Skocz do zawartości
fostek

[Dyskusja] Automatyczne domykanie szyb a czujnik deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Temat leci do warsztatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przeanalizowałem wątek i nie znalazłem odpowiedzi ...

 

Jest taka możliwość ustawienia aby okna zamykały się po krótkim zamknięciu auta z pilota ?

Obecnie szyby zamykają się po 2 sek. przytrzymaniu zamknięcia z pilota. Dla mnie jest to o 2 sek. za długo ...

 

Jakie kodowanie w VCDS ?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Byłoby fajnie, ale nie da się :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze masz jakis alarm dolozony z wyjsciem na domykanie szyb. Wtedy jak u mnie, klikasz raz a szyby zamykaja sie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba ze masz jakis alarm dolozony z wyjsciem na domykanie szyb. Wtedy jak u mnie, klikasz raz a szyby zamykaja sie same.

 

Szkoda, szkoda ...

W oplu takie coś działało fantastycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to Unia nie zabraniała takiej funkcji ze względu na możliwość obrażeń ciała przy przypadkowym naciśnięciu pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam u siebie problem z tym domykaniem i nie rozumię co jest.. przekodowałem w kalkulatorze tak jak ma byc wg instrukcji oczywiście i domykanie jak najbardziej działa, opcja na fis tez sie pojawiła, ogólnie wszystko z powodzeniem i wszystko działa prawidlowo, ale.... po tym przekodowaniu co jakis czas wywala mi bład związany z czujnikem deszczu i zmierzchu(01520) i nie wiem co jest i dlaczego, gdy wróciłem do ustawien początkowych, czyli odkodowałem to domykanie, błedu nie ma. błąd denerwujacy bo chyba widzi cały czas noc, nie przeżuca mi światł na dzienne , oraz wyświetlacz rns jest w trybie nocnym gdzie w ciągu dnia nic na nim nie widać. ktoś pomoże ??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

super opcja chciałbym to u siebie aktywować.

czy jest ktoś z okolic Grodzisk Maz, Warszawy kto mógłby mi pomóc w aktywacji tego systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i super ale zawodna, wczoraj otworzyłem sobie 4 szybki tak po 5 cm, dzisiaj z rana budzi mnie sąsiad że mi auto zalewa bo deszcz pada a mam szyby otwarte :przestraszony :przestraszony :przestraszony I faktycznie były otwarte, całe szczęście że mnie sąsiad obudził :blady nie wiem czy przyczyną nie domknięcia szyb przez czujnik było uchylenie okien poprzez pilota ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym włączyć domykanie szyb podczas deszczu. Mam MFA+ ,czujnik deszczu.

 

Stosowałem się do tego filmiku :

 

Wchodząc w 09 (centralny zespół eleketryczny) -> pomocnik kodowania ->bajt 4 -> i tutaj zaznaczyć mam bit 4 i 5 których u mnie nie ma.

 

To znaczy, że nie uruchomię tej opcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja ustawiłem zgodnie z instrukcją, również na FISie mi się pojawiło menu natomiast domykane szyb podczas deszczu nie działa. Moje dane 00217165 a wynik wyszedl: 00479309. Czy dobrze obliczyłem? Gdzie ewentualnie mogę szukać błędu niedziałających szyb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lusterka da sie złozyc z pilota w B6 w roczniku 2008 i wyzej chyba chociaz ja mam 2008 i musialem dokupic moduł od kolegi BIMBASZ.

Odnosnie okien to można to zrobić VAGiem.

 

 

Odnośnie tych składanych lusterek. Kolega ma Sirocco i na pokrętle od ustawiania lusterek opcje składania lusterek. Jak przekręci bodajże w lewo to lusterka same sie składają. U mnie nie ma tej opcji. Rownież po zamknięciu samochodu z pilota,czy tez domknięciu szyb z pilota lusterka pozostają w tej samej pozycji. Czy u ciebie jest opcja składania lusterek na pokrętle? Bo ja sie zastanawiam czy w moim aucie wigilie jest taka możliwość ewentualnie co zrobic żeby ta funkcja ożyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udalo sie uruchomic Rain closing w B7? U mnie w B6 smiga super a w B7 nic nie dziala. Nawet w menu nie widze opcji zamykania. Moj oryginalny code to 02302A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej,

 

super opcja chciałbym to u siebie aktywować.

czy jest ktoś z okolic Grodzisk Maz, Warszawy kto mógłby mi pomóc w aktywacji tego systemu?

 

Odezwij się damy radę ci to uruchomić :) u mnie aktywowałem jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy komuś udalo sie uruchomic Rain closing w B7

W B7 nie wszystkie centralne moduły elektryczne obsługują tą funkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy komuś udalo sie uruchomic Rain closing w B7? U mnie w B6 smiga super a w B7 nic nie dziala. Nawet w menu nie widze opcji zamykania. Moj oryginalny code to 02302A.

Dokładnie :)mi się udało uruchomić:) mam Passata B6 z podzespołami od Passata b7 rain closing działa bezproblemowo, na niskim bcm i gw zamykanie nie dziala

Ja mam bcm 3aa P GW 7nO AN

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@waski1 @SZYLO mam w B7 taki BCM 3AA 937 087 H, Subsystem 2 - Part No: 1K0 955 559 AH czy na nim jest możliwe włączyć tą opcję?

Edytowane przez user78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem z ostatnią literą E i lipton był. Zmieniłem moduł i teraz mam z końcówką Q i śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykanie szyb podczas deszczu działa na bcm z hw 422

Tj bcm N P Q R

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam mam Q z HW422 i wszystko dziala jak ta lala. Nawet panorama sie zamyka po zamknieciu okien. A na koniec jeszcze roletke zasloni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności