Skocz do zawartości
m3iaz

[Instrukcja] Dynaudio - po angielsku + trochę odemnie

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, źle zrozumiałem, a raczej jak zwykle, za szybko przeczytałem.

Musi dołożyć wszystkie linie zasilające (z tego co pamiętam w SoundSystem jest jedna wspólna na jednym bezpieczniku, a w Dynaudio 3 odseparowane) i to chyba tyle. Do wszystkich głośników wtyczki powinny być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo patrzac na wiazke dyno wedlug rozpiski to sa dwa + przeistaczaja sie w jeden i idzie do Aku tak samo wydaje mi sie wedlug rozpiski jest w Mansonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... później to przeanalizuje, bo wydaje mi się, że bezpieczniki były mocniejsze w Dynaudio (a piszę z pamięci). W tym temacie jest chyba schemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja mam pytanie :) Własnie planuje atak założenia DynAudio w weekend. Wiązkę mam całą wewnętrzną nie mam wiązki w drzwiach i tu mam parę pytań. Jakie są piny do przelotki od strony drzwi czyli z tego co z orientowałem się mogę dołożyć 2 przewody od przelotki do wtyczki lub podmienić wtyczkę. Czy wiazka tylnych drzwi jest do zmieniania czy wystarczy podpiąć wtyczkę do przelotki ? Bo patrzyłem Pinologie to wychodziło że 2 kable idą do dolnego głośnika + 2 kable do górnego. czyli jak jest aktualnie.

 

Gdzie wpiąć kabel + do skrzynki bezpieczników pod maską ? Passat B7

 

Potrzebuje informacje jeszcze jakie jeszcze piny wchodzą do wtyczki do głośników i jakie do przelotki od wtyczki od głośnika bo z tego co wiem e są nieco inne 

Edytowane przez KLICHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kodowaniu w radiu ma się do wyboru Dynaudio (BAP DSP) lub samo Dynaudio jaka jest różnica miedzy tymi kodowaniami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

a co sądzicie o tych oryginalnych wzmacniaczach ( 3C0035456D ). nigdzie nie moge znaleść isch paramterów a widze że kosztuja grosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lideek napisał:

Witajcie,

a co sądzicie o tych oryginalnych wzmacniaczach ( 3C0035456D ). nigdzie nie moge znaleść isch paramterów a widze że kosztuja grosze...

To nie są dynaudio. One z tego co pamiętam mają 250W. Nie są wybitne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem że to nie dynaudio. ale myślę że byle g... które sie podłączy do RNS 510 pomoże w uzyskaniu jakiegoś normalnego dzwięku. Sam RNS to to gorzej niz porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To posluchaj na rns 315 czy rdc300 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Lideek napisał:

Witajcie,

a co sądzicie o tych oryginalnych wzmacniaczach ( 3C0035456D ). nigdzie nie moge znaleść isch paramterów a widze że kosztuja grosze...

Kosztują grosze ale musisz pamiętać o instalacji. Moc jak wyżej podano 250W przy czym na poszczególne kanały przypada:
- około 50W na przednie i tylne basowe, około 10-15W na przednie średniotonowe i około 5-10 W na wysokotonowe.

Poza tym jedyne różniące się głośniki między standardowym systemem, a tym z tym prostym wzmacniaczem (tzw. Sound System albo dawniej Monsoon) to głośniki w przednich drzwiach:
- oryginalne: 3C0035453
sistem-audio-volkswagen-passat-2006-cod-
- dla SoundSystem: 3C0035454A
dc467e254ab28eefa278d8c19229

Zaleta tego wszystkiego jest taka, że masz zamiast 80W (teoretyczna moc z końcówek radia) około 250W z wzmacniacza. No i widać, że głośnik przedni ma większą cewkę co może dawać też lepsze przenoszenie niskich częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za nakreślenie tematu.  o głośniki się nie martwię.  wcześniej miałem instalację Pioneera z 4 ich głośnikami i radiem F900BT. chodziło to jak wściekłe.  co mnie podkusiło na RNS to nie wiem....to radio to ma chyba 8W a nie 80 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie tez odpowiednie :) w Radiu itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie :D

Wiec zdecydowałem się jednak na mikro wzmacniacz Audio system 4x 50 W ( schowany w schowku ) - montaż p&p

Do tego zestaw przednich głośników również f. Audio System R200EM w komplecie ze zwrotnicami i tweeterami.

Po prostu rewelacja - tak czystego i mocnego zestawu jeszcze nie miałem. Szczerze wszystkim polecam.

Pytanie do tych co mają z przodu głośniki 200mm - jak poradziliście sobie z włącznikami wlewu i klapy? niestety duzy głośnik przeszkadza i ów przełączniki sie nie mieszczą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie mieszcza ? Wszystko jest ok. Mam dyna z 200 i srednio tonowcem wszystko pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Padł mi wzmacniacz Dynaudio 3AA 035 456C :(

Tych wzmacniaczy z literką "C" jest na rynku bardzo mało. Czy można użyć zamiennie jakiegoś innego, np z literką "A"?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ogólnie mam pytanie jaka jest różnica w wiązce drzwi jak mam u siebie audio 8 głośników pasywne a wiązka dedykowana do dynaudio? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe przewody do głośnika średnio-tonowego (dwa na stronę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze dwa do wysoko tonowego w sumie musisz mieć 6 przewodów do przednich drzwi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam pacjent passat b8 2018 rocznik problem z dynaudio montaż od zera według schematu
jedynie nie wiem rys.1 zaznaczone strzałką nie wiem gdzie to podłączyć :/ chyba przez te słońce nie mogę się skupić :P

rys..thumb.png.8e48b14fd5fed7abe8912b260956e7af.png
i taki błąd w gateway
 gateway.thumb.PNG.eb3b5d67e37bef71d8b460be6d38d819.PNG
ktoś coś jakieś pomysły jak to rozkminić 

 

i jeszcze jedno czy 3Q0035466B etka wzmacniacza jest odpowiednia wiem że jest jeszcze z końcówka C 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djmisiek Jak sam opis wskazuje (B159) musisz się podpiąć w linię diagnostyczną. Na kolejnych stronach powinno być opisane jeśli nie potrzebujesz schematu z szynami diagnostycznymi i tam będzie rozwinięte gdzie dokładnie szyna B159 dochodzi, i gdzie można się wpiąć.

Numer pasuje, ale jako część jest wycofany i występuje jako 3Q0035465. Oczywiście do retrofitu oba są poprawne.

PS: Przy okazji używaj opcji edycji i nie cytuj poprzedniego posta - to nie potrzebnie śmieci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności