Skocz do zawartości
m3iaz

[Instrukcja] Ringi LED na tylnej klapie - POPRAWIONE

Rekomendowane odpowiedzi

Bez totalnej przebudowy płytki wewnątrz lamp raczej się nie da tego wykonać. Prościej byłoby tak:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co już są po przeróbce, czym kleiliście lampy? zależy mi na tym żeby w razie "W" można było bezinwazyjnie rozkleić je :crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MalecSk napisał:

Pytanie do tych co już są po przeróbce, czym kleiliście lampy? zależy mi na tym żeby w razie "W" można było bezinwazyjnie rozkleić je :crazy:

Jak już skleisz to na amen, żeby szczelnie było (mówię o sklejaniu szkła)

Lepiej ciąć od środka np lutownicą i zamiast zgrzać je z powrotem skleić jakimś silikonem, który później łatwo usuniesz i rozdzielisz elementy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2019 o 21:20, let_me_b3 napisał:

Jak już skleisz to na amen, żeby szczelnie było (mówię o sklejaniu szkła)

Lepiej ciąć od środka np lutownicą i zamiast zgrzać je z powrotem skleić jakimś silikonem, który później łatwo usuniesz i rozdzielisz elementy

słusznie ale już rozkleiałem od frontu więc w razie "W" będziemy ciąć obudowę.

jeszcze jedno pytanie... jest możliwość zrobienia long coding w interface delphi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MalecSk napisał:

jeszcze jedno pytanie... jest możliwość zrobienia long coding w interface delphi?

Ja tylko Vcds mam więc nie wiem, ale @robert_s myślę że coś może wiedzieć na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, let_me_b3 napisał:

Ja tylko Vcds mam więc nie wiem, ale @robert_s myślę że coś może wiedzieć na ten temat?

Da się coś zrobić ale to jest nęka i katastrofa bo jak wiadomo w delphi nie ma tak fajnie podpisanych bajtów czy też bitów jak to jest w vcds.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.07.2009 o 12:05, m3iaz napisał:

---------------------- EDIT --------------------------

ponieważ zdjęcia zaginęły a wielu forowiczów dopytuje się o tenże temat, to postanowiłem troszkę go odświeżyć no i oczywiście dodać brakujące fotki.

(...)

Autorze, czy jest szansa, żebyś jeszcze raz postarał się zaktualizować post o obrazki? Niestety ale znów hosting padł a ogromnie zależy mi na zrealizowaniu projektu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Shewush napisał:

Autorze, czy jest szansa, żebyś jeszcze raz postarał się zaktualizować post o obrazki? Niestety ale znów hosting padł a ogromnie zależy mi na zrealizowaniu projektu!

Post #102 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które może wykonywały lub wykonują takiego moda dla siebie - macie konkretny model diody SMD dwukolorowej tak aby kolorem pasowała do oryginału? Oczywiście wraz z wartością rezystora, bo bez tego to nie ma sensu.

Mam dostęp do płytki, komplet 10 PCB to ~100 PLN. Znalazłem info o typie elementów SMD ale chciałbym się dowiedzieć w innym źródle czy faktycznie to jedyna opcja, bo te podane to koszt ~200 PLN co kompletnie nie ma sensu :D

 

I uprzedzając januszy biznesu - tak wiem - sam mam sobie testować i wydać $ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Nysie na szrocie z B6 kupiłem chyba ze 20 lamp z popękanymi szkłami. Zapłaciłem jakieś drobne na piwo bo to było i tak do wyrzucenia. Poszukaj jakiegoś szrotu, który specjalizuje się w paskach i podzwoń czy nie mają jakichś złomów. Diody raczej nie padają, prędzej luty, więc odzysk jest 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą opcję też rozważałem ale jednak sądziłem, że ktoś może ma choćby model oryginału (zapewne f-y Osram), bo na stronie choćby TME jest kilka typów diod dwukolorowych. Co nowe to nowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie jakie widziałem są minimalnie ciemniejsze, co najbardziej widać przy czerwonym kolorze. A jeśli już to szukaj włoszczyzny, bo oryginały robiło magneti marelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako lampę to może i oni robili, ale MM nie robi elementów półprzewodnikowych z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może są jakieś włoskie firmy, które robią. Włosi bardzo mocno wspierają swój rynek i nawet jeśli drożej, to wolą kupić coś u siebie niż importować. Zresztą na końcu i tak my za to płacimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko zmontowane działa w miarę dobrze z tym że przestało mi się świecić trzecie światło stopu na szybie ? Kwestia kodowania czy raczej coś narobiło się w kablach? Ewentualnie czy jakiś urwany kabel czy wypięta wtyczka powinna się objawiać jakimś błędem? Bo żadnych błędów nie mam, zobaczyłem to nagrywając filmik żeby ocenić działanie ringów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tez jestem na etapie montowania ringow tylko nie moge nigdzie znalesc jak zrobic zeby stop swiecil w zewnetrznych lampach w ringach bo teraz w klapie stop jestr w ringach a zew.w srodku i tak nie bardzo to wyglada.z gory dzieki za jakas odpowiedz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podpiąć vcdsa i zmienić w ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, damian20a napisał:

Witam tez jestem na etapie montowania ringow tylko nie moge nigdzie znalesc jak zrobic zeby stop swiecil w zewnetrznych lampach w ringach bo teraz w klapie stop jestr w ringach a zew.w srodku i tak nie bardzo to wyglada.z gory dzieki za jakas odpowiedz

Słabo coś szukasz.

Ustawienie "światła stop jako pozycyjne" na 0%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki kolego.pozdrawiam

a to czasem to nie jest ta funkcja co wylacza to srodkowe swiatlo co swieci razem ze swiatlem mijania tak jak jest to fabryczni

Edytowane przez mkpol
nie cytujemy posta pod którym bezpośrednio odpisujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności