Skocz do zawartości
azrael

Wymiana oleju w DSG

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.11.2018 o 08:19, Piotr_g_92 napisał:

Panowie jakiego sprzętu używacie do napełnienia oleju do skrzyni biegów? Widziałem filmik na you tube jak gość nalewka olej przez lejek i wężyk. Przed takim malowaniem oleju muszę mieć ca ły czas odkrecony filtr oleju skrzyni biegów czy może być zakręcony i tez naleje?  Zdaje to egzamin? Pytam bo u siebie planuję wymianę oleju w skrzyni 

Ha zapewne to widziałeś mnie mojego passata i kolegę z którym wymieniałem olej

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odstawiłem auto na wymianę oleju w skrzyni DSG DQ250 i mechanik z sieci Serwis OK powiedział mi że olej będzie mineralny .Mocno się zdziwiłem bo w touranie mam taką samą i zawsze był syntetyczny .Oleje ma z serwisu VW Krotoski Częstochowa i tenże serwis po vinie zaleca właśnie mineralny . Ma ktoś może wiedzę jaki ten olej ma być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak na filmie wymieniałem u siebie w poniedziałek :)  olej i filtr jak na zdjęciu poniżej - Passat B7 , 2.0, 140 km DSG.

Nie do końca jest wiadomo w różnych "poradnikach" jak długo czekać po odpaleniu ze zmianą biegów na każdy po te 3-10 sekund.

Ja zrobiłem zaraz po odpaleniu i po osiągnięciu 40 st.C.

Wszystko hula jak powinno, skrzynia łagodniej redukuje od 3 w dół :)

2020-10-26 13.30.08-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy żeby sprawdzić temperaturę oleju w DSG (tiguan) muszę mieć kabel czy mogę to zrobić modułem bluetooth i jakąś darmową aplikacją? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności