Skocz do zawartości
michasso

Nie zalacza kompresora klimy! B5 130KM

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem w moim pasku z klima a mianowicie po przekladce silnika i calej instalacji elektrycznej (z benzyny AHL na diesla AVF) klime nabilem, brak bledow w vagu i niestety nie zalacza kompresora klimy. polaczenia czujnika wygladaja ok. dodam ze instalacja i wszelkie podzespoly zostaly przelozone takze mozna wykluczyc ze nie pasuja do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak u mnie wymieniany był sam kompresor to również nie chciał się uruchomić.pomógł mały resecik czyli odpięcie klema od aku...moze to zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwilowo nie mam mozliwosci sprawdzenia ale zastanawiam sie czy jezeli nie zalaczy wentylatora to kompresor nie ruszy?? bo moze w tym jest problem. i czy orientuje sie ktos jak test output klimy przeprowadzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy do sprężarki dochodzi prąd wtedy będziesz wiedział gdzie zacząć poszukiwania. Może poprostu spalił sie bezpiecznik ktory jest wtopiony w cewkę. Zwykły zbieg okoliczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to kompresor sie załączy nawet jak wentylator nie chodzi, tylko na postoju może się wyłączać

 

Można zrobić też reset klimatronika, adaptacja kanał 000....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czujnik temperatury zewnętrznej czy jest dobrze podłączony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak sprężara włącza się nawet kiedy wentylator nie jest sprawny ale skutkuje to wzrostem ciśnienia w układzie a w efekcie gaz wywala przez zawór bezpieczeństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hysek_litrusek
Sprawdz czy do sprężarki dochodzi prąd wtedy będziesz wiedział gdzie zacząć poszukiwania.

Trafna uwaga - i od tego bym zaczął. Natomiast jeśli dochodzi prąd do wtyczki - znaczy ze masz spaloną cewkę elektromagnesu sprężarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli mogę się zabrać za dalszą walke z klimą, sprawdziłem poprzez vaga blok 01 bez silnik wlaczona klima wartosc - 5

 

bez silnika + ECON wartosc - 6

silnik wlaczony + wlaczona klima wartosc - 0 (nieraz przy przelaczaniu pojawiala sie wartosc 88 tak na 1/2 sek. nie wiem czy jest to moze oznaka jakiegos bledu)

 

dodam ze przekaznik 'cyka'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaobserwowałem właśnie, że przekaźnik od klimy (cyka) przy włączaniu i wyłaczaniu ale grzeje się, może to kwestia masy albo przekaźnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli nie ma czynnika w układzie to sprężarka się załączy?? - wg mnie nie powinna, a jak jest na prawdę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jeśli nie ma czynnika w układzie to sprężarka się załączy??

Niestety NIE.

 

wg mnie nie powinna, a jak jest na prawdę??

No taka jest właśnie prawda :D Nie włączy się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czynnik drodzy koledzy jest napewno. jutro kopie instalacje moze cos sie wyjasni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klima już działa, co ciekawe sprawdziłem prąd na kostce przy zbiorniczku płynu od wspomagania - jest, następnie przy kompresorze - brak, porozpinalem, pospinalem i wszystko działa:) mam tylko pytanie odnośnie wentylatora czy chodzi cały czas? czy załącza sie jak się nagrzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli dobrze pamietam to caly czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na krótko działa także w instalacji musze posprawdzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75 dzięki - czyli wszystko gra - czekam na nowe przewody do sprężarki bo poprzednie zostały zgniecione o stabilizator - ciężko w czarnym bez klimy wytrzymać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mam problem z klima passat b5 97 Afn mianowicie kabelek puszczony do zloczki koło płynu wspomagania i działa sprzęgiełko wszystko sprawne ale nie chce guzikiem się włączyć sprzęgiełko jakby prąd nie dochodził i coś pyka tak przekaźnik wymieniałem na nowy ale dalej pyka help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności