Skocz do zawartości
luko28

Reflektory Depo AE - opinia

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam z kolei takie pytanko odnośnie lamp depo na soczewce i ringach:

poza ringami mają one jakieś inne postojówki, czy tylko ringi?

 

Kolego, ja mam czarne reflektory FK z ringami. Postojówki w tych lampach to tylko ringi. Do reflektorów włożyłem HID-y - 5000K i świecą super.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne...

 

a ktoś się może orientuje czy jest możliość aby odłączyć tylko te ringi od wewnętrznej strony bez rozkręcania lampy (zostawić palące się tylko te przy soczewce)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś mi nie łapie ten link :/

 

Sorki, nie wiem dlaczego mi wstawiło link, pewnie dlatego że wysyłałem wiadomość przez Blue Connect i przerwało mi połączenie.

Zatem odpowiadam jeszcze raz może teraz się uda.

Ringi według mojej opinii można odłączyć na dwa sposoby:

- pierwsze primo - ringi są zasilane przez kilka żaróweczek, można sporóbować je odłączyć i wtedy ring nie będzie świecił, ale będzie z tym sposobem trochę zabawy bo z tyłu lampy nie ma za dużo miejsca na manewry. Ale można zawsze spróbować.

- po drugie primo - ringi aby świeciły są podłączone przewodami do klem akumulatora, podejrzewam że odłączenie kabelków od wewnętrznych ringów może dać efekt, że nie będą świecić, ale nie wiem czy tak można zrobić żeby jedne świeciły a drugie nie. W sumie ten sposób powinien być łatwiejszy.

 

Szczerze mówiąc mam pomysł na moda dotyczącego tych ringów, z uwagi na to że świecą one na kolor żółto-pomarańczowy zamierzam je wymienić na żarówki dające białe światło typu ksenon np. diody led. Problem w tym, że nie wiem ile jest tych żaróweczek i jakie zamienniki podejdą do moich ringów.

Wdzięczny będę jeżeli ktoś podzieli się ze mną doświadczeniem w tym temacie, jeżeli coś takiego próbował robić przy swoich lampach typu angel eyes.

 

pozdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis z tej aukcji:

http://moto.allegro.pl/item848905236_vw_passat_b5_3b_lampy_reflektory_black_h7_h7_ringi.html

 

- światła pozycyjne ("postojówki") - 4 ringi świetlne (angel eyes), po 2 ringi na jeden reflektor, jeden ring posiada 4 wymienne żarówki

 

Więc wychodzi na to, że bez problemu można wyjąć żarówki z jednego ringu i zostawić tylko ten ring wokół soczewki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ringi według mojej opinii można odłączyć na dwa sposoby:

- pierwsze primo - ringi są zasilane przez kilka żaróweczek, można sporóbować je odłączyć i wtedy ring nie będzie świecił, ale będzie z tym sposobem trochę zabawy bo z tyłu lampy nie ma za dużo miejsca na manewry. Ale można zawsze spróbować.

Odłączyć można. OIP w lampie są nawet złącza, które wystarczy rozpiąć aby ringi nie świeciły.

 

- po drugie primo - ringi aby świeciły są podłączone przewodami do klem akumulatora, podejrzewam że odłączenie kabelków od wewnętrznych ringów może dać efekt, że nie będą świecić, ale nie wiem czy tak można zrobić żeby jedne świeciły a drugie nie. W sumie ten sposób powinien być łatwiejszy.

Nieprawda. Są podłączone do oryginalnego zasilania świateł pozycyjnych w wiązce.

 

a ja mam z kolei takie pytanko odnośnie lamp depo na soczewce i ringach:

poza ringami mają one jakieś inne postojówki, czy tylko ringi?

Tylko ringi. Postojówki poza ringami w postaci punktów ledowych mają ztcw Sonary.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może napiszę dla potomnych, że do każdego gniazda H7 wchodzą żarniki D2S i D4S, wystarczy tylko kupić odpowiedni adapter (np. na allegro - wystarczy wpisać: "adapter h7 d2s") Więc jak ktoś się uprze i chce mieć ringi to spokojnie można do nich przełożyć oryginalne żarniki, nie wiem tylko, czy jest tam przewidziane miejsce pod przetwornicę, ale to już niewielki problem.

W przypadku H1 pozostaje nam tylko chiński zestaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o ile sie oriętuję to jak jest H7/H7 to nie ma xomologacji na xenon a jak byś chciał włożyć do gniazda H7 żarnik D2S to to sie mija z celem bo HIDy w większości są na żarówke H7 no ale przypominam że przy kontroli jak edzie kumaty misiek to dowodzik poleci

 

A czy ktoś mi powie na jaki żarówki mają homologacje moje lampy (depo)?

I co na to policja? ;)

 

DSC00716.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś mi powie na jaki żarówki mają homologacje moje lampy (depo)?

I co na to policja? ;)

 

[ATTACH]20694[/ATTACH]

 

Twoje światła mogą mieć halogen i ksenon jako światła mijania. Policja nie powie nic, no chyba że będziesz miał pecha - każe podnieść maskę i pokazać żarnik. W przypadku posiadania ksenonu H7 nawet ta homologacja nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie soczewkowe lampy DEPO już jakiś czas a w środku HID 5000k, zestrojone bardzo ładnie, nie do rozróżnienia, świeci mistrzowsko i nie razi, ale do czego zmierzam.

Apropo tej homologacji to w zeszłym tygodniu zatrzymała mnie policja - do rutynowej kontroli, trafił mi się taki cięty skurczybyk, że sprawdził wszystko alkomat, gaśnica, dokumenty, pyta się mnie w końcu czy mam kamizelkę odblaskową - ja mówię, że nie posiadam bo z tego co wiem to nie ma takiego obowiązku, mruknął coś pod nosem i zaczął obchodzić auto i patrzy na reflektory i się zaczął tam przyglądać.

Więc trochę spanikowałem i się pytam faceta czy wszystko w porządku. Na co uzyskałem odpowiedź, że jako że to oryginalny kseonon to się już dłużej nie czepia i życzy miłego dnia :D

Ha!

Bo homologacje owszem mają na ksenon wypisaną na kloszu a obok znaczek PL, w środku mam w razie czego D2S. Spryskiwaczy (jeszcze) nie posiadam, autopoziomowania wiadomo, że również nie ale taki wymóg jest jedynie wobec nowych aut dopuszczanych do sprzedaży także no fear.

Tego typu instalacje (i tylko tego typu!) polecam z czystym sumieniem każdemu bo służy jedynie poprawie naszego bezpieczeństwa na drodze w nocy i nie odbywa się kosztem innych użytkowników jak to ma miejsce w wypadku wsadzania "ksenona" gdzie popadnie.

Nie polecam również temperatury barwowej wyższej niż 6000k bo po prostu od razu widać, że jedzie sobie HID.

4300 do 5000 jest idealne.

Edytowane przez Matee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale spryskiwacze przydają się zwłaszcza teraz w zimie. Czy jak jedziesz długą trasę w takich warunkach ja teraz, to nie zauważyłeś, że z każdym km coraz mniej światła na drodze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że masz rację!

I to niezależnie od typu światła, od błota pośniegowego brudzą się bardzo. Tyle, że ksenon dodatkowo wtedy oślepia.

Na wiosnę chcę założyć spryskiwacze bo to dużo pracy a póki co auto jeździ jedynie po mieście i za każdym razem staram się mieć maksymalnie czyste reflektory, myję je codziennie w taką pogodę, spryskiwacz by się przydał i to bardzo.

Chociaż hmm, obecnie to i tak by mi się na wiele nie zdał bo oczywiście mam zamarznięte dysze od spryskiwaczy i od 4 dni nie chce puścić. I to nie tylko w tym samochodzie :D

A w Astrze III zamarzł nam bagażnik i od blisko tygodnia trzeba się do niego dostawać przez złożenie foteli, sorry za mały OT! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Panowie a jak mam zwykłe soczewy depo to też musi być spryskiwacz?W końcu to prawie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spryskiwacz musi być do xenonu (hidu), więc jesli masz w soczewkach zwykłą żarówkę to nie musi być spryskiwania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spryskiwacz musi być do xenonu (hidu), więc jesli masz w soczewkach zwykłą żarówkę to nie musi być spryskiwania

No i tu jest coś nie halo bo czy jedno czy drugie szkło jak jest zabrudzone to świeci na wszystkie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jest nie halo? według polskiego prawa spryskiwacz reflektoru jest obowiązkowy przy światełach xenonowych, a nie soczewkowych. więc tak jak pisałem:

 

masz w soczewce xenon - musisz mieć spryskiwacz

masz w soczewce zwykłą żarówkę -nie musisz mieć spryskiwacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i tu jest coś nie halo bo czy jedno czy drugie szkło jak jest zabrudzone to świeci na wszystkie strony.

 

gdyby było nie halo to żaden B5 FL nie byłby dopuszczony do ruchu (po za lampami ori xenon) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z wami zgadzam tylko chodzi o sam fakt prawo a prawo .Bo według mnie jest to bezsens.Nie halo to jest to że podobne szkło w jednej i drugiej lampie a wymóg tylko w xenonie a do zwykłej wsadzisz 100W i to już nikomu nie przeszkadza.Ja niestety sprysków nie mam ale dbam o klosze i przy każdym możliwym postoju je czyszczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 W? Nie ma takich żarówek, które mając tyle W dopuszczone zostały do ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności