Skocz do zawartości
Rastaman

Podlaski off topic, czyli pogawędki na różny temat

Rekomendowane odpowiedzi

do AFNa zestaw paska rozrządu ok 300zł pompa wody ok 200 zł tylko uwaga bo są 2 rodzaje pomp , 3x simmering po ok 14 zł o których mało kto pamięta i bez zwrócenia uwagi przez klienta wymienia ;)

co to tego że afn i ahu mają te same zestawy to jest błąd

Edytowane przez rainman777
Regulamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
afn i ahu mają te same zestawy to jest błąd
no nie wiem, jak kupowałem pierwszy raz czesci do swego a mam bład w dowodzie gdzie jest 110 km. to dostałem czesci do afn, po sprawdzeniu wszystkie pasowały numerami. Te silniki tak naprawde roznią sie tylko turbiną , pompa wtryskowa i samymi wtryskami. reszta to to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do AFNa zestaw paska rozrządu ok 300zł pompa wody ok 200 zł tylko uwaga bo są 2 rodzaje pomp , 3x simmering po ok 14 zł o których mało kto pamięta i bez zwrócenia uwagi przez klienta wymienia ;)

co to tego że afn i ahu mają te same zestawy to jest błąd

 

 

dla sprostowania w AFN-ie nie wymieniamy pompy wody przy rozrządzie :P PDki mają pompe na pasku rozrządu ......, a 90 i 110 AFN niestety nie hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo PD mają różne napinacze :) chyba 2 rodzaje ale pewien nie jestem może i więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodatkowo PD mają różne napinacze :) chyba 2 rodzaje ale pewien nie jestem może i więcej :)

 

 

Napinacz "starego typu" z tłumikiem drgań oraz nowego bez. Co do pompy wody to Ja wolę zawsze wydać parę zł więcej i mieć spokój, a nie znów za jakiś czas zrzucać przód bo pompa padła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla sprostowania w AFN-ie nie wymieniamy pompy wody przy rozrządzie PDki mają pompe na pasku rozrządu ......, a 90 i 110 AFN niestety nie hehehe

Maniek wiem o tym ale chodzi o rozbieranie przodu. Przy rozrzadzie i tak wszystko jest zdjete wiec pompe wody wymienic to tak naprawde 5 min. a jak chcesz sie bawic oddzielnie to troche pier...a jest. Szczegolnie jak wymienia sie pod blokiem.

dodatkowo PD mają różne napinacze

AFN nie jest PD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko to prawda chłopaki , pompa wody jest na pasku PK ale jej wymiana przy rozebranym rozrządzie to pikuś a jeśli trzeba to wymienić po czasie to zbyt pracochłonny zabieg w stosunku do zaoszczędzonej kwoty przy wymianie rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego i kumatego gazownika :). Podpowie ktoś ? Trzeba przejrzeć instalację w mojej skodziance :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, po krótkiej przerwie znowu odzew. I podziękowania dla kolegi polonez15 za sprawne zrobienie logów :) Turbawka już przeczyszczona, nie gwiżdże tak jak gwizdała, notlaufa już nie łapie, ale trzeba będzie logi powtórzyć :) Teraz mam pytanko: gdzie w Białym dostać sprawdzony olej Liqui Moly TOP TEC 4100 5W-40? I pytanie zarazem czy będzie dobry? bo co forum to inna odpowiedź :D Oczywiście jak jest jakiś tańszy i też całkiem dobry to rozważę to :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do logów to odezwę się jak będę w Białym:P A olej... Ja leję u ojca 5w40 Castrol EDGE, nie patrzę na normę 505.01 bo to tylko bujda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bujda tylko zalecenie że dłużej pożyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bujda tylko zalecenie że dłużej pożyje.

 

Ja mam na to swoje zdanie, wiem, co ta norma zmienia i tego się trzymam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz mam pytanko: gdzie w Białym dostać sprawdzony olej Liqui Moly TOP TEC 4100 5W-40? I pytanie zarazem czy będzie dobry? bo co forum to inna odpowiedź Oczywiście jak jest jakiś tańszy i też całkiem dobry to rozważę to

 

na rogu zwierznieckej i wesołej gość ma sklep z olejami i tylko tym się zajmuje. ceny ma naprawdę dobre. przy budynku stoją flagi valwoline (nie wiem czy dobrze napisałem nazwę ale chyba wiesz o co chodzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Andrzeju, będę porównywał oferte z hurtownią polamel, bo tam ojciec ma super zniżki i zawsze tam w części się zaopatruję. Ale też nie wiem, czy w polamerze mają te markowe oleje, gdyż olej to całe życie tylko marki gm lałem do poczciwego aaz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gość Ci doradzi jaki olej ma iść do konkretnego silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. gdzie w bialym wytna i ponownie wkleja przednia szybe?ostatnio po deszczach prawy slupek mam mokry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, chłop robi mega profeskę i śmiało goń do niego:)

 

 

Mam zapytkę, ma ktoś może coś jakieś 2 DIN do Pastucha na sprzedaż:)?

Edytowane przez polonez15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności