Skocz do zawartości
m3iaz

[Instrukcja] włączenie autozamykania szyb podczas deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ja mam tak i też nie działa.

                Address 09: Cent. Elect.
Control Module Part Number: 3AA 937 087 G
  Component and/or Version: BCM PQ47 H    421 0465
           Software Coding: 48180F0080000000009800805400816407797FFF426D85606480C7200041
            Work Shop Code: WSC 05311
                      VCID: 3E73D873A9826EEEA6F-806B

Advanced Identification
VCDS Info:
       Labels: 3AA-937-087.clb


--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------


                Address 42: Door Elect, Driver
Control Module Part Number: 3AA 959 701 A
  Component and/or Version: TUER-SG FT    002 0534
           Software Coding: 0202F7
            Work Shop Code: WSC 05311
                      VCID: 3561C75F94B4ADB6775-8060

Advanced Identification/FAZIT
     Serial number: 0006003088
     Identification: BRF-001
     Revision: 12110009
     Date: 07.11.12
     Manufacturer number: 0001
     Test stand number: 6399
Flash Status
     Programming Attempts(application): 1/1
     Flash Date: 00.00.00
Misc.
     Hardware number: 3C0 959 793 C
     Workshop System Name: J386
     Equipment/PR Code: 0000000000000000
     ASAM Dataset: EV_TSGFPQ35BRFVW46X
     ASAM Dataset Revision: A04001
VCDS Info:
       Labels: 3C0-959-70X-GEN4.clb
       ROD: EV_TSGFPQ35BRFVW46X.rod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2017 o 16:58, wojtek2612 napisał:

Ja zrobiłem tak jak na tym filmie i działa Passat b7

Wojtek najlepsze ,że to jest mój film haha i mi nie działka w cc Ale wiem że tak się powinno robić bo na zagranicznym forum też to potwierdzili. Mi nie działał bo widocznie mój sterownik tego nie obsługuje. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o B6 to u mnie jest taka ciekawostka, która jeszcze się tutaj nie pojawiła.

 

Otóż: u mnie rain closing działa bez zarzutu, ale po spełnieniu dwóch warunków na raz:
- rain closing włączone w zegarach
- wajcha wycierazek ustawiona na auto.

Tak. Po wyłączeniu wycieraczek na zero - szyby się nie zamykają przy polewaniu szyby wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Albercik napisał:

Jeśli chodzi o B6 to u mnie jest taka ciekawostka, która jeszcze się tutaj nie pojawiła.

 

Otóż: u mnie rain closing działa bez zarzutu, ale po spełnieniu dwóch warunków na raz:
- rain closing włączone w zegarach
- wajcha wycierazek ustawiona na auto.

Tak. Po wyłączeniu wycieraczek na zero - szyby się nie zamykają przy polewaniu szyby wodą.

To raczej napewno słabo temat przerabiales bo napewno była o tym mowa jak nie tu to w innym temacie.Ja mam wszytko powlanczane ,siedze właśnie w aucie i akurat pada,jest na auto,rain closin zaznaczone,szyby uchylone i narazie po 3 minutach nic wiec nie sadze żeby zadziałało a adaptacje podrobione juz dawno ...szkoda ze nie dziala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz wajchę od wycieraczek na "auto"? Bo u mnie inaczej nie chce działać.

 

Mam MY2008 z fabrycznym czujnikiem, ale rain-closing musiałem dokodować. Bordnetz AJ. Komfort 799G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mialem na auto ,padało gdy byłem w aucie i nic. 

Auto to passat cc 2011 z BCM i dosc dobrze wyposażone takze powino działać ale nie dziala .

Mam teraz vcds 18.2.0 i zrobiłem wszytko jeszcze raz i tez nic.

Sorawdze zaraz jaka mam końcówkę bcm moze mam h ,nie pamiętam. 

Edytowane przez fcbsoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czekaj. Nie koduj tego tak jak my w Bordnetzie. BCM ma inne kodowania - musisz kodować jak w B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobilem bo mi sie netbook rozładował ale jak mozesz to podrzuc to kodowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie cos wiec raczej nie zadziala jak ktoś wyzej pisał.

20180722_093355.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary BCM. Wersja hw: 413, i co gorsze, sw: 0452 - na bank nie będzie działać. Jak chcesz to uruchomić, to wymiana BCM na taki z softem 047x, albo flashowanie, ale to jest rozwiązanie eksperymentalne.

Ja swojego "3AA937087F 421 0464" przeflashowałem do nowszej wersji i działa poprawnie (domykanie również) już kilka miesięcy.

Tak się zgłasza w autoscanie:

Address 09: Cent. Elect. (J519)       Labels: 3AA-937-087.clb
   Part No SW: 3AA 937 087 Q    HW: 3AA 937 087 F
   Component: BCM PQ47 H+   421 0475  
   Revision: BA421001    
   Coding: 000800000000000000B80080740081E403790088436D85606488C7200041

 

Starszą wersję HW (taką jak twoja 3AA937087C 413 0452) też flashowałem "na stole". Moduł przeszedł poprawnie proces i uruchomił się z nowym softem więc raczej wszystko ok, ale testowania w samochodzie nie robiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi, że to cc b6 jest na jednym z pierwszych bcm...

To zmienia postać rzeczy.

 

Z ciekawości auto stało dziś z otwartymi szybami i po jakimś czasie samo zamknęło okna (wycieraczki na auto, interwał, czyli czułość w trybie auto na maksa). Otworzyłem szyby i ustawiłem czułość na minimum, a następnie dokładnie wytarłem szybę w okolicy czujnika. Auto nie zamknęło szyb nawet jak pryskałem wodą ze spryskiwacza. Zaregaowało dopiero na polanie z węża z ropylaczem.

 

Co ciekawe - szyby zakmnęły się przy otwartych drzwiach również ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak reaguje czujnik deszczu. Czasami po prostu głupieje (rozpoznaje zmienne oświetlenie jako deszcz). Niedawno zostawiłem zamknięte auto z uchylonymi szybami i matą odblaskową na przedniej szybie. Żar się z nieba lał, a czujnik zgłupiał i kazał zamknąć szyby bo mu pewnie mata falowała przed oczami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko domykanie szyb haha nie dajmy sie zwariować. Auto jest wystawione na sprzedaż i mialem juz inne na oku ale ktos je dzisiaj kupił takze lece ostatni raz paskiem do Polski a po urlopie bede szukał kolejnego niezawodnego diesla. 

W 4 lata 88 tys km to tak srednio ale nigdy mnie nie zawiódł w tym 6 wypadów do PL i raz Hanover wszytko z uk.

Polecam każdemu a po czipie chodź to tylko 200Ps i 420Nm to miska sie smieje caly czas podczas jazdy ale jak sie dba to auto lata szkoda tylko ze nie kupilem DSG i ze w uk 2 litrowe diesle nie byly 4x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fcbsoci - sprawa wygląda prosto: bierz passata :D

 

Ja ostatnio chciałem sprzedać swojego i kupić coś innego, ale po baaardzo długich rozmyślaniach i kilku dyskusjach z żoną - doszedłem do wniosku, że są tylko dwa auta, które spełniają większość moich wymogów: Chevy Captiva i... Passat. O ile tego pierwszego już nie produkują od 2011 roku, o tyle Paska chyba kupię następnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam uruchomiona funkcję zamykania szyb w swoim passacie.

Jest kilka procedur, które należy spełnić aby szyby same się zasunęły podczas deszczu.

1. Po wyjęciu kluczyka nie możemy już ruszać szyb ( otwarcie z pilota lub z przycisku na drzwiach dezaktywuje opcję )

2. Delikatnie mokra szyba ( jeśli przyjedziemy autem np. po myjni i zostawimy uchylone szyby, zamkniemy auto, sterownik zapamięta mokrą szybę i podczas deszczu szyby nie domkną się.

3. Czas reakcji to ok 1 minutę od wyjęcia kluczyka ze stacyjki nie zależnie czy mamy auto zamknięte / zaryglowane, pozycja dźwigni wycieraczek nie ma znaczenia.

4. Dla modeli z dużym wyświetlaczem włączenie opcji Rain Closing 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dowiedziałem, że domykanie szyb u mnie działa-przynajmnien na słońce.

Zostawilem uchylone szyby, słonce swieci od przodu... po jakimś czasieszyby zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba inaczej działa. Nie pamiętam dokładnie jak, ale wiem, że jest jakaś sekwencja czynności, która powoduje, że szyby się zamkną "same z siebie". Możliwe że jeśli zamkniesz drzwi, następnie opuścisz szyby z pilota. a potem zamkniesz auto z pilota, to szyby się i tak same zamkną z opóźnieniem. Ale to by trzeba sprawdzić organoleptycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zaparkowałem auto, ustawiłem szyby z kabiny, dźwigienka wycieraczek na automat (cały czas tak mam), wyciagnąłem kluczyk ze stacyjki i zamknąłem auto. Po 3-4h zauważyłem, że szyby zamknięte-centraknie na przód świecilo słońce.

2. Otworzyłem auto pilotem i przytrzymałem przycisk, żeby szyby się trochę opusciły. Zamknąłem pilotem. Minęły 3-4h i szyby nadal są opuszczone-słonce oczywiście pod innym kątem już świeci.

3. Przeprowadziłem eksperyment: kroki, jak w punkcie 1., następnie odczekałem minutę, popsikałem wodą na szybę/czujnik deszczu i okna się zamknęły

4. Drugi eksperyment: auto zamkniete, otworzylem auto pilotem, trzymając klawisz dłużej, żeby otworzyły się okna, następnie zamknąłem pilotem okna. Po minucie popsikałem szybę i okna się zamknęły.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam otóż temat przeczytałem cały i powiem szczerze że nie wiem... Robię według instrukcji ale stoję przy tym 20180804_184341.thumb.jpg.00be35b52f45a78d2258f6945e897192.jpg

I kiedy daje wykonac to wyskakuje błąd ze nowa wartość jest nie poprawna. Jak dojść do tego żeby szczytać wartość z pola software coding 

 

Screenshot_20180805-115437_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności