Skocz do zawartości
radek777

klakson nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

szukałem ale nic mi nie pomogło.jakis czas temu wymieniałem maglowice która ciekła, przy okazji wyjałem poduszke kierowcy i chyba cos tam zniszczyłem bo nie działa mi klakson na forum było kilka info o bezpiecznikach , urwanych kablach itd. i tak czesc bezpieczników nie ma pradu ,ale o dziwo wszystko oprócz klaksonu działa:(

wykreciłem cały panel z bezpiecznikami i wszystko ok.wymontowałem klaksony były 2 połoczone blaszka ,podpiołem na krótko i jeden działał drugi nie na kostkach brak napiecia .kable ok

co moze byc??????????

prosze nie piszcie zeby podpiac go pod vaga bo nie mam mozliwosci mam bład poduszki(nie odłaczyłem klemy podczas wymontowania poduchy)

z gory dzieki

nikt panowie nie podpowie???

Edytowane przez radek777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek777 - sprawdź dokładnie te bezpieczniki czy są nie przepalone.Sprawdź pod autem kostki na przewodach które dochodzą do klaksonów.Czy na kole kierownicy nić nie ruszałeś.Sprawdź i tam połączenia ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjałem poduszke kierowcy i chyba cos tam zniszczyłem bo nie działa mi klakson

 

No jeśli jest tak jak piszesz to już wiesz gdzie masz uszkodzenie.... Zdemontuj poduche i zewrzyj kabel z klaksonu do masy. Sądzę, że zadziała. Jeśli nie to sprawdz taśmę. Jeśli to nie pomoże- daj znać to podpowiem gdzie szukać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego stern który kabelek zewrzyc bo nie bardzo wiem który z którym co do kostek to sprawdzałem psikałem wynalazkami itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego stern który kabelek zewrzyc bo nie bardzo wiem który z którym co do kostek to sprawdzałem psikałem wynalazkami itd

 

No przecież wiąchy jak do kompa tam nie ma :) Z taśmy wychodzi żółta wtyczka, do baga kabel zostawiaszw spokoju kabel a cienki czarny do masy. Jak nie zadziała to taśme zmierz bo coś na moje oko to ją uwaliłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki kolego sprawdze to w jutro i dam znac co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniałeś maglownice to czasem nie kręciłeś kierownicą na pusto jak była odłączona od magla? Jak tak to pewnie zerwałeś taśmę jak piszą koledzy wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro "tasma" to ta wiazka kabli to mogłem cos tam zerwac ale reszta wszystko działa patrzyłem na te kable ale tam jest mało miejsca i trudno wszystko zobaczyc dam znac jutro dzieki za zainteresowanie ,to forum naprawde pomaga w grudniun kupiłem pasata i nie bardzo wiedziałem jak wymienic klocki hamulcowe a jakies 2 miesiace temu wymieniłem bez pomocy maglownice w slepej uliczce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje koledzy wasza diagnoza była trafna ,małe przesłanie dla osób które wymieniaja maglownice(kolumne kierownicza)jesli to zrobiliscie wy sami lub ktos inny to robił i nagle nie wiadomo z kąd jest problem z klaksonem i swieci kontrolka poduszki to 100% ze taśma do wymiany:doh

a jesli to sam klakson to najlepiej sprawdzic po kolei

- bezpiecznik 25

-sam klakson,znajduje sie on po prawej stronie pod lampa schowany za kratka zderzaka,składa sie z 2 czesci ,najlepiej podpiac do akumulatora

dobrze tez sprawdzic napięcie na kostkach ktos moze wciskac klakson a ty sprawdz probówka czy jest ok PAMIETAJ ZE KLAKSON DZIAŁA GDY KLUCZYK JEST PRZEKRECONY NA ON

-zdejmij poduszke i zewrzyj czarny kabelek do masy(czesci metałowej kierownicy)i jak nie działa to tasma do wymiany

 

Tasma nie mylic z wiazka kabli,tasma to mały krazek-wymiana jest dziecinnie prosta jedyny problem moze stwarzac zdjecie airbaga jesli ktos robi to pierwdzy raz

 

wymiana tasmy

-odpiac minus akumulatora

-zdjac poduszke

-zdjac obudowe kolumny kierowniczej 2 elementy

-zaznaczyc flamastrem połozenie kierownicy zeby mozna było załozyc dokładnie tak jak była wczesniej(ja uzyłem cienkiego srubokreta jako dłutka)

-odkrecic w lewo srube ja uzyłem nasadki t55 tylko do takiej miałem dostep poodpinaj kabelki

-kierownice w góre

-mamy podana tasme na tacy pozostało odpiac 3 zatrzaski reszta oczywiste

prosze poprawic jesli sie zamotałem pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej. chciałbym temat odświeżyć bo mam podobny problem czyli klakson nie działa. bezpiecznik jest ok ale zauważyłem ze czasami ale nie zawsze jak zamykam samochód nie ma sygnału alarmu. raz jest raz go nie ma. czy to moze miec zwiazek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej. chciałbym temat odświeżyć bo mam podobny problem czyli klakson nie działa. bezpiecznik jest ok ale zauważyłem ze czasami ale nie zawsze jak zamykam samochód nie ma sygnału alarmu. raz jest raz go nie ma. czy to moze miec zwiazek?

Nie ma związku, gdyż to są dwie oddzielne syreny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Moi Drodzy.

 

Ma ktoś informację którędy biegną przewody zasilające do klaksonu w silniku AJM ? Problem jest taki, że klakson nie dostaje zasilania...

 

- naciskając na kierownicę słychać, że przekaźnik klaksonu działa

- bezpieczniki są ok

- masa dochodzi do obu klaksonów, a same wtyki dla pewności wyczyściłem i zabezpieczyłem smarem miedziowym

 

ale podczas naciskania na kierownicę napięcie do klaksonów nie dochodzi :( podejrzewam zatem wiązkę przewodów, tylko nie wiem w którym miejscu ona idzie i gdzie sama z siebie mogłaby się uszkodzić ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a może ktoś mi pomoże w mojej sprawie co może być za przyczyna, że klakson działa dopiero po bardzo mocnym wciśnięciu miejsca na poduszce. Wcześniej było ok wystarczyło delikatnie wcisnąć i klakson działał a teraz to trzeba się dobrze zaprzeć aby klakson zadziałał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakiś czas temu zauważyłem, że czasem po odpaleniu samochodu nie mam podświetlonych przycisków na kierownicy... tym samym przyciski nie działają, co jest uciążliwe w przypadku chęci korzystania np. z telefonu.

Nie działa wówczas również klakson.

Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy. Problem pojawił się 4 krotnie ;]

Może ktoś się spotkał z takim problemem ? Proszę o pomoc, co ewentualnie sprawdzić, gdzie szukać...?

Pzdr.

Toemk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziekuje koledzy wasza diagnoza była trafna ,małe przesłanie dla osób które wymieniaja maglownice(kolumne kierownicza)jesli to zrobiliscie wy sami lub ktos inny to robił i nagle nie wiadomo z kąd jest problem z klaksonem i swieci kontrolka poduszki to 100% ze taśma do wymiany:doh

a jesli to sam klakson to najlepiej sprawdzic po kolei

- bezpiecznik 25

-sam klakson,znajduje sie on po prawej stronie pod lampa schowany za kratka zderzaka,składa sie z 2 czesci ,najlepiej podpiac do akumulatora

dobrze tez sprawdzic napięcie na kostkach ktos moze wciskac klakson a ty sprawdz probówka czy jest ok PAMIETAJ ZE KLAKSON DZIAŁA GDY KLUCZYK JEST PRZEKRECONY NA ON

-zdejmij poduszke i zewrzyj czarny kabelek do masy(czesci metałowej kierownicy)i jak nie działa to tasma do wymiany

 

Tasma nie mylic z wiazka kabli,tasma to mały krazek-wymiana jest dziecinnie prosta jedyny problem moze stwarzac zdjecie airbaga jesli ktos robi to pierwdzy raz

 

wymiana tasmy

-odpiac minus akumulatora

-zdjac poduszke

-zdjac obudowe kolumny kierowniczej 2 elementy

-zaznaczyc flamastrem połozenie kierownicy zeby mozna było załozyc dokładnie tak jak była wczesniej(ja uzyłem cienkiego srubokreta jako dłutka)

-odkrecic w lewo srube ja uzyłem nasadki t55 tylko do takiej miałem dostep poodpinaj kabelki

-kierownice w góre

-mamy podana tasme na tacy pozostało odpiac 3 zatrzaski reszta oczywiste

prosze poprawic jesli sie zamotałem pozdrawiam

 

A czy do klaksonu jest dostęp od góry? Czy wymaga to demontażu reflektora itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie z tej dziedziny - po obszyciu kierownicy pojawia się taki problem, że klakson czasami włącza się sam!! Czy to też może być uszkodzona taśma?? Ktoś może miał podobny temat?? Pomaga jedynie wciśnięcie kierownicy w miejscu pionowego ramienia (kiera trójramienna), nasciskając w dwóch pozostałych miejscach dźwięk nie ustępuje. Gdy klakson nie trąbi sam, włącza się normalnie po naciśnięciu kiery. Będę wdzięczny za rady, bo mega mnie to męczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wcześniej miałem kierownicę multifunkcyjną, a obecnie 3-ramienna (ori, Raid sprzedany) i nie działa klakson.

Przy multi był, ale po zmianie kierownicy nie działa.

 

Ogólnie w "kabelkach" jestem zielony :D

 

Czy wyjęcie przekaźnika od multi coś da?

 

Jakieś rady co, gdzie, jak?

Edytowane przez rainman777
przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik sprawdz, pozniej syrene (mi ją kiedyś zalało i przestala grać :D ), ew. kostka do niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, schemat klaksonu jest całkiem inny dla multi i całkiem inny dla zwykłej kiery, a nie kolega Darof pisze takie bzdety.... Jak nie masz pojęcia to oddaj auto dla kogoś, kto ma. Roboty dużo nie ma ale trzeba miec pojęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności