Skocz do zawartości
wilus

Pasek nie pali i dziwny dzwiek z bezpiecznikow:(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! przed chwila wrocilem z podworka gdzie stoi moj pasek... chaielm go odpalic ale przy prekreceniu kluczyka wydobywa sie dziwny dzwiek zza zaslepki gdzie sa czujniki i kostki i swiatelko(pomaranczowe)lampka kontrolna wstepnego podgrzewania nie gasnie... jak przekrece kluczyk dalej tj sie odpala autko to dzwiek ustaje ale na tym sie konczy zero "krecenia" wogole nie moge go odpalic;/ dodam ze auto stalo od piatku nie odpalane a w czwartek ladowalem akumulator bo padl ale po doładowaniu jezdzilem. Jakies sugestie co moglo sie stac?;/ nikt nic nigdzie nie grzebal w nim;/

Pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie napięcie ma akumulator - trzeba sprawdzic zanim zapytasz za mało informacji podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akumulator to 60 od 3 miesiecy mam tego paska i wszystko bylo ok ,do dzisiaj:(

i tam wyzej bezpiecznikow tak dziwnie gra kostka chyba nr 109

Edytowane przez wilus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez woltomierz i sprawdz ile ma napięcia na klemach powinno być ponad 12V np 12,73 v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde problemw tym ze nie mam woltomierza:P a mozliwe ze ten bezpiecznik o nazwie 109 padl?

z tego co sie dowiedzialem to jest to przekaznik pradu do sterowania silnika...

Edytowane przez wilus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mozliwe ze ten bezpiecznik o nazwie 109 padl?

z tego co sie dowiedzialem to jest to przekaznik pradu do sterowania silnika...

 

Możliwe, u znajomego padł ten przekaźnik i tez mu auto nie zapalało, dodatkowo wariowała kontrolka świec żarowych. Problemem są zimne luty. Podmień na chwilę od kogoś jeśli masz taką możliwość i będziesz wiedział co i jak. Koszt nowego to około 40zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmień akumulator od kogoś i sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no to teraz dałem czadu...

jakąś godzinę temu wróciłem do domu i brat kupił mi ten 109 przekaźnik tylko ciut mniejszy jest i bez numerka kosztował 16 zl wiec taniocha:P ale w czym problem:P wsadzilem go w miejsce tego starego próbuje odpalic i...dalej to samo... sięgnąłem reka "na czuja" miedzy przekazniki i sadzilem ze mam ten wlasciwy "109"ale wyjąłem jakis inny... bez numerka xD i sek w tym ze nie wiem w ktorym gniezdzie byl... ehh zostawilem wszystko w aucie pozamykałem i ide spac... jutro wrzuce fotki mojego panelu z tymi ustrojstwami to moze mi ktos pomoze w ktoro miejsce wsadzic tego puzzla:(

Jak to zrobie to chyba wyjme od brata z auta akumulator i podepne do mnie moze to jednak tam bedzie problem.

Dobranoc!:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może najprościej wsówka z elektrozaworu spadła albo immo padło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega z pracy ma taki sam silniczek i miał ten sam problem-identyczne objawy, łącznie z kontrolką i cykaniem przekaźnika. Długo żeśmy grzebali i kombinowali a wystarczył jeden telefon do elektryka-aku za słabe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wlasnie wrocilem z garazu... tak jak Saint i poprzednicy mowili cos z aku sie spierniczylo. Podladowalem go z godzinke i zakrecil, juz nic nie brzeczalo itd:) Chyba czeka mnie wydatek zwiazany z nowym aku...

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności