Skocz do zawartości
azrael

Wymiana oleju w DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, mam pytanie odnosnie skrzyni dsg i wymiany oleju. wiem, ze co 60000km. ale suto mam od niedawna, więc nie wiem czy wogole olej był wymieniany wczesniej, auto z 2005 roku. Jak to mozna sprawdzić? Czy w ewentualnie w książce serwisowej moze byc taki wpis? skąd mam wiedziec kiedy był ten olej wymieniany. Obecnie mam 220000 km przebiegu. Dwumasa wymieniana przy 190000km, ale czy olej to nie wiem. Usluga poza serwisem była juz robiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź historię w ASO lub u kolegów na forum, będziesz wiedział orientacyjnie kiedy był robiona wymiana, później orientacyjnie przelicz kiedy powinna być kolejna i będziesz miał jakiś tam względny obraz sytuacji. Generalnie nie ma sensu uważam oszczędzać, koszt wymiany oleju z filtrem jest niewspółmierny do ewentualnej naprawy/wymiany DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Obecnie mam 220000 km przebiegu

 

To jesli wymieniali oliwe jak trzeba co 60000tys.km ,wychodzi ze jeszcze masz 20000 do wymiany . Ale zgadzam sie z kolega sipowitz , historia cos powie . A tak naprawde nie patrz na nic jedz i wymien ,koszt okolo 800 pln . Bedziesz mial swiety spoks i nowe 60000 tys.km . A tak sie zejdzie ,i moze z historii wiele nie wyjdzie ,szkoda czasu na kalkulacje . Zbyt wiele masz do stracenia ,tak mi sie wydaje .

 

Apropo nigdzie nie widzialem ze olej co 60000 tys.km lub ....lat ,same 60000 tys.km.

 

Czy sa wskazania wymiany oleju wzgledem jego lat przebywania w DSG ,slyszeliscie cos takiego ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, macie rację. Dzwoniłem do ASO. Po sprawdzeniu vin wyszło, że w ciągu ostatnich 60000 nie było zmiany oleju. Więc trzeba będzie to zrobić. W Trójmieście około 900 pln za całość usługi z materiałami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

którego oleju użyć oryginał G052182A2 70 zl/litr,czy zamienniki. febi 40/l i Pentosin 60/l.wiem ze orginal najlepszy itd ale ma ktos jakies opinie o tym FEBI 32380.zasadniczo to na allegro tylko przy febi widze kupujacych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

właśnie jestem po wymianie oleju w DSG wszystko poszło gładko.

Stwierdzam ze po wymianie oleju skrzynia pracuje lepiej

podaje kilka linków które mogą się przydać oprócz opisu wymiany kolegi Azrael

 

http://docs7.chomikuj.pl/318661481,0,1,DSG-wymiana-oleju.pdf"

 

[ame]

[/ame]

 

"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Ile wchodzi oleju do skrzyni DSG ale w benzynie silnik TFSI ponieważ zleciało mi 3,5 litra i weszło też 3,5 litra i wiecej nie chciało wejść na chodzącym silniku. Wiec ile wchodzi do mojej skrzyni oleju. odkręcam korek i miarkę i wlewam po wkręceniu miarki. Może robie coś nie tak. Najgorsze że kupiłem 5,5 litra i co z tym 2 litry. Nadmieniam, że u mnie nie ma górnego filtra oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ponawiam pytanie ,czy ktos orientuje sie co do zasady okresowosci wymiany oleju w DSG . Obecnie mam w DSG oryginalny olej .

 

Bo tak wymiana co 60000 tys.km. ,ale czy jest jakas wzmianka ,ze np. 60000 tys. km. albo iles lat . Jak wiadomo jeden wlasciciel 60000 zrobi w rok ,a inny 3-4-5-6 bo malo jezdzi ,albo ma dwa auta itp.itd. Jaka wtedy przyjac zasade ,olej na opakowaniu posiada date produkcji i od niej przez trzy lata jest zdatny do zalania nim skrzyni . Ani na oleju ,ani w papierach od auta nie ma wzmianki ,ze trzeba go wymienic po takim okresie czasu ,jest tylko mowa o przebiegu .

 

Czy odnosnie oleju DSG jest cos wpodobie ,jak w przypadku oleju silnikowego 15000 tys.km. lub 1 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka wtedy przyjac zasade ,olej na opakowaniu posiada date produkcji i od niej przez trzy lata jest zdatny do zalania nim skrzyni .

 

Kupiłem dzisiaj oryginalny olej do DSG i na butelce jest data 04/2016. To chyba nie produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kupiłem dzisiaj oryginalny olej do DSG i na butelce jest data 04/2016. To chyba nie produkcji.

 

No OK moge sie mylic i cos pokrecic z silnikowym .Ostatnich butli oleju DSG nie ogladalem/widzialem w ASO ,wiec po dacie takiej nici .

Tylko co ta data oznacza , do kiedy mozna zalac ,czy do kiedy moze byc w skrzyni ?

Bo to az 5 lat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nikt nie wymieniał luju w TFSI żeby podpowiedzieć. Może znajdzie sie taka osoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekomonter

Ja w książce serwisowej opisane mam że pierwsza wymiana po 50 tysiącach a następne po 60 i tego się trzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie. Ile wchodzi oleju do skrzyni DSG ale w benzynie silnik TFSI ponieważ zleciało mi 3,5 litra i weszło też 3,5 litra i wiecej nie chciało wejść na chodzącym silniku. Wiec ile wchodzi do mojej skrzyni oleju. odkręcam korek i miarkę i wlewam po wkręceniu miarki. Może robie coś nie tak. Najgorsze że kupiłem 5,5 litra i co z tym 2 litry. Nadmieniam, że u mnie nie ma górnego filtra oleju

Sprawdz jaki masz kod skrzyni biegów i juz. To nie jest przypadkiem DSG 7 bieg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to skrzynia 6 - biegowa o skrzyni HRN. :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja w książce serwisowej opisane mam że pierwsza wymiana po 50 tysiącach a następne po 60 i tego się trzymam.

 

No tak ,tylko co jesli ktos robi 60 w rok ,a inny w 4 i wiecej lat . Nic wtedy z olejem (wlasnosci ) sie nie dzieje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jest to skrzynia 6 - biegowa o skrzyni HRN" mi się wydaje że masz tiptronic, a nie DSG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Jest to skrzynia 6 - biegowa o skrzyni HRN" mi się wydaje że masz tiptronic, a nie DSG.

 

Dokładnie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie znam się czy mam tiptronic czy DSG. Napewno mam zmianę biegów w manetkach przy kierownicy z mozliwością zmiany biegów ręcznie jak w tiproniku w lewarku. Dwa głosy na tipronic wiec pewnie taka skrzynia. Cały czas człowiek żyje w nieświadomości i uczy się cały czas. dziekuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
czy mam tiptronic czy DSG

 

Na lewarku nie ma jakiegos napisu ,typu DSG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lewarku jest napis DSG wiec nie wiem co sądzić jaką mam skrzynię. Najbardziej chodzi mi ile oleju w chodzi do tej skrzyni. Napewno miska skrzyni jest metalowa w której od strony przegubu jest wlew oleju wraz z miarką długości 3 -4 cm. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności