejrze na aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaje numer czujnika 7N0 955 559 HW0021 SW0024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności