Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem możliwość przetestowania nawigacji do telefonu iPhone 3G pod nazwą: Navigon - Mobile Navigator. Komplet map z całą Europą zajmuje około 3 GB w telefonie. Koszt zakupu wynosi 99 EURO w AppStore. Żeby zmniejszyć pojemność i usunąć zbędne nam mapy np. Estonię, Ukrainę, czy Benelux, bo wiemy, że tam nigdy nie pojedziemy należy wykonać czynności:

 

W pliku *.ipa z mapami i programem zmienić rozszerzenie na *.rar i otworzyć go. Usunąć zbędne mapy (dobrze opisane w środku) i z powrotem zmienić na *.ipa. Teraz tylko zsynchronizować z iPhone i po sprawunku. Mamy 350, 700 MB - jak chcemy.

 

Oprogramowanie proste w obsłudze, z niewielką ilością funkcji. Dla maniaków wodotrysków raczej będzie niemiłym zaskoczeniem. W głównym menu znajdują się tylko cztery pozycje: Dodawanie celu podróży, Szukanie POI, Przycisk automatycznie ustawiający nawigację na powrót do domu i pokazanie całej mapy bez celu.

 

Dodatkowo mamy możliwość wybrania zapamiętanych adresów ulubionych, ostatnio używanych i ikonkę "Kontakty", po której kliknięciu możemy wybrać z książki telefonicznej iPhona osobę. Jeżeli w profilu tej osoby jest wpisany jakiś adres, Navigon wybierze i ustawi prowadzenie do tego adresu.

 

Niestety przy wybieranu adresu docelowego nawigacja ma problemy z numeracją domów. Docelowe punkty w programie są skrzyżowaniami z innymi ulicami.

 

Nawigacja prowadzi całkiem dobrze, jednak ma problemy w terenie zalesionym. Chyba to jest wina słabej jakości GPS`a w iPhone. Ale czego tu wymagać - to jest tylko telefon. Fixy łapał dość często w leśnym terenie, w górzystym i między wysokimi budynkami (8-12 pięter).

 

Cały czas podaje szacunkową prędkość z jaką można jechać na danej drodze. Gdy ta prędkość zostanie przekroczona nawigacja daje znać. Pokazuje również przy jezdniach o wielu pasach - na który trzeba zjechać aby prawidłowo wjechać w inną drogę. Rewelacyjnie te kwestie rozwiązane są również na niemeckich autostradach. Gdy zbliżałem się do rozjazdu autostrad na wyświetlaczu pojawiało się skrzyżowanie z numeracją na niebieskim tle i pomarańczowa strzałka wskazująca prawidłowy pas ruchu.

 

W Polce też jest nieźle odnośnie skrzyżowań dróg krajowych - wskazuje u góry nawigacji numer drogi krajowej na którą trzeba wjechać i nazwę jednej z najbliższych większych miejscowości.

 

Nawigacja ma możliwość ustawienia opcji - tryb 3D/2D, dzień/noc, prędkość w km i milach na godzinę, preferencje dróg itp. proste ułatwiające życie dodatki. Niestety można podać tylko jeden punkt pośredni trasy. Nie ma również fotoradarów. Na chwilę obecną nie wiem, czy można dogrywać punkty POI.

 

Zużycie baterii jest dość spore. W czasie około 2 godzin pożarło mi całą energię. Należy zaopatrzyć się w ięc w łądowarkę samochodową do iPhona. Czytałem również opinie, że mocno się grzeje. U mnie rzeczywiście był ciepły, ale opowieści o tym, że rozgrzewa się jak piec i nie da się go tzrymać w dłoni odkładam między bajki. Wiadomo, że nie wolno go zostawiać na słońcu w temperaturze powyżej 30 stopni. Ja mam w autku klimę i moje 19-20 stopni mu nie zaszkodziły. Ogólnie fajny gadżet - tylko trochę drogi.

photo.png

photo 072.png

photo 334.png

photo 361.png

photo 238.png

Edytowane przez dobroslaw76
zmiana tytułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGO my Way cała europa 1,3GB na torrentach od tygodnia lezy. Jest tez wersja na Polske co ma ok 170MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już jestem po testach iGo MyWay.

 

Cena 89,99 EURO też nie jest zbyt przyjazna, ale za podobną cenę mamy już o wiele lepsze narzędzie niż Navigon.

 

Jest o wiele bardziej intuicyjny od konkurenta Mobile Navigator. Już na dzień dobry pierwszy plus za język polski, polskiego lektora i opcje regionalne polskie. Niby angielski, czy niemiecki mi nie straszny, ale przyjemniej dla oka i ucha. Dodatkowo przy wpisywaniu adresu, nazwy państwa itp - podpowiada jakie są dostępne litery. Jeżeli np. szukamy Berlina to po wpisaniu "B" to litery np. "B" "C" "G" "K" będą niedostępne bo nie ma miasta np BBerlin. Fajne ułatwienie.

 

Dużo bogatsze ustawienia przeszukiwania trasy, w tym możliwość zmiany metody obliczania trasy w trakcie nawigacji. Widok ile czasu pozostało, ile kilometrów mamy do celu oraz ile jest ogółem też fajny gadżecik.

 

Dodatkowo pokazuje ile km jest płatnych, ile km autostrady, a ile km innych dróg. Według mnie iGo posiada dokładniejsze mapy.

 

Jestem pozytywniej nastawiony do Igo. :637:

 

Już wiem po kolejnej próbie testów, że urywanie sygnału GPS w Navigonie to nie była wina iPhona tylko Navigon`a. iGo nie urwał mi na tej samej trasie ani razu sygnału. Również nie miał problemów z tzw. opóźnieniem sygnału w stosunku do rzeczywistej jazdy. Navigon notorycznie opóźniał się w jakimś miejscu w stosunku do trasy. W iGo również lektor jest lepiej skonstruowany. Już 800 m przed skrętem informuje, później przy 400 i 100 m oraz tuż przed nim. Nie można w ten sposób przegapić zjazdu.

photo 411.png

photo 412.png

photo 413.png

photo 415.png

photo 417.png

photo 419.png

photo 425.png

photo 429.png

photo 434.png

Edytowane przez dobroslaw76
Zebrane nowe dowody w sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie nawigacje na iPhone możecie znaleźć na www.chomikuj.pl na moim koncie papatka

 

oczywiście jest polska tylko tomtom nie ma narazie mapy Polski

polecam na polskie navigona sprawdza się testowany na Toruń-Kraków -warszawa-Gdańsk -Toruń

 

jest już też tomtom z polską na iphone podmieniona mapa działa teraz testuje jak na razie jest ok mozna pobrac z http://www.chomikuj.pl (konto papatka) będę miał niedługo wschodnią i zachodnią Europe razem

Edytowane przez KAWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez watpienia - TOM TOM jest najlepszy z nich wszystkich. Najprostszy w użytkowaniu, ma bardzo czytelny i prosty interfejs i na dodatek mnostwo POI`ów (w tym radary na całą Europę). Jak inwestować to w najlepsze. I jeszcze jedno - dodatek do TOMTOM`a czyli "Car Kit" jest wogóle niepotrzebny. Zbędny wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezłą nawigacja do iPhone jest nowy navigon 1.3 u mnie na testach wymiata polecam można go znaleźć u mnie na koncie http://chomikuj.pl/papatka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę kotleta.

Jestem na etapie wyboru nawigacji do iPhone.

Poczytałem trochę opinii i póki co to udało mi się wyeliminować z listy Automapę, którą wszyscy odradzają (a szkoda, bo na windowsie była imo najlepsza).

Czy możecie polecić, która aplikacja jest najlepsza?

Ważne jest dla mnie dobre pokrycie map w Polsce (porównywalne z automapą na Windowsie) oraz całej Europie, szybkość działania i intuicyjny interfejs użytkownika.

Cena nie gra specjalnej roli, bo wiem, że za nawigację na cała Europę trzeba odpowiednio zapłacić.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam tomtom i nie za wszystko trzeba płacić hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam NAVIGONA i IGO

Korzystam z Navigona non stop i jest bezbłędny :)::ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i nie za wszystko trzeba płacić hihi

Mam nadzieję, że to nie było zachęcenie do piractwa...

 

 

 

Korzystam z Navigona non stop i jest bezbłędny

Słyszałem wiele dobrego na temat Navigona, ale również sporo na temat Tomtoma. Jestem ciekaw czy ktoś kiedyś używał obu i jest w stanie je porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności