Skocz do zawartości
azrael

Wymiana oleju w DSG

Rekomendowane odpowiedzi

tak tylko po zalaniu musisz na chodzącym silniku przerzucic każdy bieg wtedy dopiero olej ma prawidłowy stan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś ma wiedzę i może umieścić podobny pomocny opis dla zwykłych Tiptroniców? (Chyba Tiptronic 6 biegów rok 2005, silnik 200 KM ale auto z USA).

 

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie moze troszkę z innej "beczki", ale w temacie. Kilka m-cy temu w serwisie w Niemczech miałem wymieniany moduł sterujacy w DSG w ramach gwarancji. Nie mam zadnej informacji, czy olej był wymieniany przy tej czynności, a sam oczywiście nie zapytałem. Wiecie może, czy wymieniając ten moduł musieli wymienic tez olej, czy niekoniecznie? To dla mnie ważne bo aktualnie przeskoczyłem 50 tys km i nie wiem, czy szykować wymianę, czy nie. Dziękuje z góry za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj w aso,jeśli zmienili,będzie stosowna adnotacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do ASO. Jest adnotacja o wymianie oleju. Parę groszy mi zaoszczędzili. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja również zapytam, czy wymieniając koło dwumasowe trzeba również wymienić olej czy można to zrobić bez wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić oddzielnie , dwumasa nie ma na to wpływu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w passku na czwartek jesteśmy umówieni w ASO Seata na wymianę oleju w DSG. Orientacyjna cena 790zł ale może się zmienić w zależności od ilości oleju jaka wejdzie do skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zmysł techniczny, to przecież można zrobić samemu. Jest wiele opisów dla początkujących i na pewno kilka stówek zostanie na paliwko, a radość z samodzielnie zrobionej roboty bezcenna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz zmysł techniczny, to przecież można zrobić samemu. Jest wiele opisów dla początkujących i na pewno kilka stówek zostanie na paliwko, a radość z samodzielnie zrobionej roboty bezcenna. :)

Oj samemu to ryzyko bo ja słyszałem że to chodzi o temperaturę oleju itp. że bez podpięcia pod komp się nie obejdzie ja bym nie ryzykował koszt oleiu i filtru nie mały to te 200zł na robociznę wolałem dołożyć i mieć spokojną głowę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak tam wolisz. Z temperaturą to fakt, ale da się spokojnie oczytać np. VCDSem, można poszukać na forum. ;) Poza tym strzykawka, nowy filtr, odpalone auto na jałowym, to tak tylko pobieżnie. Ale generalnie nie wierz, że w ASO robią to super precyzyjnie i dokładnie. Temperatura jest potrzebna do ustalenia właściwego poziomu oleju. Przy okazji zapytaj, przy jakiej ustalali Ci poziom w Twojej skrzyni. Spojrzenia ich mogą być również bezcenne... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. mi wymieniał mechanik poza aso bo sam się bałem za to brać a temp. coś o 40stopniał mówił ale nie pamiętam dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy facet widać ma pojęcie. Dlatego trzeba ostrożnie dobierać macherów, bo można się naprawdę sparzyć, a DSG wcale do tanich nie należy. A jak wiadomo jak to jest z odpowiedzialnością mechaników a tym bardziej ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz zmysł techniczny, to przecież można zrobić samemu.

 

Po pierwsze nie mamy czasu na takie rzeczy a poza tym lepiej nie brać się za coś czego się nigdy nie robiło.

 

Jest wiele opisów dla początkujących i na pewno kilka stówek zostanie na paliwko,

 

Chyba na wymianę stukającej dwumasy i naprawę tej dziadowskiej blokady kierownicy :(

Jak auto śmigało nie było żadnych problemów a w tym roku, pompka paliwa, stukanie od dwumasy, LOCK DEFECTIVE sie na kompie zaczeło pojawiać i jeszcze ubywa płyn chłodzący, normalnie tragedia z tym autem.

Edytowane przez domelotdi2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj samemu to ryzyko

a w aso to nie ryzyko,jak myślisz,skąd bierze się oryginalny olej do dsg na allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze nie mamy czasu na takie rzeczy a poza tym lepiej nie brać się za coś czego się nigdy nie robiło.

Oczywiście, każdy ma pomysł na życie. Nie neguję oczywiście decyzji, jedni wolą ASO inni, tak jak ja, własne ręce.

Chyba na wymianę stukającej dwumasy i naprawę tej dziadowskiej blokady kierownicy

Chyba chodzi o kolumnę kierownicy?

Jak auto śmigało nie było żadnych problemów a w tym roku, pompka paliwa, stukanie od dwumasy, LOCK DEFECTIVE sie na kompie zaczeło pojawiać i jeszcze ubywa płyn chłodzący, normalnie tragedia z tym autem.

Owszem, im nowsze tym bardziej kosztowne, ale co zrobić, teraz księgowi projektują auta, nie inżynierowie. Najlepszy przykład imbusik napędu pompy olejowej. No ale... Powolutku, doprowadzisz auto do stanu używalności... Cierpliwości... ;)

a w aso to nie ryzyko,jak myślisz,skąd bierze się oryginalny olej do dsg na allegro?

Hehe, w niektórych to wręcz samobójstwo, nie będę operował konkretami, bo po co... Co do ori części, to wystarczy podpisać umowę na dostawę ori części i stąd dostępność takich rzeczy na Allegro, ale i praktyki o jakich piszesz, nie są zapewne rzadkością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientacyjna cena 790zł ale może się zmienić w zależności od ilości oleju jaka wejdzie do skrzyni

To uwazaj ile Ci wleją tego oleju bo 5,5l wchodzi standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba chodzi o kolumnę kierownicy?

 

Dokładnie tak. Ale wyczytałem na forum że to nie wina kolumny lecz właśnie czegoś co steruje elektryczną blokadą kierownicy.

 

No ale... Powolutku, doprowadzisz auto do stanu używalności... Cierpliwości...

 

No mam nadzieję ;)

 

To uwazaj ile Ci wleją tego oleju bo 5,5l wchodzi standard.

 

No i już śmigamy ok 2 tygodnie po wymianie oleju w skrzyni. Z tego co się orientuje to wstępnie gościu nam powiedział że naszykuje 6 litrów a jak wejdzie mniej to zejdą z ceny ;) Po wymianie oleju mam wrażenie że skrzynia chodzi lepiej niż przed ;) Dodatkowo sprawdzili nam auto komputerem powywalali kilka błedów sprawdzili zawieszenie, hamulce itp. itd. i jeszcze w cenie dorzucili mały brakujący plastik na tylną wycieraczkę ;) Wyszło nas to niecałe 800 zł.

Edytowane przez domelotdi2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SebastianB5

czy też wymieniacie co 30 000 ATF > Ile płacicie za litr ?

 

wiem, że bez specjalnego urządzenia nie ma szans tego zrobić tak jak w mutlitronicu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem, że bez specjalnego urządzenia nie ma szans tego zrobić tak jak w mutlitronicu

gdybyś przeczytał wątek od początku to nastąpiłoby znaczne poszerzenie wiedzy na dany temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności