Skocz do zawartości
Tomek1978

Automat w b3 - zmiana biegów przy 4500obr/min

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem mianowicie po umyciu komory silnikowej "kescherem" i po przejechaniu ok 50km automat nie chce zmieniać biegów na wolnych obrotach tj ok 2500obr/min tylko trzeba go "ciągnac" do 4500 aby zmienił biego czym to może byc spowodowane może miałktoś taki problem z b3. Mój stary pasek to 1.8 107km silnik Pf z automatyczna skrzynią. prosze o pomoc i pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz zalane złącza, zwłaszcza to, które daje informację o predkosci i obrotach. Jak nie wyschnie, to musisz je przedmuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a które to złącze okrągłe czy prostokątne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 3 złącza, okrągłe do elektrozaworków, duże prostokątne do czujnika położenia lewarka i małe prostokątne(2pin) do czujnika prędkości obrotowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjolem wszstkie kostki przedmuchałem, i na poczatku "Komp" od skrzyni wszedł w tryb awaryjny ale po kilku kolejnych uruchomieniach wszystko wróciło do normy dzieki za pomoc pozdrawiam Tomek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak większość czynności przy instalacji elektrycznej, powinieneś najpierw rozpiąć akumulator:) , a później rozpinac złącza. Tylko nie popełnij takiego błędu "grzebiąc" przy Airbagu, bo moze być śmiesznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak większość czynności przy instalacji elektrycznej, powinieneś najpierw rozpiąć akumulator , a później rozpinac złącza. Tylko nie popełnij takiego błędu "grzebiąc" przy Airbagu, bo moze być śmiesznie.

Hej,

Mądry Polak po szkodzie ;) Jak mi pstryknęła poducha już nigdy nie będę tam pchał wścibskich pazurków z podlączonym aku :DD Nie mówiąc o seryjnie przpalanych diodach od wskaźnika poduchy. OSTRZEGAM :D

 

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności