Skocz do zawartości
fostek

[Dyskusja] Automatyczne domykanie szyb a czujnik deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

ustawiałem RAIN CLOSING u siebie i u SHOCKa i opcja jest tam gdzie ma być. poprawiłem instrukcję:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=611589#post611589

Jeszcze jedno. Po zmianie kodowania w Bordnetz'ie, w MFA powinna dojść dodatkowa opcja umozliwiająca ON lub OFF tej funcji. Czy to jest regułą ?? u mnie nic takiego się nie pojawiło.

kodowanie dodatkowej funkcji jest nie na Bordnetz'sie tylko na komforcie. dlatego w tym BYTEcie masz ustawienie świateł. moduł komfortu z końcówką M i K na pewno ma tą funkcję więc myślę że w pozostałych też jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekodowałem moduł komfortu , zgodnie z instrukcją i w MFA pokazała się opcja RAIN CLOSING :D.

Ale mimo różnych prób, szyby nie chcą się zamknąć :( Już nie mam sił :confused:

 

Aha, wycieraczki automatyczne mam i działają tak jak trzeba tzn. czujnik reaguje na polewanie wodą.

 

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale mimo różnych prób, szyby nie chcą się zamknąć Już nie mam sił
a zakodowałeś czujnik deszczu w/g instrukcji??

prześlij mi na PW VIN i kodowanie oryginalne a ja ci odeślę wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

zrobiłem jak w opisie, ale zamyka mi się tylko szyberdach...

Co zrobić żeby szyby tez się namyśliły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobione w/g instrukcji,wszystko działa jak ta lala.uchylone szybki,centralny w dół,woda i zachwyt.niezły bajerek.opcja na fis także aktywna.duże ułatwienie dzięki m3iaz.dzięki i pozdr...Przy okazji pierwszej zabawy z vcds-em uaktywnione także światła dzienne w trybie ameryki północnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja tez mam z tym domykaniem problem i prosilbym o pomoc.

domykanie z pilota dziala czyli przytrzymuje przycisk zamykania i nie puszczam dopoki sie nie zamkna. Z otwieraniem jest tak samo tylko wiadomo trzymam przycisk otwierania. W opcjach vcdsa ustawilem automatyczne zamtkanie okna i niestety nie dziala. Zamkne samochod przy otwartych szybach przednich, bo tylko z przodu mam elektronike i szyby sie nie zamykaja. Dodam, ze nie mam czujnika deszczu, zmierzchu, itp., po prostu zwykla szybe. Moze jakis czas sie ustawia.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wytłumaczy o co biega z tym kodowaniem:

nonrecurring i permament?

rw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ktoś wytłumaczy o co biega z tym kodowaniem:

nonrecurring i permament?

[ATTACH=CONFIG]115029[/ATTACH]

 

Też mam z tym problem w bordnetz poszło gładko,a przy aktywowaniu funkcji na fis mam komunikat jak niżej:

 

capture2.jpg

 

Za cholerę nie mogę aktywować funkcji na fis'ie.(wina modułu???)

Edytowane przez mnieteczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pojawiło ci się na MFD Rain closing on/off Czy nic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze nie ma szans u mnie z tym domykaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbując uruchomić adaptację domykania szyb z czujnika według instrukcji kolegi m3iaz dotarłem pomyślnie do pkt 4

 

Nie zrozumiałe są dla mnie punkty nr 6,7 8,9 Jeśli mógłby ktoś mi jaśniej wyjaśnić jak je realizować to byłbym wdzięczny.

Wartość z pola "software coding", u mnie też jest 00208933 .Czy wystarczy ją zmienić na 00471077 ? Czy poniższe trzy pozycje też należy zmienić według tego okna :http://www.my-gti.com/wp-content/uploads/vcds_rainclosing_03.jpg

 

Czy konieczne jest również uruchamianie opisanej opcji " krok 3 - włączenie dodatkowego menu na FIS " -jaki jest jej cel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jakiś czas temu miałem tą opcję w MENU CONVENIENCE. Niestety jakimś sposobem zniknęło mi w FIS własnie to CONVENIENCE i nie mam pojecia gdzie tego szukać w VAG.

Czy ma ktoś jakieś sugestie ? Dodam od razu że wszystkie inne opcje są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć czy w pasku cc z 2010r da się zrobić domykanie szyb z pilota ale bez ciągłego duszenia na guzik zamknięcia na pilocie no i jak ma elektrycznie składane lusterka ale od środka z drzwi kierowcy tzn. manualnie tym pokrętłem to czy da rade zrobić tak żeby się składały automatycznie po zamknięciu auta pilotem.Nie proszę o szczegółowa instrukcje tylko chciałbym się dowiedzieć czy jest to możliwe do zrobienia vcds - em ponieważ skontaktowałem się z gościem który mi robił egr w leonie i odpisał mi , że zrobi za 20 funtów tylko , że później czytałem i nawet ktoś mi na forum odpisał , że lusterek z pilota nie pójdzie .Następna sprawa to jaki sens jest ustawiać tak żeby szyby się domykaly jak zacznie np.padac jak można odrazu zamykając auto .Ktoś pisał , że fajnie jest zostawić uchylone szyby żeby się autko przewietrzylo no ale po co jest klima ?

Proszę tylko o odpowiedź czy da się zrobić z pilota szyby i lusterka bo nieche jechać nadaremno bo mi się poprostu nie chce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusterka da sie złozyc z pilota w B6 w roczniku 2008 i wyzej chyba chociaz ja mam 2008 i musialem dokupic moduł od kolegi BIMBASZ.

Odnosnie okien to można to zrobić VAGiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza czesc programowania przebiegła u mnie bez problemów

Przy zmianie 0A na 02 nie pojawia sie dodatkowa opcja w menu i zamykanie nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie jestem zielony ale mam 2008 r i lusterka nie chca sie skladac z pilota i drugie mam na fisie ten caly CONVENIENCE ale nie zabardzo kumam co musze zrobic aby szyby sie domykaly po zamkniecieauta czy deszczu z gory dziekujje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

jakiś czas temu miałem tą opcję w MENU CONVENIENCE. Niestety jakimś sposobem zniknęło mi w FIS własnie to CONVENIENCE i nie mam pojecia gdzie tego szukać w VAG.

Czy ma ktoś jakieś sugestie ? Dodam od razu że wszystkie inne opcje są.

 

Odłącz na chwilę akumulator- tak z 5 minut. Po ponownym podłaczeniu będziesz miał już opcję CONVENIENCE.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam panowie jestem zielony ale mam 2008 r i lusterka nie chca sie skladac z pilota i drugie mam na fisie ten caly CONVENIENCE ale nie zabardzo kumam co musze zrobic aby szyby sie domykaly po zamkniecieauta czy deszczu z gory dziekujje

 

Co do lusterek to nie ma takie opcji w standardzie.

Domykanie szyb trzeba przekodować wg instrukcji kolegi m3iaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Aby Rain closing działał musi być uaktywnione w komforcie permanentne zamykanie szyb po czujniku deszczu. U mnie, zgodnie z instrukcją kolegów i adaptacji czujnika deszczu na MFA+, wciąż wywalało błąd pod kompem, że nie widzi czujnika. Dopiero po procedurze wyżej opisanej i dodatkowo zaznaczeniu w module komfortu automatycznego zamykania szyb i permanentnego zamykanie szyb wszystko działa bez błędów. Wystarczy zamknąć samochód z uchylonymi oknami i po ok. 2-3 minutach pryskając na czujnik deszczu automatycznie się zamknął

Edytowane przez Kris_R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy ktoś z Poznania lub okolic mógłby mi zakodować funkcję auto zamykania szyb i dachu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będę używał obrazków z linka którego podał adamq

 

1. po połączeniu się vagiem z autem wybierasz moduł elektryki ([09]Central Electronics)

 

2. wybierasz kodowanie i powinieneś mieć takie coś:

vcds_rainclosing_01.jpg

 

3. po środku u góry masz rozwijaną listę

vcds_rainclosing_02.jpg

 

4. wybierasz ostatnią pozycję. u mnie był taki tekst "RegenLichtSens"

vcds_rainclosing_03.jpg

 

5. odczytujesz wartość z pola "software coding", u mnie było 00208933 (najlepiej zapisać ją sobie gdzieś żeby przy błędzie można było wrócić do starych ustawień)

 

6. otwierasz kalkulator windowsowski w widoku naukowym i wpisujesz tą wartość (pierwsze zera możesz sobie odpuścić)

 

7. klikasz po lewej stronie kalkulatora na HEX i otrzymujesz wartość szesnastkową, u mnie 33025.

 

8. do pierwszej cyfry dodajesz 4 (najlepiej w kalkulatorze 40000), daje nam 73025

 

9. tam gdzie kliknąłeś HEX musisz zmienić z powrotem na DEC. mi dało wartość 471077

 

10. wartość z kalkulatora wpisujesz w okno "software coding" pamiętając że liczba ma być 8-mio cyfrowa. u mnie 00471077

 

11. klikasz "DO IT" i rozłączasz się z samochodem

 

12. uchyl 1 lub więcej szyb i zamknij auto pilotem

 

13. poczekaj 2-5 min i polej wodą czujnik.

 

jeśli szyby/szyberdach się zamkną to wykonałeś wszystko poprawnie.

prościej się nie dało wytłumaczyć. pozostaje tylko życzyć powodzenia...

 

wrzucę to też do warsztatu. zawszę łatwiej będzie znaleźć...

 

Witam, chciałem zastosować wspomnianą procedurę u siebie, postępowałem zgodnie z instrukcjami. W kroku nr otrzymałem wartość hex taką jak w opisywanych przypadku w kroku nr 8, tj. 73025. Czy mój moduł komfortu jest już zakodowany czy tak czy inaczej powinienem wykonać krok 8. Dodam, że domykanie szyb obecnie nie działa, czujnik deszczu poza tym działa prawidłowo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności