Skocz do zawartości
m3iaz

[Instrukcja] AUTO HOLD - POPRAWIONA

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BMP) 4x4
    Rok prod: 2007

Dobre pytanie teraz nie pamiętam (wydaje mi się ze wchodziły normalnie nie za luźno), ale na pewno zatrzask zaskakiwał, ze było to czuć. Ciężko było wyciągnąć żeby je zamienić jak źle podłączyłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: b5fl 2,8v6 AMX
    Rok prod: 2002
    Wielkie Dzięki!!! za instrukcję, była bardzo pomocna przy modyfikacji.

Jeśli mogę wtrącić:

- drugi torx rozmiar 30;

- że sterownik przed może być z końcówką kodu 11 i też zmieniamy na 12 (samochód na rynek europejski);

- lepiej podnieść tunel i odpiąć złącza niż wypinać ramkę z przełącznikami (jej wyjęcie na granicy urwania zaczepów;

- polecam orginalnie zarobione końcówki z przewodami ręcznie nie są tak idelnie wykonane i gorzej się je wkłada do złącz.

Jestem bardzo zdowolony z tej funkcji bardzo praktyczna (nie oślepiam teraz z tyłu kierowców, brak nogi na hamulcu)

Potwierdzam u mnie też końcówka kodu to 11 a pasek na pewno nie z usa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: CC 2.0 TSI 210KM DSG
    Rok prod: 2013

Witam,

Potrzebuję pomocy przy podłączeniu AH w VW CC (B7)

Otóż zakupiłem panel przycisków (w nowszym cc panel przycisków ESP, ręczny i AH jest pod jedną wtyczką) z AH zamieniłem go ze starym i zakodowałem tą funkcję kodem 57 - zostało przyjęte, po chwili wyskoczył błąd 02844 - Lamp for Automatic Parking Function i 009 open to short ground. Przycisku nie da się włączyć, aby zapaliła się kontrolka. Sądzę że nie ma połączenia ? Potrzebowałbym pomocy jak to wszystko uaktywnić, jakiś schemat. Może ktoś jest w stanie sprawdzić jak wygląda połączeniu pinów na kostce w swoim samochodzie ?

IMG_20140407_201454.jpg

IMG_20140406_231357.jpg

4104548000.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB) DSG
    Rok prod: 2006

Witam brakuje ci kabli do AH w kostce od przycisku pin11 i pin13 złączyć razem i dolutować do pinu22 w kostce sterownika hamulca i jeszcze jeden kabel pin14 z kostki przycisku do kostki sterownika hamulca pin4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 1.9 TDI-PD 105KM(BXE)
    Rok prod: 2008

jak mam to rozumieć?

Mam moduł ABS 3C0 614 109 C, moduł hamulca parkowania 3C0 907 801 J, mam kodowanie 0000056. W celu testu zmieniłem na 0000057. Przyjął kodowanie, ale pojawił się błąd na ABS. W moim rozumowaniu błąd powstał bo w końcu nie mam przycisku i podłączonych wiązek.

Czy może mi ktoś powiedzieć czy w moim przypadku wystarczy dołożyć tylko przycisk i wiązki połączyć i będzie OK?

Albo pytanie co musze sprawdzić jeszcze w aucie co ma znaczenie?

Przymierzam się do roboty z przyciskiem w weekend majowy, tylko zastanawiam się czy jakichś niespodzianek niemiłych nie będę miał.

Proszę o pomoc

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-CR 170KM (CBBB) DSG

Witam, przycisk i wiązke dołożyć i będzie ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AWX)
    Rok prod: 2005

Panowie a jak wyłączyć ten epany auto hold programowo. Bawiłem się dziś trochę VCDS-em i teraz mi się świeci to (P) przekreślone auto holdu nie mam . Czy tylko w module 53 hamulca postojowego mam zmienić na 11 czy jeszcze gdzieś mam szukać. Błąd ma taki : 02844 - ŻARÓWKA FUNKCJI AUTOMATYCZNEGO PARKOWANIA

009-PRZERWA/ZWARCIE Z MASĄ - MIL ZAPALONA

nie mam przycisku od autohold-a

nie zapisałem pierwotnego ustawienia.Sterownik od hamulca postojowego ma oznaczenie :

SW: 3C0 907 801 B

odpięcie akumulatora pomogło

Edytowane przez ARNAU

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TFSI 200KM

Składałem dzisiaj m.in AH i mam następujący problem. Przy włączonych światłach postojowych, na czerwono mam podświetlony napis AutoHold, ale jak tylko włączę zapłon podświetlanie znika, a Autohold nie działa, wywala błąd:

02844 - Żarówka funkcji automatycznego parkowania

009 - Przerwa / zwarcie z masą - MIL zapalona

czy po ciemaku pomyliłem kabelki ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obstawiam ze pomyliłeś

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Obstawiam ze pomyliłeś

ehh, tylko który z którym ? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Musisz sprawdzić pojedynczo, dużo ich nie ma. Błędy sie zdarzają, ja tez sie pomyliłem przy podłączeniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Musisz sprawdzić pojedynczo, dużo ich nie ma. Błędy sie zdarzają, ja tez sie pomyliłem przy podłączeniu.

podświtlanie jest ok, więc pozostaje reszta, może będę odpinał pojedyńczo żeby sprawdzić ... nie chce mi się jeszcze raz tunelu wyjmować :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

tez bede sie przymierzac w week do tego ale nie wiem wlasnie czy wylaczenie sygnalizacji zapiecia pasow kierowcy koloduje z systemem ah? jesli mam wylaczona sygnalizacje zapiecia to ah bedzie dzialac w ogole? moze ktos podobnie ma

na moj rozum tak poniewaz oszukuje komputer iz pasy sa zapiete caly czas :fajny chyba powinno zatrybic...

Edytowane przez comingsoon

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aby ah zadziałało musisz mieć zapięty pas. Zawsze. Jak wyłączysz sygnalizacje to nie bedzie piszczeć jak bez pasa jedziesz, ale ah sie nie włączy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no właśnie muszę mieć zapięty pas... a odłączając kostkę pod fotelem oszukuję komputer. Komp myśli wtedy przecież iż pasy są zapięte cały czas więc funkcja ah powinna zatrybić według mnie ;x

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

oczywiście że się pomyliłem :) PIN 6 z PIN 2, ale już wszystko śmiga :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    jak mam to rozumieć?

Mam moduł ABS 3C0 614 109 C, moduł hamulca parkowania 3C0 907 801 J, mam kodowanie 0000056. W celu testu zmieniłem na 0000057. Przyjął kodowanie, ale pojawił się błąd na ABS. W moim rozumowaniu błąd powstał bo w końcu nie mam przycisku i podłączonych wiązek.

Czy może mi ktoś powiedzieć czy w moim przypadku wystarczy dołożyć tylko przycisk i wiązki połączyć i będzie OK?

Albo pytanie co musze sprawdzić jeszcze w aucie co ma znaczenie?

Przymierzam się do roboty z przyciskiem w weekend majowy, tylko zastanawiam się czy jakichś niespodzianek niemiłych nie będę miał.

Proszę o pomoc

No i przycisk zrobiony, ok.2 godz roboty i zaczęło działać super sprawa:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AWX)
    Rok prod: 2005

Do tych szybko złączek kable są za cienkie (ESP) daj sobie z tym spokój i po prostu przylutuj chwila roboty a połączenie pewne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B6 2.0 TDI-PD 140KM (BMP) DSG

Hej. Wymieniali mi w warsztacie sterownik ręcznego z J na końcu. Wymiana na taki sam i zauważyłem teraz,że AH nie działa. Wiecie co to może być? Reszta jest ok nie ma żadnych przekreślonych lub świecących P.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta