Skocz do zawartości
fostek

[Dyskusja] Automatyczne domykanie szyb a czujnik deszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jest mozliwosc poprzez vag właczenie automatycznego domykniecia szyb auta na postoju gdy zacznie padac deszcz?

Czy moze trzeba zalozyc jakis dodatkowy moduł do instalacji samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam funkcję dostępną bezpośrednio z kompa: convenience -> rain closing -> on/off

testowałem ale nie działało u mnie. zobaczę może na Bordnetz jeszcze przełączę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz aktywować opcję w Bordnetz'ie oraz przekodować czujnik deszczu. Masz taką opcję w MFA, wygląda na to że Bordnetz został już przekodowany, zostaje czujnik deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już zrobione i działa. tylko kodowanie czujnika deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej !

Ktos testowal czy ta funkcja dziala jak auto jest zamkniete? Chodzi mi o to,aby zostawiac w upalny dzien w otwartymi szybami (np. pod domem ) a jak spadnie deszcz nie leciec i zamykac w pospiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej !

Ktos testowal czy ta funkcja dziala jak auto jest zamkniete? Chodzi mi o to,aby zostawiac w upalny dzien w otwartymi szybami (np. pod domem ) a jak spadnie deszcz nie leciec i zamykac w pospiechu.

 

* Rain closing activates only when the car has been locked.

* The windows and sunroof if fitted will close automatically after 24 hours.

 

Czyli:

 

* Domykanie szyb z wykorzystaniem czujnika deszczu działa tylko wtedy, gdy pojazd jest zamknięty,

* Jeśli szyberdach lub szyby są niedomknięte, zostaną zamknięte automatycznie po 24-ech godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktos testowal czy ta funkcja dziala jak auto jest zamkniete?
przecież napisałem że działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście, z łaski swojej, trochę rozjaśnić jak aktywować opcję w Bordnetz'ie :637: nie za bardzo mi to wychodzi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę używał obrazków z linka którego podał adamq

 

1. po połączeniu się vagiem z autem wybierasz moduł elektryki ([09]Central Electronics)

 

2. wybierasz kodowanie i powinieneś mieć takie coś:

vcds_rainclosing_01.jpg

 

3. po środku u góry masz rozwijaną listę

vcds_rainclosing_02.jpg

 

4. wybierasz ostatnią pozycję. u mnie był taki tekst "RegenLichtSens"

vcds_rainclosing_03.jpg

 

5. odczytujesz wartość z pola "software coding", u mnie było 00208933 (najlepiej zapisać ją sobie gdzieś żeby przy błędzie można było wrócić do starych ustawień)

 

6. otwierasz kalkulator windowsowski w widoku naukowym i wpisujesz tą wartość (pierwsze zera możesz sobie odpuścić)

 

7. klikasz po lewej stronie kalkulatora na HEX i otrzymujesz wartość szesnastkową, u mnie 33025.

 

8. do pierwszej cyfry dodajesz 4 (najlepiej w kalkulatorze 40000), daje nam 73025

 

9. tam gdzie kliknąłeś HEX musisz zmienić z powrotem na DEC. mi dało wartość 471077

 

10. wartość z kalkulatora wpisujesz w okno "software coding" pamiętając że liczba ma być 8-mio cyfrowa. u mnie 00471077

 

11. klikasz "DO IT" i rozłączasz się z samochodem

 

12. uchyl 1 lub więcej szyb i zamknij auto pilotem

 

13. poczekaj 2-5 min i polej wodą czujnik.

 

jeśli szyby/szyberdach się zamkną to wykonałeś wszystko poprawnie.

prościej się nie dało wytłumaczyć. pozostaje tylko życzyć powodzenia...

 

wrzucę to też do warsztatu. zawszę łatwiej będzie znaleźć...

Edytowane przez m3iaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

 

 

Wszystko zrobiłem jw. , u mnie wyszło po przeliczeniach 00479269, a było 00217125. Zmieniłem także w kodowaniu długim z 0A na 02 wg. instrukcji. Z tym ,że u mnie w pomocniku kodowania, w byte 9 , są całkiem inne opcje i dotyczą świateł. W całym kodowaniu nigdzie nie ma nic na temat Rain Closing itp.

 

Dodam ,że mam zamontowany czujnik na szybie i obecnie wykorzystuję go jako czujnik zmierzchu, do świateł "skandynawskich". Nie mam natomiast automatycznych wycieraczek.

Z tego co wiem to ten sam czujnik odpowiada za czuj. deszczu i zmierzchu.

Czy brak automatycznych wycieraczek , może być przyczyną, że w kodowaniu długim nie ma opcji Rain Closing itp. , a tym samym nie zamykają się okna przy opadach deszczu ?

 

 

 

vcds_rain_closing_configuration_byte_9.jpg

Edytowane przez azak43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9. tam gdzie kliknąłeś HEX musisz zmienić z powrotem na DEC. mi dało wartość 471077

 

10. wartość z kalkulatora wpisujesz w okno "software coding" pamiętając że liczba ma być 8-mio cyfrowa. u mnie 00471007

 

Tu jest pomyłka ? czy tak ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyłka przy przepisywaniu... poprawiam

 

Wszystko zrobiłem jw. , u mnie wyszło po przeliczeniach 00479269, a było 00217125. Zmieniłem także w kodowaniu długim z 0A na 02 wg. instrukcji. Z tym ,że u mnie w pomocniku kodowania, w byte 9 , są całkiem inne opcje i dotyczą świateł. W całym kodowaniu nigdzie nie ma nic na temat Rain Closing itp.

 

wróć tam do 0A. sprawdzę dziś jak sie podepnę do auta ale dla mnie to przyciemnienie któregoś ze świateł.

 

Nie mam natomiast automatycznych wycieraczek.

masz pewnie... automat jest na pierwszej pozycji manetki w górę. nie kojarzę żeby te opcje występowały oddzielnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masz pewnie... automat jest na pierwszej pozycji manetki w górę. nie kojarzę żeby te opcje występowały oddzielnie

 

99.9 % , że nie mam. Dźwignia ma chyba 3 pozycje do góry, jak przy normalnych wycieraczkach. Przy automacie jest , jedna do góry.

 

wróć tam do 0A. sprawdzę dziś jak sie podepnę do auta ale dla mnie to przyciemnienie któregoś ze świateł.

 

Tak , Bajt 9 dotyczy któregoś ze świateł. Ale w całym kodowaniu tzn. w 23 Bajtach nie ma opcji " Rain Closing " czy czegoś podobnego.

 

Jeszcze jedno. Po zmianie kodowania w Bordnetz'ie, w MFA powinna dojść dodatkowa opcja umozliwiająca ON lub OFF tej funcji. Czy to jest regułą ?? u mnie nic takiego się nie pojawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po włączeniu pojawiła się ta opcja w MFA , więc raczej to reguła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie po włączeniu pojawiła się ta opcja w MFA , więc raczej to reguła.

 

a , gdzie Ci sie ta opcja pokazała, w którym segmencie MFA ? Masz automatyczne wycieraczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mam automatyczne wycieraczki skoro mam sensor deszczu , a opcja się pojawiła w Convienance - coś takiego ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
99.9 % , że nie mam. Dźwignia ma chyba 3 pozycje do góry, jak przy normalnych wycieraczkach. Przy automacie jest , jedna do góry.

 

 

Nieprawda - przy automatycznych wycieraczkach też masz 3 albo 4 pozycje, natomiast czujnik deszczu działa na pierwszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:

natomiast czujnik deszczu działa na pierwszej

 

Prawda i do tego jest jeszcze na górze dżwigienki taki "ciuwangsik" do regulowania czułości czujnika.

 

Zasadniczo dżwignnia wygląda i działa tak samo jak w zestawie "bezdeszczowym", tylko położenie pierwsze do góry działa na innej zasadzie :P:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A byłem cały czas pewny , że wycieraczki mam bez automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności