Skocz do zawartości
azrael

Wymiana oleju w DSG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Na lewarku jest napis DSG

 

Wiec to DSG wraz z +/- rzeczna zmiana biegow . Gdyby to bylo cos innego to napewno nie bylo by napisu DSG ,chyba ze to jakis przeszczep .

 

Poszukaj oznaczenia skrzyni w papiren , albo na skrzyni ,widac je z gory przy stojaku obudowy linki mocowanym do skrzyni ,zaraz pod serwem . Po oznaczeniu dowiesz sie ile oliwy . Tylko wez poprawke na to, ze masz inny silnik niz ja i moze tam inaczej widac ,ale raczej oznaczenie bedzie w tym samym miejscu .

 

STA65175.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj marko32167. Chyba masz problem. Po pierwsze wspomniałeś, że w Twojej skrzyni nie ma zewnętrznego filtru oleju. Widziałem kilka DSG do passata o różnych numerach kodowych i każda z nich miała filtr.Zewnętrznie niczym się nie różnią, a numery kodowe określają, do współpracy z jakimi typami silników są przystosowane(obroty silnika, moc itd.). Druga sprawa to długość rurki przelewowej. Wspomniałeś, że u Ciebie ma długość 3-4 cm. Niedawno wymieniałem olej w swojej skrzyni i o ile dobrze pamiętam, jej długość wynosiła co najmniej 8cm. A w końcu jej długość reguluje poziom oleju w skrzyni. Po trzecie niepokoi mnie, że weszło Ci tylko 3,5 litra oleju i więcej nie chciało. Powinno. Pojemność całej skrzyni jest jednak znacznie większa niż zalecana w niej ilość oleju. Twój opis skrzyni wskazuje, że to DSG. Mam dokładnie to samo - napis DSG na lewarku i zmiana biegów przy kierownicy.

Sprawdź jeszcze raz, jakie masz oznaczenie kodowe skrzyni. Znajdziesz je na naklejce z danymi samochodu w bagażniku we wnęce na koło zapasowe. W 5-tym wierszu jest oznaczenie kodowe silnika (dla TFSI to AXX, BWA lub BPY) a za nim skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wymienić samodzielnie olej w DSG i mam pytanie dla myślących technicznie. Czy zamiast wlewać olej, przez otwór spustowy, za pomocą mniej lub bardziej profesjonalnych systemów tłoczących. Dało by się może wlać ten olej przez gniazdo filtra oleju? Zachowując oczywiście całą resztę procedur przez Was opisanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a którędy odprowadzisz nadmiar oleju po odpaleniu silnika i wyrównaniu ciśnienia w skrzynii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam zamiar wymienić samodzielnie olej w DSG i mam pytanie dla myślących technicznie. Czy zamiast wlewać olej, przez otwór spustowy, za pomocą mniej lub bardziej profesjonalnych systemów tłoczących. Dało by się może wlać ten olej przez gniazdo filtra oleju? Zachowując oczywiście całą resztę procedur przez Was opisanych.

 

 

Jak zalejesz DSG olejem przez otwór filtra, to masz prawie stu procentową szansę że zapowietrzysz układ mechatroniki. Jak chcesz poznać cenę nowej mechatroniki to spróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dało by się może wlać ten olej przez gniazdo filtra oleju

Nie dało by się,próbowałem,spływa w taki sposób,że napełnienie zajęło by chyba dwa dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie z których wynika, że kanały z pompy i rozprowadzające olej, mają za małe przekroje by olej mógł szybko spłynąć na spód skrzyni. W takim wypadku rzeczywiście można zapowietrzyć skrzynie. Czyli olej wlewamy tylko i wyłącznie poprzez rurkę przelewową. Podzielcie się doświadczeniem jak wtłaczaliście olej, bez przyrządu VAS-6262.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogromną strzykawą z kawałkiem rurki o podobnym do miarki przekroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem to długą rurką z lejkiem na końcu. Spływa trochę wolno, ale spływa. Korek spustowy (przynajmniej u mnie) ma średnicę 24mm, skok gwintu 1,5mm. To na wypadek, gdybyś chciał dać nową uszczelkę pod korek lub dorobić króciec wkręcany w miejsce korka z podłączeniem do rurki. Klucz do odkręcenia korka to imbus 14mm (o ile dobrze pamiętam). Do rurki przelewowej idzie imbus 8mm. Powodzenia przy wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast użyć lejka, postanowiłem przewiercić korek w butelce, na ciasno dopasowując do rurki. Potem tylko butelkę do góry dnem i szpikulcem otwór odpowietrzający i do góry z tym . Po zmianie butelki, rurka lubi się zapowietrzyć więc zatykamy palcem otwór odpowietrzający i ściskamy butelkę przez chwilę by wypchać powietrze. Idze całkiem fajnie, tylko trzeba pamiętać by odkręcić wcześniej filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy.

Czy jest możliwe zeby z dsg wyleciało tylko 3,5 litra oleju?

Czy ta skrzynia ma jakiś sensor/ czujnik ciśnienia/ ilości oleju informujący na zegarach kierowcę o niedostatecznej ilości. Wyleciało mi tylko tyle i nie wiem co dalej czy zalewać czy coś kombinować.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Przecież jakieś przecieki zawsze mogą wystąpić. Sprawdź dokładnie, czy nie cieknie przy półosiach. O ile mi wiadomo, nie ma żadnej sygnalizacji poziomu oleju w skrzyni biegów. I nie masz pewności, ile oleju zostało wlane przy poprzedniej wymianie. Na chwilę obecną ważne jest, ile Ci wejdzie. Jeszcze jedno. W jednym z postów w tym wątku jeden z kolegów pisał, że weszło mu właśnie 3,5 litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile mi wiadomo, nie ma żadnej sygnalizacji poziomu oleju w skrzyni biegów. I nie masz pewności, ile oleju zostało wlane przy poprzedniej wymianie.

 

Jest sygnalizacja, ale nie pojawia się na MFA tylko w formie błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest sygnalizacja, ale nie pojawia się na MFA tylko w formie błędy

 

Temperatury to oczywiście, ale poziomu?

 

Podczas wymiany u mnie wyleciało 4,5 litra. Zalałem 5 litrów i podczas rozgrzewania wyleciało około 0,5 litra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a może to zależy od rodzaju skrzyni. 3.5 litra wyleciało i podobnie zalałem do pełna. Silnik BMR 170KM skrzynia KDA bez łopatek przy kierownicy 2007r limuzyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temperatury to oczywiście, ale poziomu?

 

Podczas wymiany u mnie wyleciało 4,5 litra. Zalałem 5 litrów i podczas rozgrzewania wyleciało około 0,5 litra.

 

Ciśnienia oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a może to zależy od rodzaju skrzyni. 3.5 litra wyleciało i podobnie zalałem do pełna. Silnik BMR 170KM skrzynia KDA bez łopatek przy kierownicy 2007r limuzyna

 

Ten sam problem opisany jest w poście #52 tego wątku. Poszukaj jeszcze na Allegro. Może jest tam jakaś skrzynia o takim samym oznaczeniu jak Twoja i opisem czy to DSG czy tiptronic. Pozostaje jeszcze zasięgnąć info w ASO. Więcej już nie wymyślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej napewno jest to DSG bo : na lewarku jest ten napis, filter do dsg kupiłem w aso i był taki sam jak stary, w dokumentach tez było wypisane coś o dsg, pozatym w aso powiedzieli ze kiedyś w tym dsg była wymieniana płyta sterująca, możliwe że w mojej jest 3,5 litra i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie można nabyć ten adapter co sie wkręca zamiast korka ? A może jest jakiś inny patent (gumowy korek w kształcie stozka z otworem na wężyk np.) ? Wspominacie o aplikacji oleju szczykawą, mam rozumieć że bezpośrednio w tą wkręconą, czarną miarke (otwór spustowy) ? Nie dam zarobić ASO!, z opisu wynika że to banalna procedura, kwestia "odpowiedniego sprzętu" i do dzieła ;-)

Edytowane przez eldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej napewno jest to DSG bo : na lewarku jest ten napis, filter do dsg kupiłem w aso i był taki sam jak stary, w dokumentach tez było wypisane coś o dsg, pozatym w aso powiedzieli ze kiedyś w tym dsg była wymieniana płyta sterująca, możliwe że w mojej jest 3,5 litra i tyle.

 

Jeżeli zrobiłeś wszystko zgodnie z procedurą opisaną w pierwszym poście tego wątku to nie ma się o co martwić. W końcu poziom oleju w skrzyni biegów określa długość rurki przelewowej (z uwzględnieniem temperatury oleju - rozszerzalność cieplna), a nie sądzę, żeby ktoś ją skrócił. Silnik wyłączyłeś oczywiście dopiero po przesunięciu dźwigni zmiany biegów przez wszystkie położenia i zakręceniu korka spustowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności