Skocz do zawartości
SeM@PassatB5

Otwieranie tylniej klapy poprzez przełącznik - nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam paska 2002 w wersji comfortline, w lewych przednich drzwiach obok przełącznika otwierania wlewu paliwa mam przełacznik który wg rysunku na nim powinien otworzyć tylną klapę. Lecz po przełączeniu nic sie nie dzieje. Paska mam sprowadzonego i nie działa mi to od początku. Jaka może być tego przyczyna? Przełącznik walnięty? Czy to wogóle nie działa w tych modelach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On chyba działa tylko jeśli jesteś w środku i zamkniesz wszystkie zamki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On chyba działa tylko jeśli jesteś w środku i zamkniesz wszystkie zamki.

 

U mnie działa cały czas nie ważne czy autko jest zamknięte czy otwarte. Nie ma znaczenia zapłon, centralny zamek, kluczyk, czy inne czynniki, ten przycisk ma działać cały czas.

A co mu jest ciężko powiedzieć, trzeba by sprawdzić na początek kable na przejściu nadwozie drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! U mnie działa - tzn otwiera zamek tylnej klapy (kombi) jeśli zamek jest zamknęty manualnie kluczem (po wyjęciu grota klucza w pozycji pionowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie działa - tzn otwiera zamek tylnej klapy (kombi) jeśli zamek jest zamknęty manualnie kluczem (po wyjęciu grota klucza w pozycji pionowej).

I tak ma działać. Włącznik na panelu ma otwierać bagażnik gdy bagażnik jest zamknięty. Podobne zadanie ma włącznik przy kluczyku.

Gdy zamek jest przekręcony do pozycji poziomej auto jest cały czas otwarte dlatego wówczas przycisk na panelu jest niepotrzebny i nie musimy go używać.

Byłem w aucie i dla pewności te funkcje sprawdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem w ustawieniu pionowym i poziomym kluczyka i nic nie działa. Mam założony dodatkowy alarm i może on coś miesza z tym otwieraniem. Przy położeniu pionowym i poziomym kluczyka w klapie mogę odblokować tylko samą klapę bagażnika za pomocą przycisku w kluczyku, po zamknięciu klapy alarm ponownie ją blokuje. A przełącznik w panelu nie reaguje wogóle. Nie jest to problem, bo klapę normalnie idzie otworzyć klamką, ale dziwi mnie ze jak ten przełącznik jest w panelu to chyba powinien działać. Nie pamiętam jak było przed montażem alarmu, bo zakładałem go zaraz po kupnie paska. Widocznie czeka mnie sprawdzenie styków w tylnej klapie i panelu w drzwiach kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie zepsuł w kombi ten przełącznik w tylnej klapie , ten uchwyt , guma , miedzy podswietleniem rejestracji .

Wszystko działa tylko nie moge otworzyc klapy , jedynie kluczem .

 

Od wewn przelacznikiem otwieram , ale tylko tak jakby na pół otwarta jest , potem juz dalej nic .

 

Wymieniał to ktoś juz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość markus40

Witam,nie mogę otworzyć bagażnika kombi ani przyciskiem z panelu w środku nie reaguje,na przycisk z kluczyka reagują tylko kierunkowskazy. Bagażnik mogę otworzyć tylko i wyłącznie za pomocą kluczyka,nie reaguje nawet naciskając klamkę.Poza tym c.zamek na drzwi działa normalnie,oświetlenie w środku i pod drzwiami jak i bagażniku też działa.Stało się to tak prawdopodobnie po jeżdzie z niedomkniętą klapą bagażnika,pierwszy skok.Gdzie szukać przyczyny,bo takie otwieranie może wk.VW Passat B5 FL 1,9tdi 2002 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to widze ze nie tylko ja mam taki problem z tylna klapa , u mnie tez nic nie działa tylko z kluczyka mozna go mechanicznie otworzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,nie mogę otworzyć bagażnika kombi ani przyciskiem z panelu w środku nie reaguje,na przycisk z kluczyka reagują tylko kierunkowskazy. Bagażnik mogę otworzyć tylko i wyłącznie za pomocą kluczyka,nie reaguje nawet naciskając klamkę.Poza tym c.zamek na drzwi działa normalnie,oświetlenie w środku i pod drzwiami jak i bagażniku też działa.Stało się to tak prawdopodobnie po jeżdzie z niedomkniętą klapą bagażnika,pierwszy skok.Gdzie szukać przyczyny,bo takie otwieranie może wk.VW Passat B5 FL 1,9tdi 2002 rok

no to widze ze nie tylko ja mam taki problem z tylna klapa , u mnie tez nic nie działa tylko z kluczyka mozna go mechanicznie otworzyc

 

A poczytali w poradach

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=391098#post391098

 

 

konkretnie to

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=67970#post67970

 

A co do działania tych guzików to tez jest to opisane na forum.

Jak naciskasz przy zamkniętym aucie środkowy guzik na pilocie to on nie otwiera klapy tylko zwalnia blokadę zamka i sygnalizuje to mignięciem kierunków i wtedy naciskasz klamkę i otwierasz. Po zamknięciu klapy migną kierunki i rygluje zamek automatycznie.

Opcja na drzwiach działa tylko wtedy gdy zamkniesz klapę bagażnika kluczem tak aby otwierając auto z pilota nie odblokowało tylnej klapy.Wtedy naciśnięcie guzika zwalnia klapę na zasadzie takiej jak z pilota.

Edytowane przez pawel1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku czytali i niestety odpowiedzi nie znalezli!!!

kierunki mrugaja jak nacisne na pilota klamka na klapie nie działa pstryczek w drzwiach tez nie działa niezaleznie jak ustawie wkładke , steruje tym moduł komfortu wiec moze to on jest walniety ???, z modułu komf wychodzi niebieski kabelek jak podam do niego plus to klapa sie otworzy wszystkie kable wygladaja ok walcze juz ztym ze dwa lata , i nic , ale z tego co wiem to wielu forumowiczuw ma ztym problem bo pisali do mnie ,pw czy juz mi sie udało rozwiazac problem , wiec fajnie by było jak by sie ktos mondrzejszy znalazł na tym forum i pomógł rozwiazac nasz problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w moim przypadku czytali i niestety odpowiedzi nie znalezli!!!

kierunki mrugaja jak nacisne na pilota klamka na klapie nie działa pstryczek w drzwiach tez nie działa niezaleznie jak ustawie wkładke , steruje tym moduł komfortu wiec moze to on jest walniety ???, z modułu komf wychodzi niebieski kabelek jak podam do niego plus to klapa sie otworzy wszystkie kable wygladaja ok walcze juz ztym ze dwa lata , i nic , ale z tego co wiem to wielu forumowiczuw ma ztym problem bo pisali do mnie ,pw czy juz mi sie udało rozwiazac problem , wiec fajnie by było jak by sie ktos mondrzejszy znalazł na tym forum i pomógł rozwiazac nasz problem

skoro znalazłeś kabelek który otwiera klapę po podaniu napięcia to znaczy że jest gdzieś przerwany lub pin nie styka w module (kostce i samym modle) czyli zimne luty modułu (to tak na chłopski rozum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby masz racje tylko ze moduł przejrzałem , zimnych lutów brak a plus podaje przy module wiec kabel jest ok , ale stawiam na to ze chyba moduł padł szkoda tylko ze nie mam na podmianke z kims bo kupowac nowy bez 100%pewnosci ale chyba nie bedzi innego wyjscia , i kolejna sprawa która jest dlamnie dziwna , to ze jak otworze bagaznik to zapala sie lampka wiec mikro switch jest niby ok ale na fisie mam cały fis , nic sie nie wyswietla ze klapa otwarta , i jak zamkne auto z otwarta kalpa tez alarm sie nie włancza , a jak otworze z kluczyka przy zamknietym aucie to powinien alarm sie włonczyc a tu zero reakcj . takrze niewiem czy to ma zwiazek z otwieraniem bagaznika , ale moze mod komfortu wogle nie widzi kufra dlatego nie daje sygnału otwarcia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no niby masz racje tylko ze moduł przejrzałem , zimnych lutów brak a plus podaje przy module wiec kabel jest ok , ale stawiam na to ze chyba moduł padł szkoda tylko ze nie mam na podmianke z kims bo kupowac nowy bez 100%pewnosci ale chyba nie bedzi innego wyjscia , i kolejna sprawa która jest dlamnie dziwna , to ze jak otworze bagaznik to zapala sie lampka wiec mikro switch jest niby ok ale na fisie mam cały fis , nic sie nie wyswietla ze klapa otwarta , i jak zamkne auto z otwarta kalpa tez alarm sie nie włancza , a jak otworze z kluczyka przy zamknietym aucie to powinien alarm sie włonczyc a tu zero reakcj . takrze niewiem czy to ma zwiazek z otwieraniem bagaznika , ale moze mod komfortu wogle nie widzi kufra dlatego nie daje sygnału otwarcia ??
dokładnie moduł nie odbiera sygnału zamknięcia kufra i dlatego nie uzbraja alarmu a lampka zapala się bo jest przejście jak zamek się otworzy (to na zasadzie blaszek w przełączniku świateł działa)

Myślę ze masz 2 opcje wymianę krańcówki w klapie i sprawdzenie efektu lub wymiana modułu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie moduł nie odbiera sygnału zamknięcia kufra i dlatego nie uzbraja alarmu a lampka zapala się bo jest przejście jak zamek się otworzy (to na zasadzie blaszek w przełączniku świateł działa)

Myślę ze masz 2 opcje wymianę krańcówki w klapie i sprawdzenie efektu lub wymiana modułu

z tym alarmem jest tak ze jak sie zamkne w srodku zazbroje go i otworze maske to załancza sie , ale jak jes maska otwarta czy powiedzmy drzwi to nie da sie juz go zazbroic . wiec jak jest tylna klapa otwarta nie powinno sie dac zazbroic alarmu a daje sie , czyli to tak jak by była zamknieta i tu kolego masz racje jak krancówka padła to mod komfortu mysli ze kufer jest zamkniety i nie włancza alarmu . ale dlaczego niczym nie moge go otworzyc z wyjatkiem przekrecenia kluczykiem w zamku? czy to tez moze byc wina tej krancówki ??? czy to juz raczej sam modół padł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tym alarmem jest tak ze jak sie zamkne w srodku zazbroje go i otworze maske to załancza sie , ale jak jes maska otwarta czy powiedzmy drzwi to nie da sie juz go zazbroic . wiec jak jest tylna klapa otwarta nie powinno sie dac zazbroic alarmu a daje sie , czyli to tak jak by była zamknieta i tu kolego masz racje jak krancówka padła to mod komfortu mysli ze kufer jest zamkniety i nie włancza alarmu . ale dlaczego niczym nie moge go otworzyc z wyjatkiem przekrecenia kluczykiem w zamku? czy to tez moze byc wina tej krancówki ??? czy to juz raczej sam modół padł

ja myślę ze tak bo jak dajesz polecenie otwarcia do modułu przez pilota to moduł otwiera wszystko poza klapą bo dla niego ona jest otwarta non stop a to że z klamki nie możesz to może wina cięgna które jest podczepione do zamka i klamki

to nie takie drogie http://moto.allegro.pl/listing.php/search?category=4141&string=+mikrostyk&order=p&change_view=1

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko od przycisku w klapie nie ida zadne ciegna wiec nie rozumiem co miałes na mysli??? cytuje a to że z klamki nie możesz to może wina cięgna które jest podczepione do zamka i klamki

wymienie ten mikro styk i zobacze czy na fisie pojawi sie ikonka otwartej klapy i czy cos zadziała w koncu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to pomoże -- >

Sam przerabiałem ten problem z bagażnikiem a mianowicie nie chodził mi przycisk w klapie i w drzwiach a jak pilotem próbowałem otworzyć to tylko się kierunki świeciły ...

 

-sprawdziłem całe okablowanie i było kable wyglądały wporządku

-zmieniłem cały mechanizm zamka tylnej klapy wraz ze siłownikiem i dalej nie pomogło ...

 

Wkurzyłem się pewnego dnia i pojechałem do kolegi i podłączyłem jego moduł komfortu i o dziwo zamek zadziałał z kluczyka z przycisku w drzwiach i klapy :)

Wiec i wam panowie proponuje podmienić moduł komfortu zanim zaczniecie bawić się tak jak ja w wymienianie wszytkiego:)

 

Po 3cim module z jebaja teraz wszytko chodzi bez problemu ...

 

Dodam że moduł nie pokazywał żadnych błędów na VAGU i oprócz bagażnika cała reszta elektryki pięknie chodziła :)

 

pozdrawiam i powodzenia Arek

Edytowane przez arekmalisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mysle ze raczej to moduł bo jak by to był mikro styk to nie powinno zapalac sie swiatełko w bagazniku ale jak kolega wczesniej pisał , ze takie cuda sie zdarzaja ze na fisie nic a lampka pali wymienie narazie ,mikro styk bo modułu nie mam skad podmienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tez tak mysle ze raczej to moduł bo jak by to był mikro styk to nie powinno zapalac sie swiatełko w bagazniku ale jak kolega wczesniej pisał , ze takie cuda sie zdarzaja ze na fisie nic a lampka pali wymienie narazie ,mikro styk bo modułu nie mam skad podmienic

 

no to powodzenia kolego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności