Skocz do zawartości
m3iaz

Jakie instrukcje byście chcieli?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś listonosz przyniósł to. Moja skarbnica :)

 

IMG_20190220_102701-1040x585.jpg

IMG_20190220_102632-585x1040.jpg

IMG_20190220_102646-1040x585.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jest gdzies opis jak wymienic halogeny w cc lift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2019 o 11:30, jakbli napisał:

Dziś listonosz przyniósł to. Moja skarbnica :)

 

IMG_20190220_102701-1040x585.jpg

IMG_20190220_102632-585x1040.jpg

IMG_20190220_102646-1040x585.jpg

Rób skany na chomika :D

A tak na poważnie, szkoda, że ograniczyli się tylko do TDI, bo opisy mają dość treściwe. Na pewno lepsze jak ELSA.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zdjęć brakuje czasami pomiędzy czynnościami ale pasek wielorowkowy już zmieniłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radekrp90 Ciekawe czy mają zaznaczone korki spustu i wlewu oleju ze skrzyni biegów. Skrzynia KNU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa na instrukcje montażu przycisku "off road" z alltracka w passacie 4motion b7 "normalnym"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś książkę "Volkswagen Passat modele 2010-2014 (typu B7) Sam naprawiam" w PDFie? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie chciałbym tabele momentów dokręcania śrub w B6. Może ktoś posiada.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. chyba momenty dokręcania śrub będą takie same jak w każdej instrukcji warsztatowej lub w Poradniku Mechanika w zależności od rodzaju i rozmiaru śrub.............

No oczywiście pomijając przypadki szczególne jak jednorazowe śruby plastyczne np. głowic w niektórych silnikach, gdzie najpierw dokręcamy momentem,a następnie jeszcze kluczem o np. 90 stopni ale takich śrub w B6 nie ma..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.03.2020 o 21:53, 13post napisał:

Chętnie chciałbym tabele momentów dokręcania śrub w B6. Może ktoś posiada.

Nie istnieje coś takiego - jest instrukcja serwisowa i tyle.

Jak komuś bardzo zależy i nie boi się wydać kilka zł to polecam rejestrację na stronie ErWin (na godzinę) za 7 euro i można sobie wszystko pobrać dla swojego numeru VIN. Jak za drogo to się zrzucić w kilka osób i zrobić 2-3 numery VIN.

11 godzin temu, Rysieeek napisał:

Hmmm. chyba momenty dokręcania śrub będą takie same jak w każdej instrukcji warsztatowej lub w Poradniku Mechanika w zależności od rodzaju i rozmiaru śrub.............

No oczywiście pomijając przypadki szczególne jak jednorazowe śruby plastyczne np. głowic w niektórych silnikach, gdzie najpierw dokręcamy momentem,a następnie jeszcze kluczem o np. 90 stopni ale takich śrub w B6 nie ma..........

Takie cuda to można robić z połączeniami stalowymi w starszych pojazdach. Niestety w nowszych pojazdach jest od groma śrub jednorazowych, aluminiowych, z udziwnionymi rdzeniami.... czasami dużą śrubę przykręca się śmiesznym momentem typu 10Nm tylko dlatego, że łączy miękkie materiały, więc tablice techniczne niestety się tu nie sprawdzą. To nie T34.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, radekrp90 napisał:

Nie istnieje coś takiego - jest instrukcja serwisowa i tyle.

Jak komuś bardzo zależy i nie boi się wydać kilka zł to polecam rejestrację na stronie ErWin (na godzinę) za 7 euro i można sobie wszystko pobrać dla swojego numeru VIN. Jak za drogo to się zrzucić w kilka osób i zrobić 2-3 numery VIN.

Takie cuda to można robić z połączeniami stalowymi w starszych pojazdach. Niestety w nowszych pojazdach jest od groma śrub jednorazowych, aluminiowych, z udziwnionymi rdzeniami.... czasami dużą śrubę przykręca się śmiesznym momentem typu 10Nm tylko dlatego, że łączy miękkie materiały, więc tablice techniczne niestety się tu nie sprawdzą. To nie T34.

Masz rację, ale takich śrub jest nie więcej niż 3-5% i dotyczą specyficznych połączeń zazwyczaj mało wytrzymałościowych (najczęściej nity albo nitonakrętki) , cała reszta jest standard (a tego chyba dotyczyło pytanie), pierwszy to wprowadził parę lat temu Citroen.......... pod względem mechanicznym większość połączeń jest zgodna z tabelą, żaden serwis, a może klient, nie wytrzymałby za każdą naprawą wymiany śrub na nowe....... Acha, jest coś takiego jak instrukcja serwisowa tyle, że nie musi się tak nazywać, tylko dla autoryzowanych serwisów, może się nazywać np. warsztatowa, naprawcza, biuletyn serwisowy itp.

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś porównywałem dane z tablicami i się nie zgadzają. Jak wspomniałem - dużo jest różnych materiałów stosowanych w pojeździe. Wiele jest też połączeń o znacznie większym momencie dokręcenia (a śruby nie mają często oznaczeń twardości)...

Dla przykładu jedna z instrukcji pobranych z erwin: https://drive.google.com/file/d/0B2C3TVahU9JuTWZVRFFuRHRVYjg/view?usp=sharing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Gdzieś w necie widziałem ostatnio, Passata B6 z lusterkami bocznymi od B7. Kojarzy ktoś może temat ? Bo na forum na razie nic znaleść nie mogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wszystko jest opisane na forum chociazby w tym temacie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2020 o 08:46, Junior94 napisał:

Witam. Gdzieś w necie widziałem ostatnio, Passata B6 z lusterkami bocznymi od B7. Kojarzy ktoś może temat ? Bo na forum na razie nic znaleść nie mogę

ja mam takiego (jeszcze), pytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności