Skocz do zawartości
m3iaz

[Instrukcja] Dynaudio - po angielsku + trochę odemnie

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykły, Dyna mają numery 3C0035456H, 3C0035456J, 3C0035456L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3C0 035 411 E

Czy możecie polecić jakieś zastępstwo zamiast tych głośników wysokotonowych? 

Czy można go zastąpić np.: 1J0 035 411 E

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie . 

Czy wrzucenie wzmacniacza dynaudio i podpiecie do niego glosnikow fabrycznych z passat cc (8 glosnikow) i podlaczenie do tego zestawu radia rcd330g+ bedzie dzialac czy to wogole ma sens ?

Edytowane przez pompeusz666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu, bo Dynaudio jest 10-kanałowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dokupienie 2 głośników średnio-tonowych ?

Przejrzałem dokładnie schematy elektryczne to jedyna różnica tkwi właśnie w tych dwóch głośnikach (R103 i R104) których u mnie brakuje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pamietaj o różnicy w głośnikach. Dynaudio ma o wiele lepsze głośniki, niż te zwykle papierowe. To nie będzie dobrze grać.

Od siebie dodam, że zestawy Dynaudio w innych modelach (np. Golf) są 8-kanałowe i bazują na wzmacniaczu MID z Passata B6 (5K0035456), ale głośniki są Dynaudio.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie. Wpakuje ten 8 kanalowy wzmacniacz, odseparuje glosniki w drzwiach jako osobne kanaly jako etap 1. Pozniej rozgladne sie za glosnikami dynaudio.

Ze schematow wyglada ze trzeba doprowadzic do kadej kostki drzwi po dwa kable od glosnikow niskotonowych, reszta to kable zasilania can i radio-wzmacniacz. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol82 - nie zrozum mnie źle. Ja nie napisałem o tym, że montaż głośników w samochodzie mija się z celem tylko czy  dla "przeciętnego Kowalskiego " inwestowanie tyle kasy w Dynaudio ma sens. Mam znajomych , którzy są śpiewakami w operze i dla nich dobry sprzęt w dobrym aucie to podstawa. Gdyby Dynaudio było tańsze to i owszem ja też bym się pokusił na jego montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ktoś usunął nasze poprzednie posty pomimo, że były na temat i nikogo nie obrażały.

Ale do rzeczy-czy dla przeciętnego Kowalskiego ma to sens, bo drogie itd? To już jego sprawa, jego kasa-nic nam do tego. Dyskutowaliśmy o poprawie nagłośnienia-DynAudio gra lepiej, niż zwykłe-nie da się tego ukryć. Jeśli chodzi o koszty-6lat temu kompletne DynAudio można było kupić za 800zł, teraz za 2500-3000zł. Też uważam, że aktualne ceny są zbyt wysokie, ale był popyt na to, to ceny poszły w górę. Teraz jest podaż, ceny wysokie i ogłoszenia cały czas wiszą-jak tylko coś taniej się pokaże, to znika w ciągu kilku godzin z Allegro.

Jeśli o jakość chodzi-ja różnicę słyszę i przejdę z MID na DynAudio, ale teraz mi czasu brakuje na modyfikacje. Koszty? Akurat mam od dłuższego czasu sprzęt na strychu ;-) Tylko kabelki muszę poskręcać.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie są usunięte tylko ukryte. Mają się kompletnie nijak do tematu instrukcji. Zastanawiam się czy je wywalić, czy wydzielić do osobnego wątku. To jest temat TECHNICZNY i tego się proszę trzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konektory 

N 103 190 05 = 000979226E

N 103 381 05 = 000979132E

N 906 844 05 = 000979225E

Gdyby ktoś był tak łaskaw i dodał do instrukcji w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie na szybko. Nie mając jeszcze puszczonej wiązki od wzmacniacza w Passku B7 chciałbym na razie podłączyć same głośniki Dynaudio. Czyli trójkąty, drzwi kierowcy + pasażer tył + małe głośniczki u pasażera( czy one są te same co z zestawu dynaudio?, czy np z Passka B8 z dynaudio podejdą ). Pytanie czy będą po tym jakieś problemy czy też nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nikt nic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady połączyć Dynaudio bez odpowiedniej instalacji, dynaudio z B8 to co innego, składa się z większej ilości elemnetów, jeżeli ci chodzi po poszczególne głośniki to spraw nr, ale nie sądzę że podpasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki wyglądają tak samo do głośników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że wtyczka pasuje, jak nie masz tego gdzie przykręcić ;) ECU też przełożysz między autami skoro wtyczka pasuje? No nie ;)

Głośniki z Dynaudio maja poza tym inne parametry moc/impedancja więc grać to będzie słabo na samym radiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od znajomego ma Passka B6 i ma wzmacniacz Mansony czyli na ten dwie wtyczki. Czy jak wymieni tylko glosniki z dyno + wzmacniak i kodowanie. To bedzie w pelni sprawnie to pracowalo czy beda braki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie mu brakowało kilkuset watów mocy. Głośniki z systemu zwykłego, z wersji SoundSystem oraz DynAudio mają inne wartości impedancji więc nie będzie to raczej działać poprawnie ale do pewnych głośności (czyt. generowanych mocy) powinno jakoś brzmieć. Nie wiadomo tylko jaką wydajność prądową mają wzmacniacze "Monsoon"/"SoundSystem". Zaletą tego, który ma Twój znajomy jest to, że pod te wtyczki DynAudio pasuje praktycznie Plug&Play (trzeba dołożyć bezpieczniki i przewody zasilające, bo jednak 250 to nie 500 czy 600W).

Poza tym, wzmacniacz "zwykły" pracuje na obciążeniu 2Ohm, Dynaudio ma głośniki 8Ohm więc z 250W robi się nagle około 60W. Słabo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pisalem czy jesli wymieni wzmacnacz + glsoniki na dyno to bedzie dzialac ? Bo patrze po rozpisce pinow wiazki to nie widze roznicy raczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności