Skocz do zawartości
poloj88

Silnik 1600 benz/gaz -co powiecie??

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co powiecie mi o Pasacie z 81 roku z benzynowym silnikiem 1600, zagazowanym ze skrzynią 5.Szukam diesla ale trafił mi sie dobry egzemplarz w benzynie i sie zastanawiam.jak tam z częściami i ekonomiką jazdy na samej benzynie.Jak z częściami i kosztami.

Edytowane przez poloj88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie co powiecie mi o Pasacie z 81 roku z benzynowym silnikiem 1600, zagazowanym ze skrzynią 5.Szukam diesla ale trafił mi sie dobry egzemplarz w benzynie i sie zastanawiam.jak tam z częściami i ekonomiką jazdy na samej benzynie.Jak z częściami i kosztami.

 

Zależy jak leży i co kto lubi... Ja zawsze jeździłem dieslem i jeśli miałbym wybierać między beną 1,6 a dieslem nawet bez turbiny bez 2 zdań wybrałbym diesla, ale wiesz zależy czego kto oczekuje, kosmo wziąłby bene :P Jak chcesz diesla, to moim zdaniem warto poczekać a napewno wpadnie jakiś fajny na allegro, nie warto się spieszyć :) Mój teraz na trasie zapakowany po sufit bagażnik i z czterema osobami spalił 4,3 :on: nawet się nie zagrzał a prędkośc w przedziale 100-130 ;-)

 

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na pewno wpadnie jakiś fajny na allegro

Ja bym raczej szukał w lokalnej prasie. Tak kupiłem Łatka w stanie jako takim, ale za śmieszne pieniądze (jak na tamte czasy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tego znalazłem na allegro za 1000zł w Gostyniu,taki złoty.i sie teraz zastanawiam.Jest zagazowany wieć te 10 będzie palił ale jak te silniki na benzynie sie zachowuja.jak jest z dostępnością części do benzynowego.Ja też całe zycie w dieslu śmigałem tym 54 konnym do tamtego roku jak go skasowałem to na czesci poszedł.Za samą czarną tapicere dostałem 800 ziko.to był samochód a teraz szukam następcy.i niedość że za 2 tygodnie będe musiał mieć auto do pracy to koniecznie chce passata b2 bo to niedość ze na moje warunki finansowe teraz to mam sentyment i zawsze sie pobawie w garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj link do oferty, to może coś Ci doradzimy. Pogadaj też z kolegą kosmo. On jest nieźle obcykany w silniku benzynowym do B2, bo sam takiego ujeżdża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja jeżdżę Santaną 1.8 na samym LPG. Fakt że w mieście spalanie wynosi około 14l/100km (trójmiejskie korki) to norma. Ale za to w trasie spalanie spada prawie dwukrotnie do ok. 8-8,5l/100km. Musisz więc zadać pytanie czy będziesz jeździł głównie w mieście czy na trasie. Bo jeśli w trasie to Gaz moim zdaniem bedzie lepszym rozwiązaniem (zawsze trochę ciszej w środku) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6 benzyna jak w dobrym stanie i spokojnie jezdzona...do 100km/h bez zbędnego butowania, to potrafi w trasie ponizej 7 litrów zejsc....moim rekordem było 6.3

z tego cos ei orientuje to niestety gaz w 1.6 moze byc dla niektórych za słąby wiadomo najprostsza instalacja do gaznika bedzie ci palil jak 2.0 a jezdził jak 1.3 tylko ze gazu czyli jest to pewna opcja. Generalnie wszystko zalezy ile jezdzisz jak mało (tak jak ja) to gaz jest bezsensem, a jak duzo to ci uratuje portfel przed wiecznymi pustkami;)

 

Przede wszystkim musisz miec silnik i chłodzenie w dobrej kondycji i cały czas o to dbać bo inaczej z gazem jest pewna mozliwosc ze ci sie przegrzeje i będą kłopoty;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał benzynkę ;) ale skoro jesteś przekonany do diesla to czekaj-prędzej czy później się trafi, może w lepszym stanie, może w lepszym roczniku; może się też zdarzyć że długo się nic nie trafi i będziesz sobie pluł w brodę że nie wziełeś tego egzemplarza ;)

Generalnie jak się coś znajdzie w pobliżu Gdyni, to daj znać, pojedziemy na wspólne oględziny, oczywiście jak nie będę w robocie i takie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Super dziękuje za propozycje ,napewno skorzystam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej aukcji jest podane, że samochód po dziadku, który zmarł... Musisz zwrócić uwagę czy samochód jest przerejestrowany na kogoś innego bo jeśli stoi na dziadka to może być problem z papierami. Rodzina powinna zrobić spadek czy coś takiego bo inaczej go nie wyrejestruje.. Zbadaj dokładnie temat. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tu masz racje na to musze zwrócić uwage.Dzieki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności