Skocz do zawartości
m3iaz

[Instrukcja] Dynaudio - po angielsku + trochę odemnie

Rekomendowane odpowiedzi

no niestety nic nie umiem znaleźć jak to jest z tym połączeniem B159 może ktoś coś do czego to idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B159 jest połączone z

J525 -  sterownik cyfrowego procesora dźwięku (A - złącze 38-stykowe -T38a pin 38) Miejsce zamontowania: Pod siedzeniem kierowcy

J794 -  sterownik elektroniki układów informacyjnych 1, (D - złącze 12-stykowe pin 3) Miejsce zamontowania: w podręcznym schowku

RX6 -  tuner TV (A - złącze 12-stykowe -T12s- pin 3) Miejsce zamontowania: W bagażniku z prawej strony

KX2 -  zestaw wskaźników (T18b pin 16)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam teraz podłączone J525 PIN 38 Z J794 D złącze 12 stykowe pin 3(według schematu) i zaczęło działać coś nagle wykryło ochronę komponentu wzmacniacza i podejrzewam że dlatego mam ograniczone głośniki co działają no nie wiem na 100% jutro podjadę ochronę ściągnąć i zobaczymy dynaudio menu włączone już także już jest połowa sukcesu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość że ochrona komponentu jak jest aktywna to nie gra we wszystkich głośnikach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeczytałem cały temat ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy Soundsystem, a raczej jego wiązka jest porównywalna jeśli chodzi o DYNAUDIO? Bo mam Soundsystem a Dyna już leży gotowa do założenia, wiem że muszę puścić kable do wysokotonowych do tyłu i będzie 10 kanałów, oraz przerobić zasilanie. Pytanie więc do Panów z ELSĄ - grubości kabli są takie same? Któryś kolega nadmienił, że mogą być różnice i później będzie słabiej grać - mam instalacje Dyny, ale jak sobie pomyślę że mam ją przeciągać (Robiłem to już w B6) to robi mi się gorąco ;D można prosić o sprawdzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałeś w ogóle wtyczki z nowego i starego wzmacniacza, bo od któregoś roku były chyba inne.

W załączniku masz same schematy ale są one zupełnie nietożsame.

Dynaudio.pdf

SoundSystem.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Zasadnicza różnica w wiązce DYNAUDIO a SOUNDYSTEM jest taka, że w dynaudio sygnał ze wzmacniacza dla głośników wysokotonowych idzie prosto do głośników wysokotonowych. W soundsystem sygnał jedzie do głośnika niskotonowego tylnego a następnie z głośnika niskotonowego do wysokotonowego. Tu jest różnica w systemach : DYNAUDIO jest 10-KANAŁOWE, SOUNDSYSTEM - 8 KANAŁOWE. Wystarczy pociągnąć nowe przewody wprost do wysokich tonów do drzwi tylnych, a także rozdzielić zasilanie + na 3 piny, oraz przerobić masę z jednego przewodu 4mm2 na przewód 6mm2 rozchodzący się na 3 przewody. Najlepiej odrazu odciąć wiązkę starego wzmacniacza i zarobić nowe piny do kostek 1J0962624A i 1J0962623B. Niestety piny są inne w SOUNDSYSTEM a inne w DYNAUDIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty to sprawdziłeś w każdym soudsystemie? Wiem, że nie, bo są Soudsystemy 10-kanałowe, sam ma taki i u mnie tylne głośniki są inne, a wzmacniacz jest taki jak Dynaudio, choć o mocy mniejszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że w naszych paskach są jeszcze inne systemy dźwiękowe ;) Myślałem, że jak system to 8 kanałów, a jak Dynaudio to 10 kanałów. Mówiłem o takim ;)

IMG_2158(1).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym piszesz, wzmacniacz 5K0 a wzmacniacz 3C0 stąd różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten niby 10K to wzmacniacz z B7 ale tam są już znów inne wiązki i instalacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, radekrp90 napisał:

Ale ten niby 10K to wzmacniacz z B7 ale tam są już znów inne wiązki i instalacje.

Ten 5K0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam numerów. Były to chyba wzmacniacze Panasonic i faktycznie maja one wyjścia do każdego głośnika z osobna ale i tak to nadal wzmacniacz 8ch, bo tylne kanały dla głośnika wysokotonwego są połączone wewnątrz wzmacniacza do kanału nisko/sredniotonowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ode mnie jeśli wasz ori wzmacniacz 600W Dynaudio to za mało :) Wsadźcie z Pheatona 1000W :) Pasuje P&P i jeszcze zostały 2 kanały dodatkowo do adaptacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2019 o 23:30, KLICHO napisał:

Coś ode mnie jeśli wasz ori wzmacniacz 600W Dynaudio to za mało :) Wsadźcie z Pheatona 1000W :) Pasuje P&P i jeszcze zostały 2 kanały dodatkowo do adaptacji :)

Zaciekawiłeś mnie kolego, pytanie, jakie tam są głośniki ? Tzn jaka mają impedancje (to chyba dobre słowo) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden jest więcej wiec to jest ten dodatkowe 2 kanały. . Nisko tonowe są 4 tak jak u nas i też mają 8Ohm Średni ton 2 x też mają 2 Ohm 4x 4ohm jak u nas też są :)3D0035466B starsza wersja która też ma 1000W i 3D0035466D która też ma 1000W i jest nowszą jedynie różnią się HW i SW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KLICHO masz to u siebie założone?

Edytowane przez xydeify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem :) Bo passek na sell :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak to gra w porównianiu do Dyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest dyny tylko więcej mocy ma i wywali Ci błąd bo nie ma tego jednego głośnika ale to nie przeszkadza. Przynajmniej u mie tak było. Ogólnie miałem pomys aby te wolne kanały dać na ori suba dyny z b8. Z tego co kiedyś na forum vortexa czytałem pare osób tak zrobiło tylko zmostkowały te wolne kanały bo sub dyny ma wejscie 2x + i -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności