Skocz do zawartości
azrael

Wymiana oleju w DSG

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie weszło całe 6 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dynamicznie zmieniany olej pewnie? Kolega ma 2 litry FSI, więcej niż 4 - 4.5 nie wejdzie, już dwa razy zmieniał i zawsze tyle samo.

Ciekawe czy jest różnica w skrzyniach DSG przy benzynie i bez turbo?

 

No ale wracając do tematu, ktoś zmienia albo wie coś więcej na temat DYNAMICZNEJ wymiany czy szkoda czasu i kasy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazłem na forum opis że moja skrzynia HXJ to nie dsg tylko tiptronik może mi ktoś to wyjaśnić, i opisane tam było że wymieniał olej w skrzyni i był czerwony a nie żółty i tu moje pytanie z kąt mam się dowiedzieć jaki mam zalać olej, oczywiście filtra oleju nie mam pod filtrem powietrza. :wsciekly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HXJ to na sto procent tiptronik. Filtr oleju znajduje się w misce olejowej na spodzie skrzyni. Olej czerwony ,ale nie zawsze. Ja mam czerwony ,ale paska mam z usa. Moja skrzynia ma oznaczenie JUD. http://forum.vw-passat.pl/threads/113153-Wszystko-o-TipTronic-w-B6

Edytowane przez felix123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wymieniłem olej w skrzyni HXJ i tu moje pytanie czy olej powinienem dolewać po przewajchowaniu na uruchomionym silniku do czasu aż się przeleje i nadmiar wyleci i po tym na odpalonym silniku zakręcić śrubę i po tym zgasić silnik. :sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja chciałem wymienić olej DSG ale nikt się nie chciał podjąć wymiany i dać gwarancji, ale dałem radę we Wrocku w salonie VW różnica 200pln w sumie 800pln i wymiana zrobiona, auto wyczyszczone, gwarancja, sprawdzone błędy jakie były, ogólnie zadowolenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również przymierzam się do wymiany oleju i teoretycznie już wszystko wiem tylko zastanawiam się czy w skrzyni biegów jest jeden olej czy tak jak to miałem w b5, mechanizm różnicowy ma swoją oddzielną komorę i inny olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Również przymierzam się do wymiany oleju i teoretycznie już wszystko wiem tylko zastanawiam się czy w skrzyni biegów jest jeden olej czy tak jak to miałem w b5, mechanizm różnicowy ma swoją oddzielną komorę i inny olej.

 

W DSG jest tylko jedna miska, jeden olej, jeden spust a zarazem wlew, jeden filtr, nic wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy można wlać olej przez filtr???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak. Tylko serwis nie przewiduje takiego sposobu wymiany. Osobiscie troche poczytałem i wolałem zrobić to narmalnie. Koszt żaden a i tak trzeba odkręcac osłone i korek wiec co za rożnica. Cały zabieg jest w brew pozorom prosty. Jak ktoś ma klucze i wie w która stronę kręcić to da rade. Nie wiem czy było pisane ale gwint na korku to 24x1,5. Do wlania użyłem zakuwki od hydrauliki siłowej (7,70zł :P ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym chciał sprawdzić poziom oleju w dsg to muszę rozgrzać skrzynię=olej do 40 stopni i odkręcić dolny korek przy odpalonym silniku. Jeżeli jest za dużo wyleci, jeżeli za mało to nie wyleci. Dobrze kombinuję? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lysy78_03 napisał:

Jeżeli jest za dużo wyleci, jeżeli za mało to nie wyleci.

A jeśli będzie w normie? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie weszlo 4.5 litra oleju. Skrzynia HXU z tym ze pacjent to Touran. Korek odkrecony przy 40'C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. 

Mam pytanie do posiadaczy skrzyni JPJ. Dzisiaj wymieniłem olej, wiadomo, odkreciłem filtr, spuściłem olej (mój błąd bo nie sprawdziłem ile wyleciało), nowy filtr, nowy olej 6l., jedno koło w górę, P R N D P, temp. 42°, z powrotem na cztery koła i patrzę ile odda. Oddał 1.5l, czyli zostało 4.5l.

Czy któryś z forumowiczów posiadający ten typ skrzyni może potwierdzić ile mu weszło?

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko przy pierwszym napełnieniu mozesz  dobrze sprawdzic ile weszło, 

procedura wymiany jest własnie taka i  kazdy to robi , robie to ja od  10 lat i jest ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, w Passacie 2.0TDI (BMR) 170ps wymieniłem olej w DSG bez problemu 2x co 60k km. Teraz mam CC 2.0TDI / 177ps i zbliża się wymiana, czy podejdzie mi do skrzyni adapter 24mm / 1,5 ? 

Edytowane przez eldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Czy istnieje plykanka do skrzynii tak jak do silnika? Jest w ogole potrzeba robic jakakolwiek płukankę w skrzynii DSG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiego sprzętu używacie do napełnienia oleju do skrzyni biegów? Widziałem filmik na you tube jak gość nalewka olej przez lejek i wężyk. Przed takim malowaniem oleju muszę mieć ca ły czas odkrecony filtr oleju skrzyni biegów czy może być zakręcony i tez naleje?  Zdaje to egzamin? Pytam bo u siebie planuję wymianę oleju w skrzyni 

Edytowane przez Piotr_g_92
Dodatkowe pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr ma byc wymieniony i zakrecony przed wlaniem oleju. Sam olej wlewa sie przez wspomniany lejej z wezem ktory za pomoca adaptera jest podpiety do otworu spustowego w skrzyni (od spodu). Trzeba pamietac o tym ze oleju wlewa sie wiecej a poziom ustala sie samoczynnie przy wlaczonym silniku ?

Wymieniam w ten sposob w vw passat b6 2008r oraz vw cc 2015r 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Przegapiłem temperaturę i nadmiar oleju zlatywał jak temperatura oleju miała 47 stopni, dolać z 200 ml oleju czy może tak być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności