Skocz do zawartości
grave_digger

POdgrzewane lusterka???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziś miałem zaparowane lusterka w moim pasku (B4) ktorego posiadam od niedawna i odziwo odkryłem że po właczeniu ogrzewania tylnej szyby mam ogrzewane lusterko!! :vw: Jednak tylko od strony kierwocy bo te drugie cos nie chcialo odparowac.. co z tym zrobic żeby oba działały??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może drugie było wymieniane i już nie jest podgrzewane. Musisz rozebrać i popatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raffo

ktoś wie jak sprawdzić czy ogrzewanie tylnej szyby nie jest jakoś skopane??

działać działa, ale ostatnio jak włączałem (zima) to później miałem problemy z elektryką w samochodzie, czasem działały wycieraczki i nawiew, a czasem nie.

I od kiedy nie włączam ogrzeewania tylnej szby to nie mam problemów z elektryką.

macie jakieś pomysły na to?? bo ja to już nie wiem co robić :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koel777

u mnie tez nagrzewa sie lewe lusterko. Dlaczego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te maty grzewcze z czasem się przepalają, podobnie jak żarówki. Może to też być spowodowane złamaniem się przewodu m-y drzwiami a karoserią, albo przez walnięcie lusterkiem podczas jazdy w jakieś obce ciało :)

Zdejmij lusterko i sprawdź czy dochodzi prąd, jak tak to wymień wkład albo samą matę (trochę dłubania, jest to gdzieś tutaj opisane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie, odnosnie kabelków do podgrzewania lusterek, czy ma to znaczenie ktora wtydzke podłącze do ktorego bolca w lusterku?? bo sa tam dwie wtydzki i dwa kabelki i nie wiem cyz ma to jakie znaczenie ktora gdzie wepne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ma znaczenia który kabelek podepniesz, to jest obciążenie rezystancyjne.

 

 

U mnie działa tylko prawe lusterko. Do lewego dochodzi napięcia ale nie grzeje. Albo sie kabelek zsunał, albo uszkodzona jest mata grzewcza.

Edytowane przez diodakk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia jak podepniesz,mata grzewcza to po prostu rezystor oporowy.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki o to mi chodziło:D pozdrawiam;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy lusterkach podgrzewanych jest prosta sprawa , sciagnac nalerzy lustro , odpiac kabelki i przy wylaczonym ogrzewaniu tylniej szyby podpiac Voltomierz (zakres min. 15 V ) nastepnie wlaczyc ogrzewanie tylniej szyby i powinno pokazac sie na voltomierzu okolo 13-14 Volt (jezeli nie to kabelki sa uszkodzone lub bezpiecznik ).Lustro nalezy podpiac do Ohmomierza i jezeli nic sie nie wychyli to mata grzewcza jest uszkodzona , jak juz ktos pisal badanie jest proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyciągnąć wkład, żeby go nie uszkodzić? Bo tam chyba jakieś zatrzaski są i nie chcę popsuc:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wyciągnąć wkład, żeby go nie uszkodzić? Bo tam chyba jakieś zatrzaski są i nie chcę popsuc:/

 

tego się w zasadzie nie da popsuć... pochylasz lusterko do samego dołu a następnie podważasz palcami lub umiejętnie śrubokrętem, samo wyskoczy z zatrzasków

 

a ja mam inne pytanie, jak odczepić matę od szkła żeby go nie uszkodzić? Lewe szkło już kiedyś zbiłem jak oddzielałem matę, teraz padła mi prawa mata i chciał bym się obejść bez dodatkowych kosztów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a ja mam inne pytanie, jak odczepić matę od szkła żeby go nie uszkodzić? Lewe szkło już kiedyś zbiłem jak oddzielałem matę, teraz padła mi prawa mata i chciał bym się obejść bez dodatkowych kosztów...

 

W zimie to połozyłem wkład na grzejniku i po godzince po lekkim podważeniu szklo lekko odkleiło się od podgrzewacza i ramki.

 

Teraz grzejniki zimne to próbował bym opalarką albo gorącą wodą i nożykiem do tapet ...

 

pozdr herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tego się w zasadzie nie da popsuć... pochylasz lusterko do samego dołu a następnie podważasz palcami lub umiejętnie śrubokrętem, samo wyskoczy z zatrzasków

 

a ja mam inne pytanie, jak odczepić matę od szkła żeby go nie uszkodzić? Lewe szkło już kiedyś zbiłem jak oddzielałem matę, teraz padła mi prawa mata i chciał bym się obejść bez dodatkowych kosztów...

wloz do piekarnika przy okazji gotowania na chwilke :) klej z tej maty pod wplywem temperatury latwiej odchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się panowie, podgrzałem suszarką i jakoś dało radę, teraz pora zamówić nową matę

 

dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności