Skocz do zawartości
umin

[B5FL] Alarm, kierunki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

mam problem, po zamknięciu drzwi z pilota alarm sie uzbraja i zaczynaja migac kierunki, syrena nie wyje ale kierunki migają.

Kiedy otworze drzwi alarm normalnie sie uaktywnia i wszystko sie uaktywnia normalnie, kierunki i dzwiek syreny....

 

PROSZĘ Was o pomoc, bo nie wiem jak długo aku zniesie te mogające kierunki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, jaki to alarm, fabryczny czy montowany przez kogoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

 

Alarm fabryczny, dzis vagiem usunąłem błąd w module komfortu, który dotyczył czujników wnętrza. Zobaczymy czy to pomoże.

Ciekawi mnie tylko od czego on jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki wnętrza masz zintegrowane w tylnych lampkach podsufitki. Jeżeli był błąd i jeżeli znowu się pojawi to możliwe, że masz utlenione przewody na złączu zaraz za modułem komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też, że nie świeci sie lampka z tyłu od pasażera, własnie tam gdzie są czujniki, czy to moż e mieć coś wspólnego?

 

Rozumiem, że w B5FL moduł znajduje sie też pod wykładziną od strony kierowcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym vagowaniu auta wyskoczyły 3 błędy syreny...

 

Jeden o uszkodzeniu, jeden słabym sygnale czy jakoś tam....

 

Czy migające kierunki mogą świadczyć o błędzie w systemie??

 

Jak odpaliłem funkcję beep/ lock to po zamknięciu auta syrena wyje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie chcę zakładać drugiego tematu, a mam podobny problem. Często po zamknięciu samochodu włącza mi się alarm, dosłownie co chwile. Akualnie odłączyłem syrene, ale dalej to jest bardzo irytujące . W jaki sposób mogę go wyłączyć całkowicie? Czy będzie działała wtedy centralka?

 

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często na forum powtarzam, że rozwiązywać problemy z autami można na dwa sposoby.

1. Wymiana- ulubiony sposób części naszych mechaników

2. Diagnozowanie- Metoda zdecydowanie mądrzejsza i choć czasem bardziej czasochłonna to na pewno mniej kosztowna. Diagnozę jednak trzeba zrobić na podstawie danych. Danych które uzyskasz po pomiarach, podpieciu kompa, analizie błędów, schematu ideowego, analizie zasady działania.

 

Po wczorajszym vagowaniu auta wyskoczyły 3 błędy syreny...

 

Jeden o uszkodzeniu, jeden słabym sygnale czy jakoś tam....

 

Jakie wnioski można wyciągnąć z takich danych? Z tego co napisałeś można albo strzelać wymień to, tamto, lub jeszcze coś innego, albo napisać: Wymień komfort wraz z czujnikami ruchu, wymień również wszystkie kasety zamków wraz z bagażnikiem i powinno pomóc.

 

Wyciągnij komfort i zobacz jak wygląda płytka, luty oraz wtyczka. Podłącz potem jeszcze raz kompa i napisz jakie dokładnie błędy się pokazują.

 

Często po zamknięciu samochodu włącza mi się alarm, dosłownie co chwile. Akualnie odłączyłem syrene, ale dalej to jest bardzo irytujące . W jaki sposób mogę go wyłączyć całkowicie? Czy będzie działała wtedy centralka?

 

W Twoim przypadku podobnie- napisz czy to fabryczny czy dokładany. Jeśli dokładany to jaki i jakie czujniki ochrony wnętrza masz zamontowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oryginalny. Czyli muszę najpierw kupic kabelek , zrobić diagnoze i dopiero wtedy będę wiedział co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli muszę najpierw kupic kabelek , zrobić diagnoze i dopiero wtedy będę wiedział co jest nie tak?

 

Kupić, nie kupić. Może znajdziesz kogoś w okolicy co podłączy Cię, zczyta błędy i nie zedrze przy tym skóry.

Tak na nos to wyjmij komfort i przyjrzyj się wtyczce i lutom. Lutu standardowo pękąją a złączki masowo się utleniają od wilgoci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr.pawel

witam! panowie ja tez mam problem z kierunkami a mianowicie ich brakiem podczas zamykania i otwierania auta zauwazyłem tez nie nie działa alarm (pojemnosciówki nic) i pali mi bezpieczniki o kierunków czasem jezdze tydzie i nic a czasem w dzien mi 5 spali od kierunków i raz nawet od awaryjnych patrzałem na modół komforu czy moze nie pływa ale jest suchy jak pieprz wymieniłem przełacznik w manetce i włacznik od awaryjnych ale dalej to samo!!! pomocy gdzie mam dalej szukac???

na necie szukałem ale bez rezultatów głowa mi juz od tego pęka nie moge jechac na warsztat bo jestem za granica i dopiero bede za 3 miesiace w pl.

moze mi ktos pomóc???????????

Edytowane przez piotr.pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności