Skocz do zawartości
m3iaz

[Instrukcja] Dynaudio - po angielsku + trochę odemnie

Rekomendowane odpowiedzi

Przewodów w Passacie nie ma na zapas. Trzeba dołożyć brakujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dyna przednie drzwi 6 przewodow = 3 glosniki. Tylne drzwi 4 przewody = 2 glosniki

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będę musiał ściągnąć boczek za jakiś czas i sprawdzić ile tam przewodów idzie do głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z forumowiczów ma może radio rcd 510 z Dynaudio ?

Pytam bo mam u siebie w passacie dynaudio,a w radiu nie wyświetla mi się napis podczas włączania radia " powered by Dynaudio"

Zastanawiam się czy mam dobrze zakodowane radio.

 

Witam, już wszystko gra. Podczas włączania jest napis powered by Dynaudio. Gra niesamowicie. Nie jest to Logic 7 z BMW ale daje radę.

Edytowane przez Pluto27887

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może orientujecie się jakie parametry mają głośniki od dynaudio bo mi jeden zaczyna trzeszczeć i może by dało radę dobrać coś innego producenta pod ori wzmacniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie czy zestaw nagłośnienia Panasonic z passata cc spasuje do b6 i drugie pytanie jak to gra czy warto to montować czy szkoda zachodu.Mam cały zestaw do kupienia w dobrych pieniądzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z Passata CC będzie pasować do B6. Różnica jest tylko w przednich trójkątach, ale można przełożyć same głośniki.

Jak to gra? Lepiej niż zwykłe papierowe głośniki, ale słabiej niż Dynaudio. Z pewnością zestaw MID, o którym piszesz jest godny polecenia w porównaniu do zwykłego nagłośnienia, ale pytanie, czy warto bawić się w półśrodki, czy przejść od razu w Dynaudio? Wszystko zależy od oczekiwań i portfela.

Ja mam u siebie zestaw MID i niedługo przechodzę do Dynaudio :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dyna jest lepsze ale ten komplet mam do kupienia za 500zł a na dynaudio 2tyś raczej nie pomogą. Panasonic jest z auta po przebiegu 35tyś prawie nówka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do niczego nie namawiam-wybierzesz, jak uważasz. Napisałem subiektywną opinię w oparciu o RNS510 ze zwykłym nagłośnieniem w Golfie VII, z nagłośnieniem MID w moim aktualnym Pasku (mam go prawie 2 lata) i nagłośnieniem Dynaudio z mojego poprzedniego Paska (miałem go przez 4 lata).

Są różnice między każdym. Jeśli masz najzwyklejsze nagłośnienie, to będziesz zadowolny z MID, a jak posłuchasz Dyne, to ją zachcesz... policz, zastanów się i wybierz co Tobie pasuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduje na tego Mid tylko czy ma ktoś schemat instalacji tego wzmacniacza 5K0035456D bo niby wiązka jest kompletna ale niewiem które przewody do którego głośnika  

Edytowane przez studzien
Dodanie zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodzi mi o rozpiskę pinów tej kostki pomoże ktoś

images.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20180302_095857.thumb.png.de1e8a8dbe7f979b2f68052c3f8cbb66.png

IMG_20180302_095206.thumb.png.2fdbd62a2154e5b43469d33da30fc597.png

IMG_20180302_095940.thumb.png.c30fbef4769a7d4f56f3aec835ca2047.png

T38a - kostka o którą pytasz.

R184 - wzmacniacz
J533 - Gateway
J503 - Radio/navi
SB18/19 - bezpiecznik w skrzynce koło aku. - numer zależy od wersji wyposażenia.
R21/R103/R20 - przód-lewa: nisko/średnio/wysoko-tonowy
R23/R104/R22 - przód-prawa: nisko/średnio/wysoko-tonowy
R4 - tył-lewa
R5 - tył-prawa

Brązowy przewód - pin 1 (terminal 31) to masa.

Przewody głośnikowe z brązowym paskiem to "-".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego bo szukam po Google już 2 dni a jutro chciałem to zamontować. A powiedz mi jeszcze ten wzmacniacz co pisałem wyżej podpasuję do b6 chodzi mi głównie komunikację can czy to zagada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zagada? Teoretycznie powinno bo był montowany w B7, CC, Golfie 6, Tiguanie itd. więc autach, które bazują na tych samych lub podobnych sterownikach. Czy na pewno - tego nie wiem.

Co do schematu połączeń to prawdopodobnie będzie trochę inny bo ten moduł oznaczony jest jako R12 (tak się zgłasza w autoscanie) a nie R184, co oznacza, że zamiast 3-drożnych zestawów głośnikowych z przodu i 1-drożnych z tyłu działa z zestawem 4 x 2-drożne. Ilość głośników taka sama ale inna konfiguracja.

Schemat z instalacji Tiguana powinien pasować:

R12.thumb.jpg.09411e041e8115e5eb4aef409bb6261e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z długości przewodów w wiązce a są zakończone oryginalnymi pinami bardziej pasuje schemat trzy drożne z  przodu  jedno drożne z tyłu, kolorystyka przewodów też pasuje do pierwszego schematu

20180302_210030.jpg

20180302_210005.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, studzien napisał:

Z długości przewodów w wiązce a są zakończone oryginalnymi pinami bardziej pasuje schemat trzy drożne z  przodu  jedno drożne z tyłu, kolorystyka przewodów też pasuje do pierwszego schematu

 

Dokładnie nawet tylnych głośników nie zmieniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jeszcze które kodowanie wybrać w rnsie bo jest kilka opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soundsystem DSP lub dynaudio DSP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak ustawiłem Sound system vw (BAP DSP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawisz na dynaudio będzie ładniejszy bas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności