Skocz do zawartości
m3iaz

[Instrukcja] Ringi LED na tylnej klapie - POPRAWIONE

Rekomendowane odpowiedzi

Mozesz podlaczyc jedna jak i druga opcje wszystko zalezy od ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko...

zmontowałem sobie ringi na pcb (ver 2.0, bo 1.0 była na LEDach :P)

20130123_005249.jpg

ale nie szeregowo po cztery, tylko każda dioda ma swój rezystor 680Ohm, a właściwie po dwa rezystory bo z kierunkiem..

i teraz pytanie czy wam też się tak grzeją rezystory? u mnie po kilku minutach ciągłego świecenia na 12v rezy zaczynają... parzyć..

testowałem przez godzinę i tempa się utrzymuje taka sama.. nie uszkodzi, lub stopi, to odbłyśnika?

Edytowane przez pet3er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozycja nie ma napięcia 12v.. ma około 9V.. to raz,...

spadek napięcia musi się odłożyć na każdym rezystorze... i dlatego Tobie one się tak bardzo grzeją dodatkowo ciągną dużo więcej prądu..

DIoda czerwona pracuje z napięciem 1,9V

czyli 12-1,9=10,1V czyli na rezystorze 680ohm musisz uzyskać strate 10,1V a to dużo więc nic dziwnego że się rezystor grzeje..

a jeśli byś połączył diody szeregowo np po 4 to wtedy na rezystorze spadek musisz uzyskac już tylko 4,4v..

 

ale z drugiej strony jak wezmiesz płytke z oryginalnej lampy i podlaczysz do zasilania 12v to tam rezystory też będą się grzały..:)

także take it easy auto nie powinno Ci się shajczyc:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko...

jakich diod uzywaliscie? wymonowanych ze swiatel czy gdzies zamawialiscie?

pytam poniewaz dopiero dzisiaj wieczorem zauwazylem ze mam niewielka roznica w kolorze ringow wewnetrzych i zewnetrznych... zewnetrzne sa mniej.. czerwone. w wewnetrznych zamontowalem Osram LSY T675 i teraz sie zastanawiam czy to wlasciwy typ... jakies sugestie?

 

EDIT:

przez kilka dni przeglądałem zdjęcia ringów, na różnych forach ;)

i wygląda na to że różnica w kolorze, barwie, jest widoczna mniej lub bardziej na prawie wszystkich...

dla porównania moje ringi:

20130124_070315.jpg

 

i innego forumowicza... który mam nadzieję nie obrazi się za wykorzystanie jego zdjęcia ;)

P13.jpg

 

nie wiem czym to jest powodowane... ale jest... różnica w kolorze jest widoczna, w jednych bardziej w drugich mniej.....

Edytowane przez pet3er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem podpiąć się pod wątek. :) Sam będę chciał upgrade-a zrobić swoim światełkom. Tutaj pytanko do was dotyczące lamp. Ostatnio przy TESCO ktoś wózkiem mi strzelił po tylnej lamie i niestety pękła zewnętrzna strona. Lepiej zainwestować i kupić nową oryginalną, a może zamiennik czy kupić używkę w dobrym stanie (bebechy mogę w razie coś przerzucić) :) dzięki za podpowiedzi. pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze jedno pytanko...

jakich diod uzywaliscie? wymonowanych ze swiatel czy gdzies zamawialiscie?

pytam poniewaz dopiero dzisiaj wieczorem zauwazylem ze mam niewielka roznica w kolorze ringow wewnetrzych i zewnetrznych... zewnetrzne sa mniej.. czerwone. w wewnetrznych zamontowalem Osram LSY T675 i teraz sie zastanawiam czy to wlasciwy typ... jakies sugestie?

 

EDIT:

przez kilka dni przeglądałem zdjęcia ringów, na różnych forach ;)

i wygląda na to że różnica w kolorze, barwie, jest widoczna mniej lub bardziej na prawie wszystkich...

dla porównania moje ringi:

[ATTACH=CONFIG]96100[/ATTACH]

 

i innego forumowicza... który mam nadzieję nie obrazi się za wykorzystanie jego zdjęcia ;)

[ATTACH=CONFIG]96101[/ATTACH]

 

nie wiem czym to jest powodowane... ale jest... różnica w kolorze jest widoczna, w jednych bardziej w drugich mniej.....

 

Dużą robotę robią odbłyśniki w lampach zewnętrznych.. Są one znacznie większe i bardziej odbijają światło niż w lampach wewnętrznych. Ja projektując płytki dobierałem i wyliczałem elementy tak aby światło było jak najbardziej zbliżone bo robiłem na oryginalnych diodach. W dzień różnica jest można powiedzieć, że widoczna ale w nocy już znikoma. Mimo iż same ledy świecą identycznie to odbłyśniki robią swoje.

Pozwoliłem sobie zapożyczyć zdjęcie użytkownika lolekb6 (moje wykonanie płytek z ledami) i myślę, że nie ma tak dużej różnicy w barwie...

img1536ot.jpg

 

No a inna już całkowicie sprawą jest aparat a właściwie jego ustawienie. Jeden powiększy różnicę drugi pomniejszy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się tym zajmuje? Ktoś może mi to wykonać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na skrzyżowaniu 8 z 11, chociaż pod nosem też masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zdarzyło mi się pierwszy raz podłączać ringi z kierunkowskazami wg schematu z pierwszego postu czyli z podwójnymi wstecznymi oraz przeciwmgielnymi w ringach wewnętrznych. Widziałem pierwszy raz jak to na żywo wygląda.

Opcja fajna z tymi wstecznymi ale niestety nic poza tym. Chyba, że ktoś decyduje się na wersje bez kierunkowskazów wtedy rzeczywiście fajny bajer. Dlaczego bez kierunkowskazów?

W tej opcji kiedy pozycja jest zakodowana z komputera jako "światła przeciwmgielne tylne jako postojowe", po włączeniu kierunkowskazu (podczas włączonych świateł postojowych) zółta barwa robi się bardzo pomarańczowa (inny odcień jak w lampach głównych). Po bliższym przypatrzeniu się w głównych lampach podczas włączenia kierunkowskazu, kiedy włączy się zółta barwa w diodzie, czerwona jest tak jakby wygaszana, natomiast w ringu świeci się dalej czerwona, przez co jest emitowana inna barwa.

 

Ja u siebie mam podłączenie do głównych lamp i barwa jest identyczna zarówno zółta jak i czerwona. Świecenie jest w pełni zsynchronizowane. Nie trzeba kombinować z żadnymi rezystorami bo lampy są po prostu niewidoczne dla komputera a pobór prądu znikomy.

 

Wczoraj po porównaniu efektu, kolega zdecydował, że nie chce tak i mam mu zrobić tak jak u siebie ale chce mieć 2x wsteczny i wyłączyć mam my przeciwmgielne, stwierdził że nie potrzebne.

 

Mam też pewien pomysł jak wrzucić przeciwmgielne w te ringi, będzie trzeba zastosować przekaźnik, diode i powinno być okej;)

 

 

PS> Pod żadnym pozorem nie neguje pracy, pomysłu, sposobu podłączenia autora tego tematu ani nikogo innego. Przedstawiam tylko i wyłącznie moje spostrzeżenia na temat barwy świecenia. Być może komuś przydadzą a może nawet rozwieją wątpliwości dotyczące barwy świecenia, czy tam podłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy mógłbym podłączyć ringi bez żadnych rezystorów i gdzie bym musiał podłączyć wtedy kable .

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz podłączyć ringi beż żadnych rezystorów, Ringi będą niewidoczne dla komputera samochodu.

Wpinasz równolegle z lampami głównymi w błotniku.

Najlepiej lewy ring podepnij do lewej lampy, a prawy do prawej.

Masę bierzesz obojętnie skąd, pozycja 2 pin wtyczki lampy głównej

kierunkowskaz 3pin wtyczki lampy głównej..

Jedynie warto sobie zakodować, aby światło stopu w lampach głównych nie było używane jako pozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja chciałbym dorobić jeszcze jedno światło wsteczne i zastanawiam się jak to zrobić. Z lewej i prawej zrobić je w ringach (czy będzie oświetlać wystarczająco), a w miejscu po wstecznym prawym wrzucić drugie przeciwmgielne? Czy może inaczej?

Czy ktoś na forum zrobiłby na indywidualne zamówienie takie ringi do wstecznych na płytce?

Dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugie wsteczne to kupujesz lampe z anglika

żadne diody nie oświetla tak dobrze jak normalna żarówka w tej lampie, nie ma co kombinować wstecznego na płytkach tylko zastosować 2 standardowe żarówki w wstecznych i będzie OK

Mam tak u siebie zrobione, a testowałem na różnych ledach wsteczny i najlepiej świeci żarówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby ledy dobrze oświetlały trzeba by je montować na wycinku kuli. Normalnie dioda ma kąt świecenia zdaje się 120 stopni, więc trochę mało żeby dobrze doświetlić. Biorąc pod uwagę rozmiar lampy trochę mało miejsca na taki eksperyment :). A myślał ktoś żeby zrezygnować z wstecznych i przeciwmgielnych i pójść na efekt wizualny? Górne połówki środków czerwone a dolne białe? :)

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chciałbym dorobić jeszcze jedno światło wsteczne i zastanawiam się jak to zrobić.

Tu masz rozwiązanie

drugie wsteczne to kupujesz lampe z anglika

dokładasz zwykłą żarówkę , lub na ledach i po sprawie .

 

Z lewej i prawej zrobić je w ringach (czy będzie oświetlać wystarczająco)

Na upartego można by było zrobić , ale co to by był za wsteczny :wmorde

Edytowane przez johny x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy mając tylne światła w technologii LED, można zakodować ringi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zewnetrznych lampach tak. Masz to opisane na 1 stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na chwile obecną jestem na etapie zakładania diod czerwonych PLCC-2 w lampach. Mam pytanie, ponieważ na razie wyłączyłem wewnętrzne światła w zewnętrznych lampach, czyli pozycyjne w stopach (zostawiając same ringi). Czy istnieje możliwość zakodowania tak, aby stopy zapalały się w ringach zewnętrznych (rozjaśniając ring pozycji), bo zapala się stop wewnątrz ringu.

Edytowane przez ryger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy istnieje możliwość zakodowania tak, aby stopy zapalały się w ringach zewnętrznych (rozjaśniając ring pozycji), bo zapala się stop wewnątrz ringu.

nie ma takie opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy istnieje możliwość zakodowania tak, aby stopy zapalały się w ringach zewnętrznych (rozjaśniając ring pozycji), bo zapala się stop wewnątrz ringu.

 

zakodowania nie, ale odpowiednio można to podłaczyć aby tak było.. ale teraz wyobraź sobie, że chcesz skręcić w lewo, hamujesz do skrzyzowania i co wtedy się dzieje w Twojej lampie? stop/i kierunek w jednej diodzie, czyli nic nie widać..

 

takie rozwiązanie jest złe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności