Skocz do zawartości
Gość FRIDAY 24

Pytanie o osłone pod silnik do passata B4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość FRIDAY 24

Witam otóż zauwazylem juz dużo wcześniej na allegro osłony pod silnik:

http://www.allegro.pl/item125524072_oslona_silnika_silnik_vw_passat_b3_b4_88_96.html

czy Ktos z Was ma cos takiego w swoim pasku, lub wie czy jest sens zalożenia takiej osłony, bo fabrycznie chyba nie ma takich osłon, a jak z otworami montażowymi samemu się wierci jakies otwory montażowe???

dziękuje za wszelkie rady

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

mam coś takiegu u siebie, ale sam nie montowałem bo już z tym zakupiłem auto.

całość trzyma się na 7 śrubach (u mnie napewno :) ) i ma swoje plusy bo zatrzymuje cały syf .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Zwykle byly chyba fabryczne. Te oryginalne łatwo poznac po tym, ze maja taka matę w, którą olej wsiąka jakby co (a moze sie myle). Widzialem takie cosik w seacie.

Ja nie mialem , dokupilem na allegro i zalozyl mi mechanik., Troche sie nameczyl bo dziurke trzeba bylo na intercooler zrobic ale jest ok. Mniej o wiele syfu na paskach itp. Bez porównania jezeli chodzi o nadchodzącą zimę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FRIDAY 24

Ok, ale są fabrycznie otwory w podwoziu paska zeby to zamontować czy trzeba je samodzielnie wykonywac, ja widzialem gdzies na allegro z blachy bo te z plastiku cos nie widze u siebie (może pęknąc na pierwszym lepszym wzniesieniu lub krawezniku) a fabrycznie nie widzialem w zadnym pasku wiec nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Hmm ja mialem bo nic nie wiercił, założenie zajęło mu z 15 min po uprzednij wycieciu otworka na ic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie tą z allegro już dwa lata się trzyma. Bardzo łatwo się zakłada trzeba przykręcić na dwa wkręty po obu bokach. Silnik zdecydowanie mniej zachlapany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raffo

nie wiem jak jest u mnie, osłone woże w bagażniku bo nie mam czasu założyć, ake to sie genralnie chyba przykręca wkrętami jeśli chodzi o plastik do plastiku :P

a nie pęknie na górce, czy krawężniku.

jeśli by miało coś tam dojść to równie dobrze uderzyłbys silnikiem o ten np krawężnik, czy wzniesienie - zależy o jakie wzniesienie chodzi :P passat to nie jest samochód terenowy.

ja polecam te plastikowe. na allegro są po 80-90zł a na giełdzie w słomczynie kupiłem za 50zł - NÓWKE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też zamierzam sobie kupić, już chcciałem na allegro ale na szczęście będac na giełdzie w Białymstoku gościa co sprzedawał zapytałem o cenę - 60zł i już jakieś 30-40 w kieszeni zostanie w porównaniu do allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raffo

jak widać, allegro nie jest najtańszym miejscem do zakupów, a i jeszcze za przeyłke 3ba by zapłacić, więc kolejne 10zł w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FRIDAY 24

Ja spróbuje zakupić oryginal z demontażu jakiegoś passacika:) ja wiele czesci, które nowe czesto występują jako podróbki, dzieki za odp a tak jak mówicie przede wszystkim silnik nie bedzie taki usyfiony! bo jeżeli chodzi o cichszą pracę to napewno przez tą osłonę nie bedzie (tak jak zachwalają na allegro:)))

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie czy przez ta oslona daje dobre wyciszenie w samochodzie bo jechalem kumpla audi z tdi i w srodku nic nie bylo slychac kumpel stwierdzil ze to przez ta oslone tak cicho jest w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam taka oslone od wersji tdi. po zamontowaniu zrobilo sie ciszej ale na zewnatrz. w srodku bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FRIDAY 24

jeszcze jedno pytanko w temacie bo dowiedzialem sie w sklepie który sprzedaje oryginalne częsci do VW, że w passatach B4 w wersji benzynowej wyestpowala tylko oslona paska klinowego, podobno jakas mala ta oslona i nowa oryginal kosztuje 130zł a w wersji tdi były juz pełne osłony w cenie UWAGA: nowa 890zł:) oryginał, teraz pytanie czy bez problemu bedzie pasowac używana obudowa silnika z TDI do mojej skromnej 1.6 litrowej jednostki????? mam okazje za 80zl oryginal

Dziękuje z góry za odpowiedzi, podpowiedzi i zainteresowanie tematem, a zima się zbliża!

a i czy obudowa jest montowana na wkrety? czy własny sposob mocowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasowalo do mojego bedzie pasowac do twojego benzyniaka. Mam oslone od TDI. Montaz na wkrety. Pozdro :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
Hmm ja mialem bo nic nie wiercił, założenie zajęło mu z 15 min po uprzednij wycieciu otworka na ic.

 

Słonik o jakim otworze piszesz?,IC jest w nadkolu......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odgrzeje temat. Mam u siebie osłone na dole. Nie jest ona mocowana na jakieś wkręty tylko jakieś dziwne śrubo/zatrzaski, nie wiem co to ale nie mam pojecia jak to odkręcić/wyrwać/przekręcić żeby ją zdemontować bo musze poszukać ewentualnego wycieku płynu chłodniczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wydaje mi się, że masz nieorginalne mocowania. W B4 przykręca się ją od odłu 3 wkrętami do sanek silnika a z boku po 2 wkręty na stronę do nadkola.

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności